Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

Ocean yield ASA (delistinguota)

Ocean Yield be įgulos nuomoja tankerius ir pramoninius laivus. Kaip atskira kompanija įsteigta 2012 m. kovo 31 d., atskyrus nuo Aker ASA.   Pradžioje buvo naudojamas buvusios kompanijos turtas, tačiau naujomis investicijomis per IPO pritrauktą apie 150 mln. USD investicijoms į naujus laivus su ilgalaikėmis nuomos sutartimis.

Dar ir dabar kompanija obligacijų ir akcijų emisijomis didina darbinį kapitalą, kad generuotų stiprius pinigų srautus. Su tokiu laivynu nėra sunku.

Finansai.

Finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 180.66% Nuosavo kapitalo. O jiems padengti 2016 m. pelnu reikėtų 19 metų. Pelno dinamika dar stabilumo požymių, nors su augimo tendencija. 5 metų vidutinis EPS augimas siekia 67.27% vidutiniškai kasmet. 3 metų EPS augimas buvo neigiamas – po -8.16% vidutiniškai kasmet.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Kompanija nesuperka nuosavų akcijų. Priešingai, investicijoms leidžia naujas emisijas. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra labai aukštas, net 148.54% . 10 metų vidutinis ROAE yra 12.43%. Daugiau nei 12%. Labai gera grąža.

Viena į IMT investuota krona duoda 0.21 kronos EPS. Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Norvegijos 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2016 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 283 NOK.

Ocean yield ASA akcijos

Ocean yield ASA akcijų buhalterinė vertė 5 metus augo po 73% vidutiniškai kasmet, tačiau 4 metų augimo tempas jau tik 2.44%. 3.5 metų akcijos kainos augimo tempas siekė 26.77%.

Tačiau akcijos dividendinis pajamingumas yra 9.73%. Šios kompanijos akcijos tinkamos tiek grynai dividendiniam akcijų portfeliui, tiek paprastam, tikintis stabilių pinigų srautų iš dividendų.

Rekomenduojame akcijas PIRKTI ir AKUMULIUOTI, kol tenkina investicinio plano sąlygas.Kompanijos delistingavimas

2022 m. sausio 7d. kompanija, remdamasi 2021 gruodžio mėn. neeilinio akcininkų susirinkimo sprendimais, registravosi kaip privati kompanija ir nutraukė akcijų listingavimą biržoje.

Kompaniją nusipirko bendrovė Octopus Bidco AS ir pateikė oficialų pasiūlymą supirkti likusias akcijas po 41.259  NOK.

Investuotojai, investavę nuo analizės pradžios, galėjo užsidirbti 102.06% arba 14.26% vidutinę metinę grąžą.


Kompanijos puslapis

Daugiau Europos kompanijų akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.