Olandijos De Nederlandsche Bank bankas atidarė kanapių butiką

Na, gal ir neatidarė, bet ten kažkur netoli CB būstinės veikia tikrai nebloga krautuvėlė. De Nederlandsche Bank staiga paskelbė, kad auksas yra, šakės, koks geras reikalas ir kad savo vertę jis išlaiko bet kokiu oru: nesvarbu, už lango krizė ar ne krizė.

Ačiū tau, Kapitone Akivaizdu!. Jei ne Olandijos centrinis bankas, mes, tikriausiai, niekada nesužinotume, kad auksas yra vienas geriausių vertės saugojimo instrumentų.

De Nederlandsche Bank pasigyrė, kad turi per 600 tonų aukso atsargų. Tiesa, tos atsargos yra kažkur Niujorke, kažkur Kanadoje ir kažkur Londone. Ir mažiau nei trečdalis, bet už visus 6 jardus eurų, yra Amsterdame.

Ir sako, kad jei sužlugtų dabartinė finansinė sistema, auksas būtų tas saugiklis ar variklis, nuo kurio viskas atsispirtų ir vėl prasidėtu iš naujo.

Žolė ten tikrai gera, Karlai! Centrinis bankas, būdamas monetarinės politikos ir monetarinės sistemos garantu, ėmė ir prakalbo apie galima jos žlugimą. Obettačiau, jis turi „kišenėje“ 6 jardus eurų auksu ir planuoja su tais pinigais užsukti viską iš naujo.

O kurių galų viską pradėti iš naujo, jei tai kažkada vis tiek sužlugs? Neatsakysiu į šį klausimą, neturiu tokios žolės…

Ir dar. Jei auksas toks krūtas finansinis saugiklis, tai kodėl Olandijos centrinis bankas jį išsipardavė. Nustojo pardavinėti tik kai pasaulinė finansų krizė prasidėjo.

O kodėl neperka dabar, kai jo, anot jų pačių, labai reikės, kai viskas žlugs?


source: tradingeconomics.com
Featured pav. iš  De Nederlandsche Bank 
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: