Orion Asset Management įsteigė du naujus fondus

Orion Asset Management nauji fondai

Viena iš ilgiausiai Lietuvoje veikiančių turto valdymo įmonių UAB Orion Asset Management įsteigė du naujus investicinius fondus, skirtus informuotiesiems investuotojams. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba fondų taisyklėms pritarė praėjusią savaitę.

Pirmas

ORION US Property Value Fund investuos į gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą Sietle, JAV.

Investicinis fondas ORION US Property Value Fund informuotųjų investuotojų lėšas investuos į Vašingtono valstijos JAV sostinėje Sietle esantį gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą.

„Ir toliau jaučiame investuotojų poreikį diversifikuoti savo portfelį ir dalį nekilnojamojo turto investicijų nukreipti iš Lietuvos ir Europos į vieną labiausiai išsivysčiusių pasaulio ekonomikų, į Jungtines Amerikos Valstijas.

Po atidžios analizės buvo pasirinkta Vašingtono valstijos sostinė Sietlas – vienas sparčiausiai augančių miestų, – sako Ramūnas Baranauskas, UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius.

– Šiame antrame patraukliausiame gyventi JAV mieste egzistuoja visos prielaidos gyvenamo nekilnojamo turto kainų augimui ir puikios galimybės įsigytą ir nuomojamą turtą realizuoti po keleto metų“.

Investicijas JAV doleriais planuojantis informuotiesiems investuotojams skirtas fondas numato įsigyti jau pastatytus gyvenamosios paskirties (vadinamuosius angl. multi-family) objektus, juos nuomoti gyventojams ir vėliau parduoti.

Planuojama fondo vidutinė metinė investicinė grąža (IRR) yra 6-8 proc., o vidutinis metinis dividendinis pajamingumas sudarytų 2-4 proc.

Vašingtono valstijos sostinė jau dabar pirmauja JAV ir visame pasaulyje pagal daug uždirbančių technologijų specialistų skaičių, čia savo būstines įkurdino nemažai pasaulinių bendrovių, tokių kaip „Microsoft“, „Boeing“, „Amazon“, „HTC America“, „T-Mobile USA“, „Starbucks“, „Alibaba“ ir kitos.

Sietle jau keletą metų sukuriamų darbo vietų skaičius auga sparčiau nei pastatoma naujų būstų, o dėl sparčios plėtros gyventojų skaičiaus augimas prognozuojamas ir ateityje.

Jau dabar nemažai žmonių dėl 2-2,5 karto žemesnių būsto ir jo nuomos kainų renkasi Sietlą, kaip patrauklią alternatyvą San Franciskui ir Silicio slėniui.

Tai leidžia tikėtis gyvenamo nekilnojamo turto ir nuomos kainų augimo.

Antras

Kaunas Opportunity Fund I siūlo atkreipti dėmesį į investicines galimybes Kaune

Kaunas Opportunity Fund I numato plėtoti A klasės biurų projektus Kaune. Planuojama fondo vidutinė metinė investicinė grąža (IRR) turėtų sudaryti 12-15 proc.

„Kaune itin jaučiamas modernių ir A klasę atitinkančių biurų patalpų poreikis ir jų trūkumas.

Rinkoje dominuoja B+ klasės biurai ir senos administracinės paskirties patalpos, o modernūs biurai yra sąlyginai maži ir ne visuomet atitinka poreikius, – sako R. Baranauskas.

– Taip pat jaučiamas ir užsienio investuotojų, ypač informacinių technologijų ir paslaugų centrų, susidomėjimas galimybėmis plėtoti verslą Kaune. Todėl įsteigėme fondą, kuris sieks užpildyti atsirandančias nišas“.

Šiuo metu biurų plotas Kaune yra daugiau kaip penkis kartus mažesnis nei Vilniuje, – 92 tūkst. kv. m (sostinėje – 547 tūkst. kv. m).

Tikėtina, kad biurų poreikis antrajame pagal dydį Lietuvos mieste ilgalaikėje perspektyvoje gali augti 2,5-3 karto.

Daugiau informacijos:

Ramūnas Baranauskas

UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: