Pagrindines psichologinės klaidos – pradedantiesiems Forex’e

Psichologinės klaidos. Prekiauk disciplinuotai: Daugelio prekiautojų klaida tai, kad pradeda prekiauti per anksti – nesusikūrę savo strategijos (t.y. vos pajutę pliuso skonį bėga į rinką). Būk įsitikinęs, kad tu turi tinkamą planą (strategiją) PRIEŠ pradėdamas prekiauti realiai.

Nukirsk savo pralaimėjimus anksti ir leisk savo pelnams keliauti laisvai: Ši rodos paprasta taisyklė yra daugelio prekiautojų besikartojanti klaida. Reikėtų nusistatyti ribą, kiek gali sau leisti (rekomenduotina ne daugiau kaip 10% nuo kapitalo) prarasti pinigų nesėkmės atveju, prieš darant orderį (perkant ar parduodant tam tikrą valiutą).

Geriausia yra iškart pastatyti stop orderį ir jo nekoreguoti, jei rinkos kryptis pasisuko prieš jus Jokiu būdu nekoreguokite!. Dar viena problemėlė yra tai, kad žmonės “bijo” pelno, na aiškiau pasakius bijo, kad kryptis pasikeis ir praras jau turimą pelną.

Ši klaida dažnai pasitaiko ir tarp patyrusių treiderių. Kai kuriems sunku įveikti šitą ribą, todėl pasitenkina mažesniu pelnu ir stabdo orderius, nors pagal jų strategiją, kryptis dar neturėtų keistis, ir taip pražiopso geriausius trendus.

Juk tai juokinga. Kam kurtis strategijas, jei po to laužote jas? Jeigu tu gauni pelno trijuose treiduose iš šešių, tai žinok, kad eini tinkama linkme ir beliko tik įsitikinti, kad pralaimėjimai yra minimalūs, o pelnai maksimalūs.

Jei ne, tai tobuliname strategijas. Tik to nedarykite prekybos metu, nes gausis dar blogiau.

Neįsikabink į treidus: Neįsikabinkite į savo poziciją (nelaikykite ilgiau), jei visi rodikliai rodo jums minusą ir neatkelinėkite stop orderių. Įsitikinkite, kad analizė jau atlikta prieš perkant/parduodant.

Svertas: Nenaudokite per didelių svertų. Svertas, kaip kardas, turi dvi aštrias briaunas. Gera taisyklė treideriui būtų: treidinti su 1-10 svertu arba niekada nenaudoti didesnio nei 10% nuo viso depozito.

Valiutų prekyba nėra paprastas darbas (jei taip būtų, tai visi būtų milijonieriais!.

Va tokios tos psichologinės klaidos…

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt

%d bloggers like this: