Pagrindinės Saxo Bank investavimo idėjos pirmajam ketvirčiui

Rasti galimybių naujajame palūkanų normų cikle, augant kapitalo kainai

Danijos investicinis bankas „Saxo Bank“, kurio specializacija – įvairių tipų aktyvų internetinės prekybos ir investicijų sritys, šiandien paskelbė ketvirtinį savo leidinį

„Pagrindinės investavimo idėjos“ pasaulinėse rinkose. Jame pasidalijo svarbiausiomis investavimo idėjomis 2016 metams.

2015 metų gruodį pasikeitė nusistovėjusi tvarka, kuomet JAV Federalinė rezervų sistema po daugiau nei devynerių metų pertraukos pagaliau kilstelėjo bazines palūkanų normas.

Dėl šios priežasties „Saxo Bank“, prognozuodamas pirmojo šių metų ketvirčio tendencijas, rūpinasi, kaip „išvengti atotrūkio“: vertina grynuosius pokyčius, įvairioms turto klasėms reaguojant į kylančias palūkanų normas.

„Atsižvelgiant į tai, kad dominuoja pasimetimas, situacija rinkose nuolat kinta ir dažnai dvejojama dėl JAV Federalinės rezervų sistemos veiksmų, galima spėti, jog pirmasis ketvirtis bus sunkus.

Vis dėlto, žvelgiant plačiau, galima teigti, kad pajudėjome ribinės kapitalo kainos santvarkos link. Tai yra geros naujienos, – teigia vyriausiasis „Saxo Bank“ ekonomistas Steenas Jakobsenas – JAV Federalinės rezervų sistemos keliamos bazinės palūkanų normos liudija apie sveikatą, o ne ligą.

Tad 2016 metai žada puikias galimybes investuotojams, siekiantiems auginti savo portfelius, rinkoms atsinaujinant.“

Šiame kontekste „Saxo Bank“ pateikia savo 2016 metų pirmojo ketvirčio prognozes pagrindinėms turto klasėms.

Žaliavos

Pirmasis metų ketvirtis gali būti prasčiausias apsiaustosios naftos kainų cikle. Panaikinus sankcijas Iranui, gali būti pradėta plačiau eksportuoti į jau ir taip perpildytą rinką – pradžioje iš jūroje įkurtų saugyklų, vėliau dar 500 000 barelių per dieną.

Įprasta, kad pirmuosius keturis metų mėnesius JAV atsargos didėja. Dėl to gali suintensyvėti spaudimas Kušingo miesto WTI tipo naftos ateities sandorių pristatymo centre.

Taip pat pirmąjį metų ketvirtį išliks sudėtingos sąlygos plėtoti tauriųjų metalų verslą, nes investuotojai padidėjusias palūkanų normas JAV ir tęsiamą kiekybinio skatinimo politiką Europoje bei Kinijoje greičiausiai įvertins kaip progą įsigyti JAV dolerių.

Valiutos

JAV Federalinei rezervų sistemai grįžus prie aktyvaus palūkanų normų valdymo politikos, dabar labiau nei kada nors anksčiau pasaulinės rinkos bei valiutos, stambios ir smulkios, priklauso nuo to, ar JAV Federalinė rezervų sistema toliau kels palūkanų normas ir rinkų lūkesčių dėl šių kėlimų tempo pokyčių.

Logiška yra tikėtis, kad JAV dolerio vertė kils, kadangi JAV Federalinė rezervų sistema pirmauja, atšaukdama stiprias ūkio skatinimo priemones, dominavusias nuo pat finansų krizės.

Obligacijos

Žengiant į naujus metus, viso pasaulio investuotojai mąstys ir diskutuos apie kredito veiksnį. Palūkanų normoms pakilus nuo nulio, skolos kaina taps rodikliu, atspindinčiu tiek valstybių, tiek įmonių sėkmę.

Patyrus staigmeną – ūkiui teigiamai paaugus pirmąjį ketvirtį, investuotojams praverstų telktis į trumpalaikes obligacijas.

Akcijos

Jeigu akcijų rinkų nesutrikdys neigiamas šalutinis poveikis – skolinto kapitalo susitraukimas energetikos ir kalnakasybos sektoriuose, tuomet 2016 metai, tikėtina, bus sėkmingi investuotojams.

Šią sėkmę lems vis nuožulnesnė JAV palūkanų normų kreivė ir neigiamas net iki penkerių metų trunkantis Europos vyriausybių obligacijų bei trumpalaikių Japonijos vyriausybės obligacijų pajamingumas.

Makroekonomika

Pasaulinis ūkis atlaikys pirmąjį per dešimtmetį JAV palūkanų normų kilimo ciklą. Tačiau prognozės yra palankesnės išsivysčiusioms, o ne besivystančioms rinkoms.

Vis dėlto auganti kapitalo kaina artimiausiu metu nesukels išskirtinai neigiamų pasekmių, tad pasaulinis ūkis ims šiek tiek sparčiau augti.

Europa

Lenkija jau kurį laiką mėgaujasi tvirtos, krizėms atsparios ir gerai išsivysčiusios ekonomikos reputacija. Deja, šį ūkį, ypač energetikos sektorių, dabar itin neigiamai veikia kylanti kapitalo kaina. Mūsų nuomone, 2016 metais Lenkijos augimas reikšmingai sulėtės.

Tolimieji Rytai

Pirmasis ketvirtis žymi naujus Ugninės beždžionės metus kinų kalendoriuje. Šiems metams bus būdinga daugiau išdaigų, ambicijų, taip pat rinkos taps žymiai labiau kintamos.

Išaugs geopolitinės rizikos svarba ir galbūt sulėtės pasaulinio ūkio augimas. Be to, ir taip keblią situaciją 2016 metais apsunkins dar ryškesnis ūkio susiskaidymas ir nesubalansuotumas.

Jei norite kartu su „Pagrindinėmis investicijomis“ pirmajam ketvirčiui gauti „Saxo Bank“ analitikų parengtą visą investavimo idėjų sąrašą, prašome spausti šią nuorodą: http://cy.saxobank.com/campaigns/essential-trades/2016-q1

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: