Kasmetinis pasivaikščiojimas Uraganų alėjoje pokyčių rinkose neatnešė
Uraganų alėjoje Super Mario prieš Irmą. Užtat Mario Draghi liežuvis galingesnis už Meksikos įlankos vėjus. Eilinį kartą: svetimos bėdos nueina į šeštą planą, kai prasideda kalbos apie pinigų kainą.
Bet nenuvertinkime visai gamtos gaivalų. Uraganai Amerikoje Brent naftos kainą pakėlė virš $54 – aukščiausiai nuo gegužės mėnesio.
Degalinės Lietuvos irgi neatsiliko. Per savaitę kaina pakilo apie 10%. Kokia Irma čia prasinešė?
Iš kitos pusės, uraganai paskandino tūkstančius transporto priemonių, kurios jau niekada nebevažiuos, paklausa trumpam laikotarpiui krito, o naftos perdirbimo įmonės regione vėl dirba pilnu pajėgumu. Kas atsitinka?
Tai, ką ir matom. penktadienį naftos kaina vėl nėrė žemyn. Žirklės tarp Brent ir WTI naftos kainų – dar viena priežastis korekcijai.
Uraganas akcijų biržoje atidedamas iki gruodžio
JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas krenta į metų su viršum žemumas. D,Trumpo plano pakelti JAV skolos lubas svarstymas atidėtas iki gruodžio.
Naujų lubų nustatymas susijęs su šalies mokumu. Naujomis skolomis vyriausybė dengia senas skolas. Be to, JAV prezidentas siūlo apskritai panaikinti tokį dalyką, kaip lubas ir leisti vyriausybei biudžetą balansuoti laisvai.
Prie palūkanų kritimo prisidėjo ir FED galvų pasisakymai, kad palūkanų kėlimą trukdo per žema infliacija. Na mes jau kažkada apie tai rašėme, kad FED planai kelti palūkanas tiek ir tiek kartų per metus yra šnipštas.
ECB sprendimas
Niekas kažko labai ir nesitikėjo, nes jokių signalų nebuvo: Europos centrinis bankas palūkanų nepakeitė, o ‘kiekybinis palengvinimas išliks iki metų galo, o jei reikės, ir ilgiau.
source: tradingeconomics.com
O ECB vadovo spaudos konferencija pakėlė eurą vos ne trejerių metų aukštumas, nedaug trūko iki 1.21 už JAV dolerį.
Taip pat M.Draghi pastebėjo, kad spartus euro kilimas rinkoje nėra gerai, įneša tam tikro neapibrėžtumo. Nors ECB nereguliuoja valiutų kurso, tačiau atidžiai stebi dėl jo poveikio infliacijai.
Centrinis bankas padidino šių metų euro zonos BVP augimą iki 2.2%. Ir prognozės sudarytos, numatant 1.18 EURUSD kursą.
O čia situacija, apie kurią aš rašiau jau prieš gerus metus, bet ji dar nebuvo vertinama. Vienok aš nesuklydau ir CMR Group birža dabar skaičiuoja ir palūkanų mažinimo tikimybę.
Įdomiai nuskambėjo M.Draghi pasakymas, kad nemato negatyvių ‘kiekybinio palengvinimo’ efektų. Reikia įtarti, kad banko balansas neišsipūs kaip kad FED’o ir nereikės sukti galvos dėl obligacijų pardavimo…
O gal čia tik itališki makaronai?.. Žodžiu, laukiam spalio mėnesio ECB sprendimo.
Tuo tarpu stopą EURUSD pozcijoje keliam iki @1.1822.
Netikėta Kanada
Kanados centrinis bankas bazines palūkanas pakėlė iki 1%. Taip nustebino rinkos, kurios nesitikėjo, kad palūkanos bus keičiamos.
Ir juo labiau niekas dolerio nesiruošia keisti bitcoinu, kaip kažkur praėjusią savaitę skaičiau. Tikrai ne. Bent jau ne rytoj.
Bet tik ne Goldman Sachs strategams. Jie, reikia manyti, tikėjo tokio žingsnio ir siūlė pirkti CAD už USD. Stopą pozicijoje keliam iki @0.8168.
Kaip rašoma banko pranešime, iš pradžių šalies ekonomikos situacija nustebino pačius sprendimų priėmėjus, „Oho, kokia Kanada!” Ir jie, savo ruožtu, nustebino rinkas.
O ką FED?
O čia situacija, apie kurią aš rašiau jau prieš gerus metus, bet ji dar nebuvo vertinama. Vienok aš nesuklydau ir CMR Group birža dabar skaičiuoja ir palūkanų mažinimo tikimybę.
Šiuo metu tikimybė, kad rugsėjo 20 d. palūkanos bus sumažintos 25 bp lygi vos 4.1%.
Tačiau ši savaitė yra „Infliacijos savaitė”. Skelbs beveik daug šalių. Ir didelė tikimybė, kad po JAV infliacijos paskelbimo palūkanų kėlimo šansas padidės. Va, koks kalambūras gavosi, atsiprašau…
Štai koks tas JAV dolerio indekso savaitinis grafikas. Net graudu žiūrėti. Aišku, joks čia doleriui ne kapiec, joks ne vamzdiec, kaip gąsdina JAV priešininkai.
Ir juo labiau niekas dolerio nesiruošia keisti bitcoinu, kaip kažkur praėjusią savaitę skaičiau. Tikrai ne. Bent jau ne rytoj.
Kitos valiutos
Nenuostabu, kad krentant doleriui svaras per porą savaičių pakilo 3%.
Ir net spartusis euras prieš svarą neatsilaiko. Nuo savo aukštumų prieš pusantros savaitės euras nukrito jau -2%.
Jei Šveicarijos frankui gerai euro zonos valiutos atžvilgiu, tiksliau, gerai šalies ekonomikai…
… tai Šveicarijos eksportuotojams į valstijas sunkios dienos dabar, silpnėjantis doleris kerta per jų pelnus.
Žaliavos
Stopą aukso pozicijoje keliam iki @1331.
Vario pozicijoje suveikė stop signalas. Kiek netikėtas, kaip ir pats kilimas. Rinkoje pasirodė balsai, kad nėra jokių fundamentalių prielaidų išsilaikyti dabartinei vario kainai, tuo labiau, jai kilti.
Akcijos
Walt Disney Co. turėjo neatsargumo pasakyti, kad JAV media ir pramogų kompanijų pelnai šiais metais kažin ar bus didesni nei pernai.
Tuo numušė ne tik savo, bet ir viso sektoriaus akcijų kainas. Dis akcijų kaina per savaitę nukrito -4.36%.
Kliuvo ir Discovery Communications Inc. akcijoms. Jų kaina per savaitę nukrito -4.11%.
Thermo Fisher Scientific Inc pozicija investuotojams nuo idėjos paskelbimo pradžios jau atnešė beveik 32% vidutinę metinę grąžą.
Loews Corp pozicijoje 1 Wisman pirkimo signalas @46.19. Stop @45.00.
ETF’o Global X Lithium ETF pozicijoje stopą keliam iki @33.56.
Kas dar čia įdomaus? Ai, tiesa, FED viceprezidentas S. Fisher atsistatydino, jai kam tai įdomu…