Paskirstyto registro technologija

Visa kriptoindustrija paremta paskirstyto registro technologija (Distributed Ledger Technology, PRT). Pasigilinkime, kas tai per technologija, kuri taip bitcoiną padarė bitcoinu. Registras, arba buhalteriškai Didžioji knyga, seniai naudojami apskaitose, o bankuose tai dar aukštesniame lygmenyje. Ten kur pinigai, ten reikalingas ir registras (na ne tik ten).

Tai, iš principo, blockchain yra dar viena registro technologija. Tik atvira, priešingai nei įprastų komercinių bankų, tačiau, teoriškai nenulaužiama, nes yra decentralizuota, kaip, pavyzdžiui, bitcoin grandinė. Ji skiriasi nuo kitų technologijų tuo, kad eliminuoja trečiąją, laiduojančią šalį. O tai suteikia privalumų. Ypač globaliame pasaulyje.

Paskirstyto registro apibrėžimas

Paskirstytieji registrai yra tiesiog duomenų bazės, egzistuojančios keliose vietose arba keliuose dalyviuose. Skirtingai nuo įprastų registrų, jie yra decentralizuoti. Registrai yra paskirstomi tarp vartotojų, todėl patvirtinimo ir priežiūros atsakomybė perduodama jų naudotojui.

Tokiu būdu apeinamas poreikis pasitikėti vienas kitu atliekant vertingus sandorius, o tai dažnai išplečia šių sandorių apimtį. Kai operacija apdorojama, blokai grandinėje laiko atitinkamą įrašą ir kiekvienam suteikiamas kriptografinis parašas.

Paskirstyto registro nauda

Tai, kad registruose esantys blokai yra su laiko antspaudu ir kriptografiniu parašu, sumažina sukčiavimą. Tokiu būdu niekas negali pakeisti jokios informacijos registre, kai ji bus apdorotas. Tačiau informaciją turi patikrinti bent pusė dalyvių ir ji bus patvirtinta tik tuo atveju, jei pasiekia bendrą sutarimą. Tai daroma PoS ar PoW protokolais.

Panaudojimas

Paskirstyto registro technologija

1. Balsavimas

Balsavimo metu visada kyla skaidrumo klausimas, tačiau PRT sistemos gali visa tai pakeisti. NASDAQ taip pat siūlo savo technologijas kriptovaliutų biržoms, naudoja ją savo akcininkų balsavime. Birža teigia, kad ši technologija yra ir praktiška, ir novatoriška.

2. Kokybės užtikrinimas

Paskirstyto registro technologija taip pat gali padėti pakelti kartelę, kai kalbama apie kokybės užtikrinimą. Tai daugiausia lemia saugus ir skaidrus jo pobūdis. Pavyzdžiui, jis gali būti naudojamas maisto pramonėje, norint nustatyti kokia yra produkto kilmė, maisto kokybė ir informacija apie visą partiją.

3. Peer-To-Peer mokėjimai

Operacijų atlikimas naudojant popierinę valiutą turi ir neigiamų pusių, pagrinde dėl trečiosios šalies vaidmens. Decentralizuotas PRT pobūdis pašalina visus šiuos iššūkius, nes nėra sandorius reguliuojančios institucijos. Dėl to atsirado kriptovaliutų, tokių kaip Bitcoin, kurios palengvina tarptautinių operacijų atlikimą.

4. Apskaita

Akivaizdi PRT sistemų funkcija ir privalumas yra apskaitoje. Paprastai apskaitos pramonė visada siekia paprastų, skaidrių ir saugių apskaitos metodų. Laimei, paskirstytas registras visą tai suteikia. Be to, jis sumažina įprastų žmogiškųjų klaidų tikimybę, kurios gali kainuoti gana brangiai.

Blokų grandinės ir paskirstytasis registras

Blokų grandinės, savo esme yra atviros duomenų bazės. Todėl visos blokų grandinės gali būti paskirstytaisiais registrais, bet ne visi registrai gali būti blokų grandinėmis. Didžiausios blokų grandinės, naudojančios PRT:

  • Ethereum
  • Dash
  • Monero
  • Hyperledger
  • Litecoin
  • Dogecoin
  • Ripple
  • Bitcoin
  • Stellar

Paskirstytų registrų technologijų naudojimas išlieka neribotas. Saugumas, skaidrumas ir nekintamumas yra veiksniai, galintys sukelti revoliuciją įvairiuose ekonomikos sektoriuose. Bėgant metams turėtumėte tikėtis, kad jos plačiai paplis pasaulyje.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: