Antradienis, 19 kovo, 2024
Alternatyvus Investavimas

Penktasis ARS VIA aukcionas

Penktasis aukcionas. Dar tik pirmus metus gyvuojantys ARS VIA aukciono namai pristato jau 5-tą savo aukcioną, kuriame pristatys išskirtinius meno kūrinius bei kolekcines vertybes.

Pagrindinis aukciono akcentas – Senajai Lietuvai, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikotarpiui. Taip pat dalyvių laukia senoji grafika, žemėlapiai, dokumentai, knygų kolekcijos.

Tarp žinomų Lietuvos dailės atstovų rasite A.Varno, V.Kasiulo, K.Šimonio, V.Kisarausko darbų.

Aukciono „vinis” yra išskirtinis Vincento Smakausko tapybos darbas „Seno žydo portretas”.

Penktasis ARS VIA aukcionas
Vincentas Smakauskas. „Seno žydo portretas”. 
Šaltinis: Ars Via

Pristatomi VDA studentų darbai, įdomus įvairenybių skyrius. Kataloge yra naujiena: skelbiama ne tik kūrinio pradinė kaina, bet ir tikėtina aukciono kaina – estimacija.

Belaukdami pasirodant 5-ojo ARS VIA aukciono katalogo, trumpai pristatomas vienas iš būsimo aukciono autorių!

Kajetonas Sklėrius (1876 – 1932) – tapytojas, skulptorius. Gimė 1876 m. Kunigiškiuose (Rokiškio apskr.). Mirė 1932 m. Kaune.

1896 m. įstojo į Peterburgo Štiglico dailės mokyklą, kurioje 1903 m. baigė skulptūros skyrių. 1904–1915 m. buvo piešimo ir braižybos mokytojas Liepojos komercinėje mokykloje.1915–1918 m. gyveno Peterburge.

Penktasis ARS VIA aukcionas
Kajetonas Sklėrius. Peizažas.
Šaltinis: Ars Via

Pirmųjų Lietuvos dailės draugijos Vilniuje rengtų parodų dalyvis. Lietuvos meno kūrėjų draugijos paskirtas, 1922–1923 m. vadovavo naujai įkurtai Čiurlionio galerijai.

Nuo 1923 m. iki mirties dėstė skulptūrą, akvarelę ir piešimo metodiką Kauno meno mokykloje. 1924–1929 m. buvo šios mokyklos direktorius.

K. Sklėrius daugiau žinomas kaip tapytojas, skulptūros srityje dirbo epizodiškai. Didžiausias ir reikšmingiausias jo skulptūros darbas – alegorinė kompozicija naujojo Lietuvos banko pastato (architektas Mykolas Songaila) frontonui.

Dailininkas laikomas moderniosios lietuvių akvarelės pradininku. Būtent Liepojoje K. Sklėrius susidomėjo šia technika ir apie 1910 m. pradėjo intensyviai tapyti. Jo kūryba, trukusi vos du dešimtmečius, užima svarbią vietą lietuvių dailės istorijoje.

(Parengta pagal LDM dailininkų duomenų bazę ir Kajetono Sklėriaus (1876–1932) kūrybos parodos, „Iš klajonių“, vykusios LDM Radvilų rūmuose, anotaciją).

Šaltinis: https://arsvia.lt/