Šeštadienis, 7 gruodžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Pildom kriptovaliutų portfelį ir jį analizuojam

Beveik prieš dvejus metus mes suformavom dviejų kriptovaliutų portfelį, susidedantį tik iš bitcoin ir ethereum. Tada mes svarstėme, į kurią kriptovaliutą investuoti. Pasirinkome abi iš karto, kaip ilgalaikį portfelį ir sukūrėme portfelio pildymo strategiją. Dabar mes nusprendėme portfelį papildyti.

Pirmas klausimas: o kuo pildyti? Rinkti „blue chips” coinus – iš 10-tuko pagal kapitalizaciją, ar ieškoti kažkokio altcoino, galinčio tapti perliuku? Žodžiu, pasirinkimas kaip ir yra…

Išmetam iš pasirinkimo stablecoinus. Dėl suprantamų priežasčių – trendas horizontalus. Neimam taip vadinamų Governance žetonų, nes jau mes nelabai suprantame, kaip tas veikia. Ir neperkam mažos kapitalizacijos kriptovaliutų.

Žodžiu, šį kartą nusprendėm imti dvi iš to, kas liko naujame dešimtuke (be stablecoinų) ir vieną iš Metaverse ethereum tinklo (paragavimui, sužinoti, su kuo tai valgoma) didžiausios kapitalizacijos. Naudosimės Nomics.com duomenimis. Viso trys. Ateityje planuojame papildyti portfelį.

Prisiminkime, kaip atrodė mūsų praeitas portfelis. Taip pat prisiminkime, kad portfelis grynai teorinis. Autorius turi ir bitcoin, ir ethereum, ir kitų kriptovaliutų. Bet visada įdomu pamodeliuoti strategiją ir pasižiūrėti kas gaunasi. Kol kas kito būdo, tik kaip praktiškai patikrinti, dar nerasta kriptorinkoje.

Taigi, mūsų pirmas portfelis generavo 49% vidutinę metinę grąžą per visus beveik 12-ka metų. Bitcoin portfelyje sudaro 30%, ether – atitinkamai 70%. Portfelio rizika yra 2 274%, Šarpo rodiklis yra 0.02, Treynor rodiklis yra 0.46. Žodžiu, rodikliai tragiški.

Formuojam kriptovaliutų portfelį

Todėl mes pasižiūrėsime, ar trys naujos kriptovaliutos padės pagerinti rezultatus. Ir jei padės, tai kaip. Taigi, mūsų pasirinkimas atrodo taip.

1. Ripple

Ripple yra rinkos senbuvis ir daug apie jį nesiplėsime. Kompanija išgyveno sunkius laikus kai bylinėjosi, o gal dar ir bylinėjasi su SEC dėl savo žetono statuso ir veiksmų teisėtumo. Todėl manome, kad projektas buvo šiek tiek primirštas. Bet prisiminkime, kad Ripple turi finansinių paslaugų licenciją (currency license), išduotą Niujorko Finansinių paslaugų departamente.

2. Cardano

Cardano projektą mes irgi jau esam apžvelgę. Ir tikime šiuo projektu, nes jį vysto įvairių sričių specialistai ir tai labiau atrodo į mokslinį projektą, o ne praktinį. Dėl to jo išvystymas gali trukti ilgiau nei norėtume. Tačiau rezultato tikimės didelio. Tuo pačiu ir žetono kainos kilimo rinkoje. Nebūtinai per trumpąjį ir vidutinį laikotarpį.

O ir kaip nemylėti šios romantikų komandos, kurie projektą pavadino vieno žymiausių Renesanso matematiko Gerolamo Cardano vardu, o žetonui davė Ada Lovelace, kuriai priskiriamas pirmo kompiuterinio kodo parašymas, vardu.

3. Axie Infinity

Na, o su Axie Infinity projektu mums tenka susipažinti iš naujo. Tai Pokemonų stiliaus žaidimas blockchain pagrindu, kilęs iš Vietnamo. Skelbiama, kad kasdien žaidžia apie 2 800 000 žaidėjų. Didžioji dauguma žetonų priklauso kūrėjų kompanijai Sky Mavis. Tačiau siekiama, kad daug žetonų pereitų žaidėjams, nes tikslas yra sukurti programą, jungiančią žaidėjus su visa Axie Infinity visata.

Norint parsisiųsti programėlę žaidimui ir dalyvavimui (žaidėjai laikomi ir projekto vystytojais), reikia nusipirkti mažiausiai 3 AXS Ronin piniginėje. Ronin piniginėje esantis tiltas (bridge) susieja jūsų Metamask piniginėje esančius ETH. Čia skelbiama (rašymo metu), kad AXS žetonai žaidėjams platinami po 0.10 USD. Tuo tarpu Bitfinex biržoje jo kaina yra virš 7 USD. Galima įtarti, kad kompanija gauna realias pajamas ir, gal būt, visai nemažas.

Kol kas neradome informacijos apie kompanijos pajamas, tačiau įsitikinę, kad ji atitinka Show-Me-The-Money kriterijų.

Naujų instrumentų įtraukimas į portfelį, žinoma, riziką sumažiną dėl diversifikavimo efekto, tačiau pelningumas vis dar mažas. Todėl mes ieškome proporcijų, kad turėtume mažiausią galimą riziką ir didžiausią įmanomą pajamingumą.

Kas įdomiausia, išmetus iš portfelio bitcoin, rizika ženkliai padidėja, o pajamingumas sumažėja. Tai jo kiekį portfelyje, kaip ir ether, padidinome. Bendras rezultatas nėra toks džiuginantis, kaip norėjosi, tačiau riziką portfelyje sumažinome. Ir portfelis gavosi labai įdomus:

Pildom kriptovaliutų portfelį ir jį analizuojam

Rodikliai atrodo taip:

RodiklisReikšmė
Rizika1 608%
Šarpo rodiklis0.0064
Treynor rodiklis0.1039
Istorinis vidutinis metinis pajamingumas14%

Išvada

Modelis eilinį kartą parodo didelę kriptovaliutų rinkos riziką. Ir kas blogiausia, prie tokios rizikos pajamingumo rodikliai yra labai maži. Bet čia viskas labai logiška. Posakis, kas nerizikuoja, tas negeria šampano, investavime negalioja. Pajamingumas čia didinamas mažinant riziką. Beje, mes tai jau išsamiai aptarėme čia.

Kol kas paliekam portfelį tokį, iki nesugalvosime įtraukti kokios kitos kriptovaliutos, pavyzdžiui XMR. Taip pat savo variantus galite ir jūs pasiūlyti. Rašykite komentaruose. O jei nenorite, kad būtų paskelbta jūsų idėja, rašykite el. paštu arba per kitą kontaktuose pateiktą informaciją. Iš anksto ačiū!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.