Sekmadienis, 25 vasario, 2024
Fondai

Pirmą kartą Baltic Horizon Fund vienetų gali įsigyti Lietuvos investuotojai

Nekilnojamojo turto investicijų bendrovės „Northern Horizon Capital“ valdomas fondas „Baltic Horizon Fund“ pradeda vykdyti antrinį viešą investicinių vienetų siūlymą (SPO), per kurį sieks pritraukti 20 mln. eurų. Tokiame siūlyme pirmąsyk gali dalyvauti ir mažmeniniai investuotojai iš Lietuvos. Siūlymo laikotarpis, per kurį galima įsigyti vienetus, prasideda 2020 m. spalio 8 d. 10:00 val., o baigiasi 2020 m. spalio 22 d. 16:00 val. Fondas Vilniuje valdo prekybos centrą „Europa“, verslo centrą „North Star“ ir kitus objektus.

„Antrinį viešą vienetų siūlymą mūsų fondas vykdo nebe pirmą kartą, tačiau šiame siūlyme, kitaip nei anksčiau, gali dalyvauti ir Lietuvos mažmeniniai investuotojai. Tokį sprendimą lėmė pasikeitęs teisinis Lietuvos banko reguliavimas bei nuolat augantis mažmeninių investuotojų susidomėjimas „Baltic Horizon Fund“ vienetais antrinėje rinkoje. Be to, platesnė investuotojų bazė leidžia didinti fondo vienetų likvidumą, kas yra ypatingai svarbu tiek mažmeniniams, tiek instituciniams mūsų investuotojams“, – teigia fondą valdančios „Northern Horizon Capital“ valdybos narys Algis Vaitiekūnas.

Pasak A. Vaitiekūno, ilgalaikė fondo strategija investuoti į komercinius nekilnojamojo turto objektus Baltijos šalių sostinėse pasiteisino – fondas investuotojams suteikia 7–9 % grąžą, metiniai dividendai išmokami kas ketvirtį. „Kilus COVID-19 krizei ir susvyravus rinkai, siekiant užtikrinti fondo finansinį stabilumą dalis dividendų investuotojams buvo išmokėta kaip įprasta. Kita dalis – kaupiami specialiai sukurtame dividendų rezerve, kurio dydis šiuo metu yra apie 3,5 mln. eurų. Tai leido sumažinti riziką ir stabilizuoti fondo veiklą itin neapibrėžtu pandemijos laikotarpiu. Šiandien matome didėjančias galimybes grąžinti dividendinį pajamingumą į ankstesnį lygį“, – sako A. Vaitiekūnas.

***

Per šį siūlymą Lietuvos ir Estijos mažmeniniai investuotojai bei Šiaurės šalių instituciniai investuotojai galės įsigyti daugiau kaip 17,292 mln. vienetų. Bendrovės valdyba pasilieka galimybę dviem savaitėmis pratęsti ir padvigubinti siūlymą iki 34,584 mln. vienetų – siūlymo mastą išplėsti iki 40 mln. eurų. Šiuo metu bendra fondo portfelio vertė yra didesnė nei 356 mln. eurų.

Pasak fondo valdytojų, iš siūlymo gautas lėšas numatoma naudoti jau turimo investicinio turto plėtrai, pastatų CO2 emisijos mažinimui bei griežčiausių saugumo reikalavimų dėl COVID-19 užtikrinimui finansuoti. Taip pat ketinama įsigyti naujų nekilnojamojo turto objektų ir taip pasiekti didesnį investicijų diversifikavimą.

„Pandemija rinkoje sukūrė unikalių galimybių, todėl siekdami pritraukti naujų lėšų tikimės jas maksimaliai išnaudoti. Svarstome apie galimybę padidinti portfelį ne tik naujais biurų pastatais, bet ir investuoti į globos namus, įsigyti logistikos objektų. Pandemija dar labiau paskatino elektroninės komercijos plėtrą, todėl tikime, kad didėjant sandėliavimo patalpų poreikiui logistikos objektų patrauklumas ateityje tik augs“, – teigia Tarmo Karotamas, „Baltic Horizon Fund“ valdytojas.

Lietuvos mažmeniniai investuotojai, norintys dalyvauti siūlyme ir įsigyti investicinių vienetų, turi kreiptis į finansų įstaigą, kuri yra „Nasdaq Baltic“ biržos (Talino vertybinių popierių biržos) narė. Vieno naujo investicinio vieneto kaina yra 1,1566 eurų, minimalus leidžiamas įsigyti kiekis – 1000 vienetų.

Plačiau apie vykdomą siūlymą.

Video pristatymą galite rasti čia.

Foto galerija:

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.