Pirmasis ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas

ARS VIA aukcionas

Gegužės 5-ą dieną 18.00 val. Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Dominikonų g. 15, Vilnius) įvyko pirmasis ARS VIA aukcionas, kurį rengė UAB dailės galerija „Klasika“.

Pirmajame ARS VIA aukcione atskirose teminėse rubrikose pristatyti 131 kūrinys: XX a. I pusės tapyba ir grafika, XX a. II pusės tapyba ir grafika, skulptūra, istorinė grafika, senosios knygos, monetos ir medaliai, sidabras, įvairenybės.

Jau beveik du metus Vilniuje veikianti dailės galerija „Klasika“ specializuojasi lituanistinio paveldo sugrąžinimu į Lietuvą. Galerijoje surengta vieno įdomiausių išeivijos dailininkų Vytauto Igno darbų paroda.

O šiuo metu, iki birželio 1 dienos, galima pasidžiaugti  Paryžiuje kūrusio ir gyvenusio žymaus grafiko Žibunto Mikšio ekspozicija. Galerija „Klasika“ pradeda naują veiklą – organizuoja pirmąjį meno ir kolekcinių vertybių aukcioną ARS VIA.

Pirmasis

Aukciono metu buvo galima įsigyti daug aukštos meninės vertės prieškario ir šiuolaikinės lietuvių modernistinės tapybos, istorinės ir dabartinės grafikos, medalių, sidabro, art deco stiliaus stiklo. Visi kūriniai galės puikiai papildyti Jūsų kolekcijas.

Aukciono rengėjai atkreipė dėmesį į lietuviškos tapybos klasikų Antano Žmuidzinavičiaus, Kazio Šimonio, Zigmo Petravičiaus kūrinius ir į išskirtinį tapybos darbą – dviejų žymių XX a. lietuvių dailininkų Adomo Galdiko ir Petro Kiaulėno bendrą kūrinį „Peizažas“ (1953 m.).

Atskirai paminėtini novatoriaus, lėlių teatro ir animacijos pradininko Lietuvoje Stasio Ušinsko restoranui „Pamir“ Maskvoje sukurtas vitražo projektas, bei pasaulinio lygio lietuvių dailininko Kęstučio Zapkaus mišria technika atliktas abstraktus darbas „No12 Studyfor Collision Course„.

Aukcione dalyviai turės galimybę įsigyti Jokūbo Dagio, Teodoro Kazimiero Valaičio skulptūras ir Vytauto Igno medžio mozaiką.

Pirmasis ARS VIA meno ir kolekcinių vertybių aukcionas
Kęstutis Zapkus. No 12 Study for Collision Course Šaltinis: Ars Via

Knygos

Pirmajame aukcione pristatyta nedidelė, bet vertinga senųjų knygų kolekcija: XIX a. pr. išleista K. Kosakausko gramatika, A. Kojalavičiaus-Vijūko Herbynas (pirmasis leidimas), Vinco Kudirkos versta knyga ir kt.

Monetų ir medalių rubrikoje pristatyta LDK monetos, Petro Rimšos ir Jono Juozo Burbos medaliai. Unikaliausia šios rubrikos pozicija yra Petro Rimšos plaketė „Gediminas Didysis Lietuvos kunigaikštis 1316-1341″ – trijų skirtingų dydžių plaketės sukurtos tik kelios ir yra itin retos antikvarinėje meno rinkoje.

ARS VIA aukciono rengėjai į aukcioninę veiklą įtraukia ir jaunuosius dailininkus: jame buvo pristatytas gražus Vilniaus dailės akademijos studentų magistrų tapybos ir grafikos darbų rinkinys.

Antrasis ARS VIA aukcionas įvyks 2017 rugsėjo mėnesį.

Aukciono katalogas

http://arsvia.lt/catalogue/ARS_VIA_2017.pdf

Aukciono rezultatai

Click to access ARS_VIA_REZULTATAI.pdf

ELTA ir ARS VIA informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: