Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta – jau pakeliui

Skaitmeninė kolekcinė moneta. Lietuvos bankas pasirašė sutartį dėl pirmosios pasaulyje skaitmeninės kolekcinės monetos programavimo darbų. Numatoma, kad skaitmeninė kolekcinė moneta ir su ja susieta fizinė moneta bus išleistos 2020 m. pradžioje.  

„Nuo idėjos pereiname prie jos įgyvendinimo: jau aiškūs technologiniai sprendimai, turime, kas juos sukurs, turime viziją, kaip atrodys fizinė moneta. Tam, kad sukurtume unikalią numizmatikos naujovę, dabar svarbu viską laiku ir kokybiškai įgyvendinti.

Lietuvos bankas viešąjį konkursą dėl skaitmeninės kolekcinės monetos programavimo darbų po viešos konsultacijos su rinkos dalyviais paskelbė 2019 m. vasario mėn. Jame dalyvavo penkios įmonės iš Lietuvos, Lenkijos, Indijos ir Singapūro.

Įvertinus pasiūlymus, nugalėtoja buvo paskelbta „iTree“ įmonė iš Lietuvos. Ji per ateinančius šešis mėnesius, taikydama blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją, turės sukurti skaitmeninius žetonus (monetos skaitmeninį pavidalą) ir jų pardavimo platformą.  

Be kitų šios platformos reikalavimų, ypač daug dėmesio skiriama saugumui – žetonai turi būti apsaugoti nuo padirbimo ar kopijavimo, o jų pardavimo platforma turėtų atlaikyti didelį klientų srautą ir būti atspari kibernetinėms atakoms. Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta bus skirta Lietuvos istorijai.

Įsigiję žetonų, kolekcininkai galės jais keistis tarpusavyje ir surinkę tam tikrą rinkinį –išsikeisti juos į fizinę monetą.  Pagrindus šiam projektui padėjo 2018 m. birželio pradžioje Lietuvos banko surengtas programuotojų maratonas.

Jame aštuonios komandos iš Lietuvos, Kipro ir Ukrainos siūlė idėjas ir technologijas, kūrė skaitmeninės kolekcinės monetos prototipus.  Skaitmeninė kolekcinė moneta bus dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (FinTech) strateginę veiklos kryptį.

Jos tikslas – padėti Lietuvos ir užsienio įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje.

Šaltinis: Lietuvos bankas
Featured pav.: Lietuvos bankas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.