Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

Investicinio akcijų portfelio sėkmės receptas

Sėkmės receptas. Ne taip seniai pradėjome teikti investicines idėjas ir Europos bendrovių akcijoms. Nors teikiame prioritetą JAV akcijų biržai, Europos akcijų biržas galbūt be reikalo „ignoruojamos“. Pasirinkimas sumaniam investuotojui čia nėra nei blogesnis, nei sunkiau pasiekiamas. O investiciniai rezultatai gali pranokti lūkesčius stipriai.

Vienintelis nepatogumas investuojant į Europos akcijas yra vis dar skirtingos valiutos. Šveicarijos, Skandinavijos, JK akcijų biržose akcijos nominuojamos nacionalinėmis valiutomis. Tai ir papildoma rizika ir daugiau namų darbų atlikti reikia. Tačiau visa tai gali būti atpirkta su kaupu.

Kol kas Europos akcijų idėjų pateikėme nedaug, tačiau geram rezultatui pasiekti daug ir nereikia. Pateikėme 11-ka idėjų. Iš skirtingų biržų. Londono, Stokholmo, Frankfurto, Oslo ir Paryžiaus akcijų biržų. Visais atvejais, pateikdami idėją, stengėmės vertinti kompanijos ilgalaikės veiklos perspektyvą; tuo pačiu – ir galima investicijų grąžą.

Kadangi rinkomės stabiliai veikiančias ir teigiamus pinigų srautus generuojančias kompanijas, tai prognozinis įvertinimas buvo pakankamai tikslus. Galutiniai rezultatai priklausė nuo rinkos konjunktūros.

Jūs galėjote pasinaudoti šiomis investicinėmis idėjomis:

Aker Solutions ASA

Deutsche Post DHL Group

Dunelm Group Plc

H & M Hennes & Mauritz AB

Lindt & Sprüngli AG

London Stock Exchange Group Plc

Lonmin Plc

Pandora AS

RIT Capital Partners Plc

Societe Bic Sa

TESCO Plc

Geriausius rezultatus parodė Pandora AS akcijos. Nuo idėjos paskelbimo investicinė vidutinė metinė grąža siekia 29.63%, arba 39.72% bendro pokyčio. Dar ir dabar ši akcijas maloniai stebina ir yra gera kandidatė investiciniam portfeliui, pasiruošusiam kylančių palūkanų normų laikotarpiui. Jos rekomendacija – pirkti ir laikyti.

Blogiausia investicine idėja buvo TESCO Plc akcijos. Po idėjos paskelbimo, kompanijos veiklos rezultatų suprastėjimas, pasirodo, turi tęstinumą. Vien jau dėl to, jos galima atsisakyti. O 2014 m. įvykęs TESCO Plc apskaitos skandalas visiškai pakirto pasitikėjimą kompanija ir akcijų kaina lig šiol yra Down trende. Su šita akcija atsisveikinome esant -20.12% nuostoliui.

Bendra grąža per 4 su trupučiu metų siekia apie 37.40% arba 7.65% vidutinio metinio pelningumo. Tik jei neskaičiuosime valiutų skirtumų. Tai daug ar mažai? Palyginkime. S&P 500 indeksas per tą patį laiką kasmet kilo vidutiniškai po 9.69%.

Tačiau mes net neabejojam, kad, atsisakius nuostolingų pozicijų, Europos akcijų portfelis ateityje kils labiau už palyginamąjį indeksą. Kadangi mūsų tikslas yra turėti stabiliai pelną auginantį portfelį, tai šį tikslą mes pasiekėme nesunkiai ir greitai. Ir beveik aštuoni procentai metinio augimo pradžioje yra sėkmingas rezultatas.

Kame mūsų sėkmės receptas? Labiau psichologinis. Mes, žmonės, labai linkę viską komplikuoti. Ir ant nelengvo investavimo kelio linkę dar labiau primėtyti akmenų. Nors ir sunku, bet mes stengiamės į viską pasižiūrėti paprastai: Gera šalis, geras sektorius, gera kompanija, geri rezultatai.

Ilgainiui – juk nebūtina jau rytoj turėti šimtaprocentinius pelnus – tai pasimato ir per akcijos kainą biržoje. Ir mes turime tai, ko daugelis neturi. Tai kantrybė!!!

Pasiūlykite savo idėjų!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.