Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Strategijos

Portfelis Apple 2023 metais

Portfelis Apple 2023 yra pirmasis mūsų jums sumodeliuotas paprastas portfeliukas su sąlyginai nedidele rizika IT kompanijų portfeliui, bet su prastu rizikos/grąžos santykiu. Tačiau jau turėdami patirtį, mes galime visus rodiklius pagerinti. Žinoma, kaip ir visur investavime, rodikliai priklauso nuo pačios rinkos.

Bet portfelis generuoja grąžą, tačiau kiek mažesnę nei rinkos. Portfelio 10 metų vidutinė metinė grąžą yra apie 15%, NASDAQ 100 – apie 18%. Kaip investicinė grąža, dar visai tenkinama, tačiau netenkina, kad mažesnė nei rinkos. Ką daryti?

Yra du racionalūs variantai. Pirmas yra akcijas išparduoti, likviduojant portfelį. Antras, papildyti portfelį naujomis akcijomis iš NASDAQ 100 indekso, tam naudojant tik praėjusiais metais gautus dividendus. Šis variantas mums labiau patinka, todėl pabandysime paieškoti įdomių kompanijų.

Mums patinka Starbucks kompanija. Akcijų įsigijome nedaug ir, bent jau kol kas, šios akcijos didelės įtakos visam portfeliui nedaro. Bet šiek tiek sumažino riziką. Ir mes turime galimybę ją papildyti nuolat gaunamais dividendais.

Tai dabar akcijos portfelyje pasiskirsčiusios taip:

Portfelis Apple 2023 metais
Portfelio sudėtis ir proporcijos

Portfelis Apple 2023. Rodikliai

IT sektoriaus akcijų kainos pernai patyrė didelius svyravimus, o indeksai krito. Todėl padidėjo portfelio rizika ir sumažėjo pelningumas.

RodiklisPrieš metusDabarIstorinisRašymo metu
Rizika21%22.26%
Sharpo rodiklis1.080.49
Treynor rodiklis19.59.67
Vidutinis metinis pelningumas20.66%14.81%

Matome, kad istoriškai portfelis gali generuoti labai neblogą grąžą. Po pakeitimų mes tikimės dar geresnės grąžos. O labiausiai šitas portfelis džiugina dividendiniu pajamingumu.

Linkime gerų investicijų!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.