Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Strategijos

Portfelis Kosmosektorius 2023 metais

Portfelis kosmosektorius labai ilgai nerodė patenkinamų rezultatų, todėl toliau laukti nėra jokios prasmės. Nors portfelio rizika yra labai patenkinama, tačiau pelningumo rodikliai visiškai žemiau plintuso. Šarpo rodiklis – antras skaičius po kablelio, o visas portfelis per 2+ metų drauge su dividendais sugeneravo vos 12.4% arba 5.4% vidutinę metinę grąžą.

Bet šitam portfeliui dar suteiksime šansą vieniems metams. Bet dėl to jis patirs stiprių pasikeitimų. Visų pirma, išmetam tas akcijas, kurių pozicijos nuostolingos. Virgin Galactic Holdings akcijų kaina per portfelio laikotarpį krito net -76%, o Kronos Worldwide akcijos krito -20%. Boeing akcijų kaina pakilo vos 0.5%. Visas šias akcijas iš portfelio išmetam, lėšas perinvestuojam į kitas pozicijas.

Po įvairių scenarijų analizės pasirinkome dividendų ir parduotų akcijų pajamas reinvestuoti tik į Northrop Grumman Corporation akcijas. Šios akcijos beta yra žemiausias ir siekia vos 0.54, o statistinė rizika viena žemiausių. Portfelio rodiklių labai nepagerinome, bet dabar jau suteikiam žodį rinkai. Mes su šiuo rinkinuku padarėme ką galėjome.

Tai portfelio proporcijos dabar atrodo taip:

Portfelis Kosmosektorius 2023 metais

Portfelio Kosmosektorius rodikliai (rašymo metu):

RodiklisDabarIstorinis Rašymo metu
Rizika19.03%
Sharpo rodiklis0.21
Treynor rodiklis4.54
Vidutinis metinis pelningumas17.55%7.83%

Taigi, dar metus pasižiūrime, ar portfeliui pavyks pasiekti istorinį pelningumą. Jei ne, galvosime, ką su juo daryti.

Sėkmingų jums investicijų!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.