Sekmadienis, 19 gegužės, 2024
Strategijos

Portfelis Metaverse 2023 metais

Tikimės, kad portfelis Metaverse 2023 metais parodys daug geresnius rezultatus nei pernai, kurie galėjo ir nuvilti. Naujam portfeliui mes nekeliam aukštų reikalavimų. Todėl -29% jo vertės sumažėjimo, įskaitant ir gautus dividendus, mes nedramatizuojam, o pasižiūrime, kaip galime pagerinti būsimus rezultatus.

Portfelio Metaverse rizikos lygį padidino buvęs Amazon akcijų splitas 20:1, kuris labai išbalanasavo portfelį. Todėl jį vėl perbalansuosime, parduodami dalį AMZN ir nepelningų kompanijų akcijas bei reinvestuodami pardavimų pajamas ir dividendus.

Visų pirma, parduodam Edgio Inc. ir Sea Limited akcijas. Jos krito po daugiau nei -62% ir nemoka dividendų. Lumen Technologies akcijų kaina taip pat krito daugiau nei -60%, tačiau dėl 6.1% siekiančios dividendinio pajamingumo šias akcijas portfelyje dar paliekame. O viso portfelio dividendinis pajamingumas pernai buvo 1.76%.

Labai norėtume padidinti PTC Inc. poziciją, nes ji vienintelė mums sugeneravo pelną. Tačiau ji jau dabar užima beveik pusę viso portfelio, o pozicijos didinimas riziką mažina nereikšmingai. Todėl daugiau investuosime į Intel poziciją, nes kaip IT kompanija turi labai gerą Bendrąjį pajamingumą. Tuo pačiu reikšmingai padidinam jos dalį portfelyje.

Tai pasiskirstymas portfelyje dabar atrodo taip:

Portfelis Metaverse 2023 metais

Portfelis Metaverse 2023. Rodikliai

RodiklisSukūrimo metuDabarIstorinis Rašymo metu
Rizika3.13%15.93%
Sharpo rodiklis10.760.72
Treynor rodiklis3310.66
Vidutinis metinis pelningumas15.23%-24.32%

Metus krentanti akcijų rinka stipriai sumažino portfelio pajamingumo rodiklius. Be to, pakeitus portfelio sudėtį, sumažėjo jo vidutinis istorinis pajamingumas ir jis jau arti ribos, kada dar verta laikyti tokį portfelį.

Linkime pelningų investicijų!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.