Antradienis, 23 balandžio, 2024
Straipsniai

Portretas: Christine Lagarde

Naujai naujojo Europos parlamento paskirta ECB vadovė Christine Lagarde poste pakeitė „Super Mario” pravardę gavusį Mario Draghi. Šiam teko mokintis komunikacijos su rinkų dalyviais; Ch.Lagarde, atrodo, jau gimė tribūnoje. Gerai pakabinto liežuvio, atkaklumo ir gražių kojų iš jos jau neatimsi…

2019 m. lapkričio 1 d. Christine Lagarde pradėjo eiti Europos centrinio banko prezidentės pareigas.

Christine Lagarde biografija

Christine Lagarde gimė 1956 m. sausio 1 d. Paryžiuje. Baigė aukštąją Le Havre mokyklą ir lankė Holtono Arms mokyklą Betesdoje (Merilandas, JAV). Baigė teisės studijas Teisės mokykloje prie University Paris X Magistro laipsnį gavo Politikos mokslų institute, Aix-en-Provence.

Vėliau Ch.Lagarde buvo priimta į Paryžiaus advokatų tarybą advokate, įstojo į tarptautinę Baker McKenzie advokatų kontorą, kuri specializuojasi darbo, antimonopolinių įstatymų ir susijungimų bei įsigijimų srityse.

Nuo 1995 m. – Executive Committee of the Firm narė; nuo 1999 m. – Global Executive Committee of Baker McKenzie pirmininkė; nuo 2004 m. – Global Strategic Committee pirmininkė.

2005 m. birželį pradeda dirbti Prancūzijos vyriausybėje iš karto Užsienio prekybos ministrės poste. Trumpai pabūna Žemės ūkio ir žuvininkystės ministre, o nuo 2007 m. birželio mėn. ji tapo pirmąja moterimi iš G-7 šalių, užimančia šalies Finansų ir ekonomikos ministrės postą.

2008 m. liepos – gruodžio mėn. Christine Lagarde taip pat pirmininkavo ECOFIN tarybai, kuri jungia Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrus ir padėjo puoselėti tarptautinę politiką, susijusią su finansų priežiūra, reguliavimu ir pasaulio ekonomikos valdymo stiprinimu.

Susiję straipsniai:

Kaip Didžiojo dvidešimtuko (G20) pirmininkė, kai 2011 m. Pirmininkavo Prancūzija, ji ėmėsi plataus masto darbo programos, susijusios su tarptautinės pinigų sistemos reforma.

2011 m. liepos 5 d. Ch.Lagarde tapo vienuoliktąja Tarptautinio valiutos fondo generaline direktore ir pirmąja moterimi, einančia šias pareigas. Ji buvo išrinkta antrajai kadencijai, kuri prasidėjo 2016 m. liepos 5 d.

Ch.Lagarde yra buvusi Prancūzijos sinchroninio plaukiojimo nacionalinės komandos narė. Dviejų vaikų motina. (Šaltinis: TVF)

Europos centrinis bankas

2019 m. Christine Lagarde tampa pirmąja moterimi užimančia šio banko prezidentės pareigas. Poste ji pakeičia Mario Draghi.

Palikimą ji gauna labai įdomų. Nors M.Draghi skelbiasi per savo kadenciją išsaugojęs eurą kaip tokį, vykdęs adekvačią monetarinę politiką, iššūkiai lieka nepasikeitę: buvęs vadovas „perduoda” Brexit, JAV muitų karus, silpnus Europos pramonės rodiklius ir pan.

Christine Lagarde knygos ir knygos apie ją:

Daugiau informacijos ECB puslapyje.