Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Pozicijos long ir short

Pozicija Long

Terminas Long pozicija naudojamas apibūdinti saugų pirkimą(akcijų, vertybinių popierių ar valiutos), tikintis, kad to turto vertė kils. Pavyzdžiui, investuotojas perka akcijas, jas laiko (neparduoda) ir laukia kol jų vertė pakyla. Tuomet akcijos būna parduodamos, taip suteikdamos pelną.

Pozicija Short

Terminas vartojamas vertybinių popierių, akcijų ar valiutos pardavimui, tikintis, kad to turto vertė smuks. Šis veiksmas yra priešingas Long pozicijai.

Pavyzdžiui, investuotojas skolinasi akcijas iš brokerio ir parduoda jas atviroje rinkoje. Investuotojas ilgainiui turi grąžinti pasiskolintas akcijas, perkant jas atgal iš atviros rinkos.

Jei akcijų kaina tikrai nukrito, tuomet skolininkas jas nuperka pigiau nei pardavė, taip uždirbdamas pinigus.

Sąvoka „Long squeeze”

Sąvoka „Long squeeze“ apibūdiną situaciją, kai staigiai krenta akcijos kaina ir investuotojai, kurie turi tos įmonės akcijų, pradeda jausti spaudimą jas parduoti, kad apsisaugotų nuo dramatiškų nuostolių.

Investuotojai, kurie „shortina“ akcijas, gali trumpam monopolizuoti prekybą akcija, sukurdami greitą kainos smukimą.

Pagrindinė priežastis, kodėl „long squeeze“ yra labai retai sutinkamas, todėl, kad vertės ieškantys investuotojai žengs į rinką iškart vos kaina nukris iki taško vadinamu „pernelyg žemos“.

Smarkiai smunkanti akcija, be rimtos priežasties kainos kritimui, greit bus pastebėta, kaip galima investicija, tačiau sparčiai auganti akcija bus vis labiau vertinama, kaip rizikinga investicija.

Taip pat skaitykite:

Sąvoka „Short squeeze”

Situacija, kurioje trūksta pasiūlos ir yra paklausos perteklius verčia akcijos kainai smarkiai augti. „Short squeeze“ sąvoka apibūdina situaciją, kurioje investuotojai, atlikę akcijų „shortinimą“, yra priversti pirkti akcijas kylančiomis kainomis, siekiant grąžinti savo skolas.

Jei akcijos kaina pradeda smarkiai augti, tokia tendencija gali tęstis gan ilgai, nes visi „shortinimu“ užsiimantys investuotojai bandys atsikratyti savo pozicijos.

Pavyzdžiui, jei akcijos kaina padidėja 15% per vieną dieną, trumpalaikes pozicijas turintys investuotojai, gali būti priversti parduoti ir padengti savo poziciją perkant akcijas.

Jeigu pakankamai trumpalaikių pozicijų pardavėjų nori išpirkti akcijas atgal, kaina išauga dar labiau.

Short interest“ teorija

Investicijų teorija, kuri teigia, kad kompanijos akcijų kaina ilgainiui turi kilti po didelio akcijos „shortinimo“. Ši teorija numato kainų padidėjimą, nes investuotojai, kurie parduoda skolintas akcijas, po to vis tiek jas turi nupirkti, nes turi grąžinti skolą,

Investuotojai, kurie ieško bulių rinkos, didelį akcijos „shortinimą“ gali matyti, kaip galimybę investuoti. Jie gali išanalizuoti „shortinimo“ santykį, kuris apskaičiuojamas padalijant parduotų akcijų skaičių iš visų akcijų skaičiaus.

Didelis santykis gali rodyti, kad atėjo laikas pirkti akcijas, nes akcijos netrukus turi brangti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.