Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Žaliavos

Prekyba Kavos Ateities sandoriais

Kavos Ateities sandoriai yra tiesioginis kontraktas tarp pardavėjo ir pardavėjo, kurie atstovauja šios industrijos rinką: augintojai, skrudintojai, mažmeniniai pardavėjai, eksportuotojai ir importuotojai. Ateities sandoriais rinkos dalyviai valdo kainų rizikas.

Kontraktų tipai yra paremti Arabica pupelėmis; finansiniai kontraktai kainos sekti be fizinio pristatymo. Nebiržiniai sandoriai atliekami kliringu per CME EFSs (Exchange Fee System). Kaina nustatoma pagal  ICE (Intercontinental Exchange) U.S. coffee “C” futures kontrakto mėnesio prekybos nutraukimo dienos kainą.Prekybos mėnesiai yra Kovo (H), Gegužės (K), Liepos (N), Rugsėjo (U) ir Gruodžio (Z) mėnesių ciklas per 23 mėnesių periodą.

Apie kavą

Manoma, kad žodis kava kilęs iš etiopiško žodžio „Kaffe”, kur kavą kultivuoja nuo IX amžiaus. Kavos istorijoje būta momentų, kai ji buvo uždrausta vartoti Turkijoje ir Egipte. Kavos paklausas stabiliai kyla, ir šiandien tai vienas populiariausių gėrimų pasaulyje.Brazilija yra didžiausia kavos gamintoja ir eksportuotoja. JAV yra didžiausia kavos importuotoja ir vartotoja.

Vasarą, kai Pietų pusrutulyje yra žiema, kavos kainos kyla. Todėl kavos augintojai stengiasi plėsti plantacijas link ekvatoriaus, kad kainos svyravimai būtų mažesni. Kraft, Nestlé, Procter&Gamble, Sara Lee yra stambiausios kavos pirkėjos pasaulyje. Jos superka apie pusę visos metinės kavos pasiūlos. Paskutiniu metu dėl atsiradusių technologijų kompanijos perka pigesnę Robustos kavą.

Kavos ateities sandorių specifikacijos.

Standartinis (ICE U.S.). Simbolis – KC.

Kontrakto dydis – 37 500 svarų (~ 17,5  metrinės tonos).

Nominavimas – JAV centai ir cento šimtosios dalys už svarą.

Tickas – 0.0005 JAV dolerio/svarui ($18.75 kontraktui). Dienos limitas kainos svyravimui nenustatytas.

Klasifikacija – kokybės sertifikatai  išduodamitikrinant kavos pupeles ir ragaujant išvirtos kavos. Geresnės kokybės kava perkama su premija. Blogesnė kava perkama su nuolaida.

Deliverable Growths Basis: Mexico, Salvador, Guatemala, Costa Rica, Nicaragua, Kenya, New Guinea, Panama, Tanzania, Uganda, Honduras and Peru

Plus 200 pts: Colombia

Minus 100 pts: Venezuela, Burundi and India

Minus 300 pts: Rwanda

Minus 400 pts: Dominican Republic and Ecuador

Kontraktų mėnesiai: Kovas(H), Gegužė (K), Liepa (N), Rugsėjis (U) ir Gruodis (Z).

Prekybos nutraukimas – Aštuonios darbo dienos prieš pristatymo mėnesio pabaigą.

Pristatymo tipas – Fizinis.

Finansinis. Simbolis – KT.

Kontrakto dydis – 37 500 svarų (~ 17,5  metrinės tonos).

Nominavimas – JAV doleriai už svarą.

Tickas – 0.0005 JAV dolerio/svarui ($18.75 kontraktui).

Kontraktų mėnesiai ir simboliai – Kovo (H), Gegužės (K), Liepos (N), Rugsėjo (U) ir Gruodžio (Z) mėnesių ciklas per ateinančių 23 mėnesių periodą.

Prekybos nutraukimas – Septynios darbo dienos prieš pristatymo mėnesio pabaigą.

Pristatymo tipas – Finansinis.

Pavyzdžiui, pirkote 5 kavos ‘C‘ ateities sandorių kontraktus už 118 JAV centų. Kaina pakilo iki 120 centų ir pardavėte. Jūsų pelnas yra (5(120-118)18,75)/0,05=3 750 JAV doleriai. Tokio pat dydžio nuostolį gausite, jei kana nukrito iki 116 centų.


Techninė analizė


Daugiau apie prekybą Žaliavomis.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.