Prekyba Sojos Pupelių Ateities sandoriais (Futures)

Sojos Pupelių Ateities sandoriais

Sojos pupelių, kaip ir visų kitų agrokultūrų, derlius priklauso ne tik nuo pasėlių ploto, bet ir nuo oro sąlygų. 2013 m. birželio mėn. išplatintoje orų apžvalgoje pastebėtas staigus orų atšilimas beveik visuose agro rajonuose.

Teigiama, kad toks pokytis padarys stiprų poveikį būtent sojų derliui. Todėl agro produktus visada reikia stebėti drauge su orų prognozėmis ir orų ateities sandoriais. Sojos pupelių ateities sandoriai (Futures) yra vienas labiausiai prekiaujamų instrumentų.

Sojos pupelių ateities sandorių specifikacijos.

Standartinis. Simbolis – ZS, S=Clearing.

Kontrakto dydis– 5 000 bušelių (~ 136 metrinės tonos).

Klasifikacija#2 – Geltonos, kontrakto kaina; #1 – Geltoni, su 6 centų/bušeliuipremija; #3 Geltoni, su6 centų/bušeliuinuolaida.

Nominavimas– JAV centai už bušelį.

Tickas – 0.25 cento/bušeliui ($12.50 kontraktui).

Kontraktų mėnesiai ir simboliai– Sausis (F), Kovas (H), Gegužė (K), Liepa (N), Rugpjūtis (Q), Rugsėjis (U), Lapkritis (X).

Prekybos nutraukimas– prekyba kontraktais nutraukiama darbo dieną prieš 15-tą kontrakto mėnesio dieną.

Pristatymo tipas – Fizinis.

Pristatymo periodas – pristatoma antrą darbo dieną po kontrakto uždarymo dienos kontrakto mėnesį.


Praktika:

Prekybai Sojos Ateities sandoriais reikia turėti $3 300 depozitą (Initial). Depozito papildymas (Maitenance margin) atsiranda depozitui sumažėjus iki $3 000. Pavyzdžiui, Jūs perkate 1 sojos pupelių ateities kontraktą. Depozitas yra $3 300, o kontrakto vertė lygi 5 000*$12.4588=$62 294. Tradiciškai depozitas sudaro apie 5% kontrakto vertės.

Tai sojos kainai nukritus iki $12.3988, birža pareikalaus papildyti depozitą. Tačiau jei kaina atsistatys iki $15.3638, tai pelnas pasieks $14 525, arba net 340% nuo Jūsų depozito. Skaičiuojant galimą riziką ir pelną būtina įvertinti ir brokerio mokesčius šiam sandoriui. jie pavyzdyje nepateikiami.

Daugiau informacijos apie sojos ateities sandorius galima rasti ICE biržos tinklalapyje.


Techninė analizė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: