Prekybos idėja: šortinti Švedijos kroną

Sveiki, pasidalinsiu viena ilgesnio laikotarpio idėja, gal kam bus įdomu. O gal ir diskusiją sukels. Tai nėra rekomendacija pirkti ar parduoti, visus sprendimus priimate patys. Aš neatsakau už nuostolius ar pelnus ar dar ką nors. Idėja yra shortinti Švedijos kroną – SEK.

Pradėjau žiūrėt nuo Švedijos prekybos partnerių. Švedija yra prekybos deficite jei imant visą pasaulį. Daugiau importuoja nei eksportuoja, bet ne su visomis šalimis jos situacija tokia. Pagrindinės šalys su kuriom švedai turi deficitą – Vokietija, Olandija, Rusijos Federacija.

Pagrindinės šalys su kuriomis švedai turi surplus‘ą – JAV, Suomija, Norvegija ir Australija. Gal dar Saudo Arabiją verta paminėt. Su JAV surplusas didžiausias, perspjauna artimiausią šalį dvigubai. Taip ir turi būt, JAV viską perka, kad ir kas tai bebūtų.

Tai dabar kodėl galvoju apie short?

Išsiplėsiu, kitaip neišeis.

Švedijos ekonomka yra labai cikliška ir labai priklausoma nuo kitų šalių paklausos jų eksportams bei švedams reikalingų importų kainos. Didžiausios jų kompanijos – Atlas Copco, Ericsson, Volvo, Assa Abloy, Sandvik, Hexagon, SKF ir Electrolux – visos jos yra pačiuose labiausiai cyclical sektoriuose ir industrijose.

Diversifikacijos nėra: kelios ir pakankamai siauros industrijos – truputį tech, daug elektronikos, auto, šiek tiek inžinerijos ir įrankių; ir, aišku, geros spynos Jei jau mąstyt, kad pasaulinis augimas lėtės, tai batai jiems kuriam laikui.

Bet pereikim prie valiutos.

Pagrindinė idėjos priežastis – didžiulė Švedijos priklausomybė nuo Europos ekonominės situacijos. Reikia ne tik shortinti kroną – to neįmanoma padaryt neperkant kažkokios kitos valiutos. Tai ką pirkt?

Pažiūrėjau į GBP/SEK porą. Žinom, kas su svaru prieš kitas valiutas nutiko po Brexit referendums. Bet ne su SEK. GBP/SEK tradina daugmaž ten pat kur ir prieš breksito mūšius. Reiškia, švedai turi ne ką mažesnių bėdų (mano nuomone tai jos bus didesnės). Truputį žiaurumo. SEK tradina, kaip šalis, kuri palieka EU, išgyvena ekonominį ir politinį turmoil‘ą etc.

Svaras buvo safe haven 200 metų. Tai jei (maža tikimybė) Brexit neįvyks, svaras eis long. Ypač prieš kroną, kuri šiknoj. Jei brexit įvyks – EU artės prie collapso iš lėto, GBP vėl taps safe havenu o krona collapsins daugiau nei EUR.

Čia buvo pamąstymui.

GBP/SEK rodo didžiausią potencialą čia.

Time horizon – 6-12 mėnesių

Gal kas susidomės, paanalizuos.

Svarbiausia timing‘as. Idėja – tai nėra pozicija. Reik panaudot truputį paprastos techninės analizės, kai turi idėją tam, kad negaut per nagus. Laikas parodys.

Jei įdomu įsidėkit į watchlistus ir stebėkit.


Dinaminis GBPSEK kainos grafikas:

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: