Prekybos stilius ir metodai
Kiekvieno spekulianto prekybos stilius yra unikalus. Tai priklauso nuo jo patirties valdyti pinigus ir pinigų reikšmės jo gyvenime. Prekybos stilių yra labai daug. Ir vienas treideris gali naudoti bent kelis iš jų.
Yra keli būdai stiliams charakterizuoti. Dažniausiai tie būdai apsiriboja rinkomis, kuriose prekiaujama. Dažniausiai pasitaikantys stiliai ir metodai yra šie:
- Skalpavimas
- Impulsų prekyba
- Techninis metodas
- Prekyba tarpbiržiniais spread‘ais
- Arbitražas.
Skalpavimas
Metodo esmė yra pirkti ir parduoti instrumentą daug kartų per dieną, fiksuojant minimalų pelną, kuris sumoje susidaro gana didelis. Tai nėra atsitiktinio pelno gavimo metodas. O ir nuostolio galimybė yra maža.
Tai sąlyginai saugus metodas. Dirbdami šiuo metodu, spekuliantai pelną augina mažais rinkos judesiais, analizuodami vienos-penkių minučių grafikus. Vidutinė sandorio trukmė yra apie minutę. Pasitaiko ir vienos sekundės trukmės sandorių su labai mažu pelnu. Ir niekada nelaikoma atvira pozicija per naktį.
Impulsų prekyba
Metodo esmė remiasi prielaida, kad kylantis instrumentas ir toliau kils, o krentantis – kris. Šitas metodas reikalauja iš spekulianto turėti bent pradinių analitinių įgūdžių.
Prekiaujant šiuo metodu, jūs perkate kainai pasiekus minimumą, o parduoti, kai pasiektas pats maksimumas. Jūs laukiate, kol pamatysite atitinkamą judėjimą jums reikiama kryptimi. Tokiu atveju prarandama galimybė uždirbti daugiau perkant žemiau ir parduodant aukščiau.
Pagrindiniai techniniai indikatoriai čia yra išvestiniai indikatoriai. Impulsinė linija braižoma kelių dinaminių indikatorių pagalba. Teigiama indikatorių reikšmė reiškia trendą į viršų ir atvirkščiai.
Kylantys arba krentantys indikatoriai rodo stiprią instrumento kryptį. Kai spekuliantas būna įsitikinęs stipriu instrumento judesiu, jis atidaro poziciją. Šis stilius slepia savyje daug pavojų, kurie gali sunaikinti ir pakankamai disciplinuotą ir patyrusį spekuliantą.
Tačiau pakankamai gerai nusimanant technikoje, gerai žinant apie rizikas, pasiruošus priimti nuostolius, tokia prekyba gali būti patraukli agresyviems spekuliantams.
Susiję straipsniai:
Techninis metodas
Metodas tinkantis visiems instrumentams ir kryptims, siekiant gauti greitą pelną. Techniniai spekuliantai – dar kitaip, TA‘ščikai – analizuoja kainų judėjimo grafikus, stebi bendrovės veiklą (jei prekiauja akcijomis), įvertina praeities prekybinius modelius ir to pagrindu mėgina prognozuoti kainos judėjimą ateityje.
Spekuliantai akcijos kainos judėjimo ir apyvartų pagalba stengiasi nustatyti atskirus modelių tipus, tokius kaip Head&Shoulder ir panašius. Į pagalbą pasitelkia tokius indikatorius, kaip palaikymo-pasipriešinimo lygiai, slenkantys vidurkiai ir panašūs.
Pagrindiniai sistemos trūkumai yra:
- Didelė priklausomybė nuo istorinių instrumento elgesio modelių;
- Daugybė techninių indikatorių;
- Nėra idealaus indikatoriaus atskiriems rinkos instrumentams.
Prekyba tarpbiržiniais spread‘ais
Prekybos esmė yra atidaryti long poziciją vienu instrumentu ir short poziciją kitu instrumentu, kurie tarpusavyje yra glaudžiai susiję. Šiuo metodu efektingai išnaudojama koreliacija tarp instrumentų.
Metodas yra pakankamai sudėtingas, nes reikalauja, kad sandoriai būtų vykdomi skirtingose biržose ir dažniausiai naudojami su žaliavų ir prekių ateities kontraktais.
Arbitražas
Dar arbitražas vadinamas „pelnu be rizikos“. Jo esmė yra instrumento pirkimas ir pardavimas gaunant pelną iš kainų skirtumo. Paprastai tie kainų skirtumai susidaro, kai tas pats instrumentas kotiruojamas skirtingose biržose.
Šitą metodą dažniausiai taiko instituciniai investuotojai mažai likvidžiose rinkose. Vienas iš arbitražinės prekybos būdų yra kai institucinis nori parduoti instrumentą (akcijas) už norimą kainą.
Jis stato pardavimo orderį norima kaina ir tuo pačiu išstato pirkimo orderį didesne kaina. Kai tik pirmas orderis įvykdomas, antras orderis patraukiamas. Tokiu būdu atsikratoma nelikvidu ir uždirbami dideli pinigai.
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.
Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt.