Penktadienis, 23 vasario, 2024
Strategijos

Prekybos strategija kylančiose rinkose

Kylančiose rinkose sava prekybos strategija. Jos kyla dar labiau. Būna toks momentas, kai rinkos ir instrumentų kainos pakyla tiek, kad atrodo, jau burbulas išsipūtė ir metas jam sprogti. Tačiau jos kyla vis dar labiau ir pirkti jose long pasidaro realiai baisu. Bet išeitį visada galima surasti.

Paimkime šios dienos situaciją JAV akcijų rinkoje. Savaitiniame Dow Jones indekso grafike matome beveik non-stop kilimą nuo 2009 metų kovo mėn. Praėjusią savaitę pasiektos naujos aukštumos.

strategija kylančiose rinkose

Be abejo, kad pirkti, kai matome tokį grafiką, yra labai rizikinga, vien dėl to, kad šansas nusipirkti viršūnėje sparčiai artėja prie 100%, o galimas investicijos pelningumas – 0% link. Tačiau ir tokioje situacijoje nereikia nuleisti rankų. Tereikia perversti eilę akcijų kainų grafikų ir rasime tikrai įdomių variantų.

Dėl visa ko, pasitikrinam „Baimės indeksą„. Jis vis dar istorinėse žemumose. Tai reiškia, kad mūsų rizika sąlyginai nedidelė, tad į paieškas pasileidžiam drąsiau.

Ko mes ieškosime?

Paprastai kalbant, ieškosime akcijų kainų, kurios jau patyrė korekciją, atsimušė į stiprų (bent taip manome) palaikymą ir turi šansą kilti, tad suteikti investicijoms tinkamą pajamingumą. Į pagalbą pasirenkam indikatorius. Jūs galite pasirinkti mėgstamiausius ir, pagal jus, tinkamiausius techninės analizės indikatorius.

Man patinka Fibonacci lygiai. Tai pakankamai elegantiškas techninės analizės instrumentas. Be to jis yra iš tų, kurie vadinami ‘patys save įvykdantys’ (self fulfilling indicator). Jį naudoja labai daug treiderių. Ir pastebėsite, kad daugeliu atveju palaikymo ir pasipriešinimo lygiai susiformuoja ties Fibonacci lygiais.

Signalai

Hasbro Inc. pozicijoje susiformavo stiprus palaikymas kaip tik ties Fibonacci 0.618 lygiu. Čia taip pat susiformavo ir fraktalas, kuris bus pradžioje mūsų stopu. Pirkimo signalas @96.54. Stop @91.56.

strategija kylančiose rinkose

American International Group Inc. pozicijoje matome stiprų atšokimą nuo Fibonacci 0.50 linijos. Pirkimo signalas @61.24; stop signalas @57.89.

strategija kylančiose rinkose

Discovery Communications Inc. pozicijoje kaina po ilgos korekcijos sulaukė palaikymo ties Fibonacci 0.618. Tai lygis, prie kurio trendo apsivertimo tikimybė laikoma labai aukšta. Pirkimo signalas @22.37; stop signalas @20.52.

strategija kylančiose rinkose

Starbucks Corp pozicijoje palaikymas susiformavo tie Fibonacci 0.382 linija. Pirkimo signalas @55.29; stop signalas @53.04.

strategija kylančiose rinkose

Tupperware Brands Corp pozicijoje po korekcijos kaina pasiekė net Fibonacci 0.786 liniją ir susiformavo stiprus palaikymas. Pirkimo signalas @59.99; stop signalas @57.30.

Prekybos strategija kylančiose rinkose

Harley Davidson pozicijoje susiformavo stiprus palaikymas ties Fibonacci 0.618 linija. Anksčiau skelbtas pirkimo signalas jau suveikė. Stop signalas @45.52.

strategija kylančiose rinkose

Pabaigai

Loews Corp situacija tarsi patvirtina strategijos teisingumą. Po kainos korekcijos, pasirodė 1 Wisman signalas. Jis suveikė. O po jo suveikė ir 2 Wisman signalas. Pozicija jau leidžia užsidirbti.

Prekybos kylančiose rinkose

Tokių pavyzdžių, kai net labai kylančioje rinkoje vis dar yra pelningų pozicijų yra daug. Šiek tiek sugaišti laiko grafikų peržiūrėjimui tikrai reikės. Taip pat nepamirškite ir Kapitalo valdymo taisyklių: nepirkite ‘už visus’. Juk ne visos korekcijos sustoja ‘ten kur norim’. Kainos gali kristi dar labiau pagal dėsnį: kiekviena krentanti kaina krenta dar labiau.


Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.