Sekmadienis, 8 rugsėjo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Prekybos strategijos. Kaip išlikti susikaupusiam?

Gerų prekybos strategijos nelengvai randamos. Kai jūsų išmaniajame telefone skamba pranešimai apie akcijų kainas, o sandoriai vykdomi dideliu greičiu, atrodo neįtikėtina, kad vos prieš 40 metų akcijų rinkos duomenys buvo apriboti iki kelių tūkstančių finansinių maklerių. Jei jūs, nekantraujantis prekybininkas, norėjote sužinoti, kaip IBM sekėsi po veiklos rezultatų paskelbimo arba kokia naftos kaina už galoną, turėjote paskambinti brokeriui arba, dar blogiau, laukti kitos dienos laikraščio.

Dabar dėl interneto ir didelio pralaidumo duomenų srautų galite tikrinti akcijų kainas realiuoju laiku, tiesiogiai klausytis kompanijų ataskaitų, stebėti Azijos rinkas, taikyti sudėtingą techninės analizės programinę įrangą indeksų grafikams ir išgirsti begalines rinkos ekspertų prognozes. radijas, televizija ir blogus.

Rinkos duomenys nuolat pasiekiami akimis ir girdimi. Tačiau šis nenutrūkstamas srautas turi problemą – jis niekada nesiliauja. Ir prekybininkams, vadybininkams ar bet kam tai nepaprastai sunku iššifruoti. Kaip filtruoti triukšmą, kad surastumėte tikrus rinkos signalus?

Laimei, yra dalykų, į kuriuos galite sau leisti nebekreipti dėmesio.

Išjunkite rinkos prognozuotojus

Viena iš svarbiausių prekybos strategijų – Nutildyti rinkos prognozuotojus. Wharton School ekonomikos profesoriai, aktyvus investuotojas Carl Icahn ir panašūs yra karingi Bloomberg, CNBC ir vakaro televizijos žinių varpininkai. Tačiau kokie jų tikrieji motyvai?

Nuo 1994 m. gruodžio mėn. iki 1995 m. vasaros dešimtys laikraščių ir finansų prognozuotojų skalambijo „Grimztam, grimztam! („Dive, dive!) pavojaus varpais investuotojams, perspėjant juos pasitraukti iš rinkos, kol ši visiškai nesugriuvo. „Kiekvieną kartą, kai visi penki mūsų rodikliai tapdavo neigiami, smukome bent 20%“, – tuomet žurnalui Barron’s teigė Growth Fund valdytojas.

Dow Jones Industrial Average siekė 4 208 punktus. Tačiau jei prekybininkai būtų įsiklausę į šį pesimizmą ir pasitraukę, jie būtų praleidę didžiausią 5 metų bulių rinką istorijoje – 2000 m. sausio 14 d. Dow kaina pakilo 7 000 punktų iki 11 722,98.

Rinkos prognozuotojai beveik visada turi savo darbotvarkę, nesvarbu, ar tai būtų jų naujausios knygos pardavimas, ar blogų akcijų pardavimas ar short’inimas, todėl jų prognozės vargu ar kada nors yra objektyvios.

Nekreipkite dėmesio į trumpalaikias korekcijas

Kai DJIA per popietę nukrenta 300 punktų, o Mad Money vedėjas Jim Cramer šaukia: „Parduok, parduok!”, ar galite tokiu momentu likti ištikimi savo pagrindinei prekybos strategijai?

Stebėtina, kad viena iš pagrindinių katastrofos priežasčių buvo bankininkų, spekuliantų ir fondų valdytojų fiziologija...

Jei taip, jūs esate stipresnis nei 99% prekiautojų. Dėl mūsų natūralių adrenalino reakcijų „kovok arba bėk“ žmonės stipriai išsigąsta nerimą keliančių įvykių, pavyzdžiui, trumpalaikių rinkos korekcijų. Stresiniai įvykiai sukelia kortizolio, hormono, kuris sukelia baimę ir savisaugos instinktus, gamybą. Kembridžo universiteto neurologijos ir finansų mokslinio bendradarbio John Coates teigimu, rinkose dėl to prekybininkai elgiasi „vengiamai rizikuoti“, pavyzdžiui, parduoda akcijas, kai turėtų pirkti arba laikyti.

John Coates tiria rizikos prisiėmimo ir streso biologiją ir išmatavo prekybos aikštelės prekeivių kortizolio lygį per dviejų savaičių rinkos nepastovumo laikotarpį. Jis nustatė, kad ūmių rinkos svyravimų laikotarpiais šie lygiai išaugo 68%. Jis padarė išvadą, kad 2009 m. JAV rinkos žlugimas galėjo būti sukeltas dėl panikavusių pardavėjų, užplūdus kortizoliui.

„Stebėtina, kad viena iš pagrindinių katastrofos priežasčių buvo bankininkų, spekuliantų ir fondų valdytojų fiziologija“, – rašė jis savo ataskaitoje.

Sumažinkite prekybos platformų signalus

Day-trading’o platformos tapo itin sudėtingos, jose ryškūs optimizavimo ir rinkos modeliavimo įrankiai. Tačiau kiek svarbios visos tos spalvingos diagramos ir grafikai? Ką vis dėlto reiškia svyravimai, žvakės ir mirksintys techniniai indikatoriai?

Taip pat skaitykite:

Daugumoje prekybos programinės įrangos paketų yra instrukcijos ir vaizdo įrašai, kaip valdyti šias sistemas. Tačiau trūksta patikimo statistinio išsilavinimo ir nurodymų, kaip tinkamai interpretuoti rezultatus. Kai kurios prekybos platformos suteiks jums šį mokymą už didelę kainą.

Be to, laiku pagrįstos diagramos gali būti taip mikrofokusuotos į rinkos nepastovumą per 1 minutę, 5 minutes ar pusę dienos, kad bet koks dienos padidėjimas ar kritimas atrodo daug reikšmingesnis, nei yra iš tikrųjų. Geriau mirksinčius ekranus palikti X-Box ir Nintendo.

Prekybos strategijos: sudarykite prekybos kontrolinį sąrašą

Šiek tiek apsivalėme nuo balto triukšmo, pakalbėkime toliau apie strategijas.

Prieš susigundydami kokiu nors seksualiu ETF, užduokite sau keletą griežtų klausimų: ar ši prekyba atitinka mano bendrą tikslą? Ar jis dubliuoja panašias mano jau turimas pozicijas? Kokie yra mano įėjimo ir išėjimo taškai? Koks yra (realus) galimas pelnas? Kokius diapazonus galiu toleruoti? Ar pelnas vertas galimo galvos skausmo?

Žinokite savo investicijų tendencijas

Ar visada norite uždaryti pozicijas, jei jūsų portfelio vertė nukrenta 10%? Ar dolerio kurso svyravimai jus vargina? Vieną kartą sudeginote fjučerių poziciją ir jau negalite nė pažiūrėti į tą pusę? Mes visi esame paveikti mūsų asmeninės prekybos patirties. Tačiau nustatę savo silpnybes, galėsite geriau atpažinti ir atskirti emocinius impulsus nuo disciplinuotų prekybos strategijų.

Norėdami atskleisti savo asmeninį investavimo šališkumą, pradėkite prekybos žurnalą ir užregistruokite savo įėjimo ir išėjimo taškus, įtemptus įvykius ir mąstymo procesus. Būk labai nuoširdus; niekas kitas nematys šių užrašų, išskyrus jus.

Per 6 mėnesius pradėsite atpažinti savo motyvų ir prekybos modelius. Vieni gali būti pelningi, kiti nelabai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.