Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Profas vs. Looseris I. Kad prekyba nepavirstų košmaru

Kai reikalai sekasi, jūs jaučiatės puikiai. Bet kai užeina „juodoji juosta“, jūsų gyvenimas pavirsta košmaru. Galima pinigus uždirbinėti savaitėmis ir prarasti juos visus per kelias minutes. Tokia situacija kartojasi vėl ir vėl. Ji pažįstama visiems spekuliantams. Racionalūs stebėjimai ir loginės išvados padės jums atsakyti į svarbius klausimus.

Iš principo klausimas vienas: „Kuo sėkmingas treideris skiriasi nuo nevykėlio?“

1 situacija

Didžioji nesėkmingų spekuliantų dalis prekiauja trumpalaikėse pozicijose ir/arba intraday. Priežastis ne periodo rėmuose, o tame, kad daugume treiderių neturi tam parengto prekybos plano, nėra pakankamai pasiruošę.

Dieninėje prekyboje baudžiama ir už minutinius uždelsimus; čia labiausiai galima nukentėti nuo manipuliacijų. Tam reikia turėti pakankamą kapitalą. Sėkmingi treideriai prekiauja vidutinio ilgumo arba ilgo laikotarpio diapazone.

Išvada:

Vidutinio ilgumo arba ilgo laikotarpio diapazone sėkmės tikimybė statistiškai yra didžiausia.

2 situacija

Looseriai dažniausiai naudoja sudėtingas prekiavimo sistemas, remiasi visokio plauko guru ir „juodųjų dėžių“ rekomendacijomis. Sėkmingų treiderių technika, paprastai būna paprasta. Kartais tai būna modifikuota žinoma arba pačių sukurta technika.

Išvada:

Egzistuoja nuomonė, kad „sudėtingas“, vadinasi „geriausias“. Nebūtinai tai teisinga. Paprastos sistemos būna praktiškesnės ir turi mažiau klaidingų interpretacijų. Bet ir tai nėra svarbiausia.

Svarbu ar galima su duota sistema daryti pinigus ar negalima. Iš to seka, kad svarbiausia prekyboje yra jūsų mintys ir analizė. Tuo galima paaiškinti tokį paradoksą, kad rinkoje daugiausiai uždirba atkaklūs ir kantrūs investuotojai, o ne superintelektualai ar genijai.

3 situacija

Nesėkmės lydimi spekuliantai remiasi kompiuterinėmis sistemomis ir indikatoriais. Jie nesigilina į matematinį šių sistemų pagrindą ir naudojasi „popsiniu“ sistemos variantu. Profai tai naudoja kaip greitos duomenų ir rinkų analizės galimybę.

Tai gali pasirodyti juokinga, tačiau vyresni profai vis dar įpratę grafikus braižyti pieštuku ant milimetrinio popieriaus. Jie išanalizuoja iš ko sudaryti indikatoriais, žino jų matematiką ir, reikalui esant, gali indikatorius nubraižyti pieštuku. Profai rinkos mechanizmą stengiasi suvokti iki smulkmenų.

Išvada:

Norint pasiekti gerų rezultatų bet kokioje veikloje, būtina suprasti visų mechanizmų, veikiančių toje sferoje, funkcionavimo principus. Veržlę galima užkalti plaktuku, bet tai nėra praktiškiausias būdas.

4 situacija

Looseriai daug laiko sugaišta analizuodami ir bandydami nuspėti, kur rinka bus rytoj. Profai daug laiko skiria apmąstyti savo reakciją į galimus rinkos judesius, planuoti prekybinę strategiją.

Išvada:
Profas vs. Looseris I. Kad prekyba nepavirstų košmaru

Spekuliantą lydės sėkmė, jei jis sugebės nuspėti, kokia bus bandos reakciją į situaciją rinkoje. Jei jis į neracionalius bandos veiksmus atsakys racionaliu veiksmų planu, pelną jis tik padidins.

Jei profo paklausite, kur ryt eis rinka, jis tik gūžtelės pečiais ir atsakys, kad seks rinką nesvarbu, kur ji nueitų. Norimo atsakymo negausite, bet tai tik parodo, kad profai akylai seka rinkos judesius.

5 situacija

Looserių dėmesys sutelktas ties pelningais sandoriais, kai, tuo tarpu, profai įdėmiai analizuoja nesėkmingus sandorius, grąžą, rizikos ir pelno santykį.

Išvada:

Svarbiausias spekulianto dėmesys turi būti nukreiptas į riziką, o ne į pelną ar nuostolį. Profas įvertina, kiek gali uždirbti, kiek prarasti ir nekreipia dėmesio į hipotetinius maksimumus ir minimumus.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Straipsnis pirmą kartą paskelbtas Spekuliantai.lt.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.