Profas vs. Looseris II. Apie sėkmingą spekuliantą

Tęsiam situacijų apžvalgą, kurioje paaiškinami pagrindiniai principai, skiriantys sėkmingą spekuliantą ar investuotoją nuo nesėkmingo, nuolat pralaiminčio, nes lošiančio, o ne dirbančio…

6 situacija

Looseriai dažniausiai nesugeba kontroliuoti savo emocijų. Profai gi suvokia jas, įvertina ir tik po to pradeda situacijos rinkoje analizę.

Išvada:

Jei spekuliantas prekiauja vadovaudamasis tik savo emocijomis, tai jo santykį su rinka negalima pavadinti nei praktišku, nei racionaliu. Tačiau neteisūs ir tie, kurie emocijas visiškai ignoruoja.

Tai gali privesti iki stresų sukeltų psichologinių susirgimų. Žodžiu, intuicija prekyboje vaidina ne paskutinę vaidmenį. Kartais tai vadinama paprasčiausia sėkme.

7 situacija

Nenusisekę spekuliantai per daug sutelkę dėmesį į tai, kad būtų teisūs. Jiems patinka euforijos būsena, kai išsiskiria adrenalinas. Jiems patinka rinkas stebėti 24 val. per parą. Juokais sakoma, kad pradedantysis net neužeina į patalpas, jei jose nėra monitoriaus su kotiruotėmis. Profesionalai pripažįsta emocijas, bet neleidžia, kad jos valdytų.

Jie nemano, kad būtina pastoviai stebėti kotiruotes. Ir jie nesistengia visada būti teisiais. Jie kreipia dėmesį tik į tai, kas gali uždirbti pinigus, o kas – ne. Jiems tai smagus intelektualinis žaidimas, kuriame reikia paimti didžiausią banką.

Išvada:

Svarbu sinchronizuotis su rinka. Taip pat svarbu, kad tai netrukdytų asmeniniam gyvenimui. Per didelis krūvis veda prie psichinės ir fizinės degradacijos. Profai stengiasi staigia reaguoti į situaciją, bet jiems tai darbas, o ne pragaištinga aistra.

8 situacija

Kai looseriui nesiseka, jis perka naują knygą, sistemą ar ką nors panašaus ir pradeda prekiauti pagal ją. Profas analizuoja, kas įvyko. Koreguoja metodologiją, remiantis gautais rezultatais.

Jis neskuba keisti sistemos tol, kol korekcijos savęs nepateisino. Geriausi treideriai naudoja rinkoms endemiškas sistemas, kurios veikia ir rinkoms pasikeitus.

Išvada:

Geriausi treideriai tvirtai laikosi savo sistemų Paprastai jie naudoja vieną ar dvi technologijas, kurių efektyvumas buvo įrodytas praktiškai. Jau geriau naudoti vieną, ne itin efektyvią sistemą, nei šokinėti nuo vienos prie kitos.

9 situacija

Looseriai linkę kopijuoti sėkmingų treiderių techniką. Tačiau nepastebi, kad profai tuo pačiu peržiūri ir naujas strategijas, koreguoja savo metodus, daro atitinkamas išvadas.

Išvada:

Eilinį kartą prieiname išvados, kad treiderio asmenybė, jo žinios ir nuosava sistema ir svarbiau už rinkos guru pasiekimus.

10 situacija

Naujokai dažnai praleidžia svarbius faktorius, leidžiančius jiems uždirbti. Profai stebi pinigų srautus ir supranta, kad pelnas priklauso nuo grynųjų srauto. Į rinką pinigai turi ateiti, o ne išeiti. Viskas, kas įtakoja šį procesą, turi būti įvertinta.

Išvada:

Viskas, kas turi įtakos pelnui, turi būti įvertinta.

11 situacija

Nevykėliai dažnai viską priima labai rimtai ir neturi jumoro jausmo. Profai, priešingai, patys linksmiausi žmonės su turtinga fantazija. Savo darbą jie vertina rimtai, bet visada pasiruošę pasijuokti ir iš savęs.

Išvada:

Žinoma, kad psichiatrai visada domisi, ar žmogus turi jumoro jausmą. Kuo rimtesnis žmogus, tuo didesnė tikimybė, kad jis serga.

Reziume

Visi treideriai prekybą laiko žaidimu. Profesionalams tai ne tik laiko praleidimas, bet ir pašaukimas, kuriam jis paskiria visą save ir vadovaujasi profesionalaus sportininko etika. Kaip ir tikram sporte, naujokai turi suprasti, kad taiklūs tritaškiai, kuriuos sportininkai meta, atrodo, be ypatingų pastangų, yra ilgų ir sunkių treniruočių rezultatas.

Teisingas tikslo pasirinkimas gali duoti stulbinančių rezultatų. Skirtumas tarp profesionalų ir looserių akivaizdus. Pirmi renkasi šaudymą į taikinį, antri – „rusišką ruletę“.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt Pirma dalis

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: