Proptech startuolis „Profitus“ šovė į viršų – per tris savaites surinko 750 tūkst. eurų

Rugpjūčio 8 d. pradėjusi veikti proptech įmonė „Profitus“ investuotojams pateikė du NT projektus ir sulaukė didelio susidomėjimo – per beveik 3 savaites pritraukė daugiau kaip 746 tūkst. Eur investicijų iš privačių asmenų ir įmonių.

Startuolio įkūrėjos Viktorijos Vanagės teigimu, vertinant Lietuvos rinką galima sakyti, kad tai – neįtikėtinai didelė suma, rodanti, jog mūsų šalyje žmonės seka tendencijas. Aktyviai domimasi Vakarų šalyse bei JAV populiariu sutelktiniu finansavimu, kaip alternatyviu lėšų pritraukimo šaltiniu NT vystytojams. Investavimu besidomintys asmenys renkasi tokio pobūdžio investicijas kaip atsvarą investicijoms į būstus nuomai ar indėlius.

„Šalyje  populiarėjant investavimui per sutelktinio finansavimo įmones, jaučiame išaugusį poreikį ir siekiame pasiūlyti patrauklią galimybę kiekvienam norinčiam įsitraukti į NT rinką.

Tai reiškia,  investuoti, net turint ribotą kiekį lėšų, – komentuoja „Profitus“ įkūrėja ir valdybos pirmininkė Viktorija Vanagė. – Kaip rodo jau pirmųjų mūsų veiklos savaičių rezultatai – einame tinkamu keliu, kad suvestume alternatyvaus finansavimo ieškančius NT vystytojus su tais, kurie siekia pelningai investuoti į nekilnojamąjį turtą ir gauti net 12 proc. metinių palūkanų turint kaip užstatą nekilnojamąjį turtą.“

Pasak V. Vanagės, per pirmą įmonės veiklos dieną investicijos pasiekė 13 tūkst. eurų, o per dešimt dienų – perkopė 245 tūkst. eurų. Vidutinė investuota suma siekia daugiau nei 6000 eurų.

Iš viso savo pinigus per platformą įdarbino 71 žmogus, iš viso investuota 124 kartus. Kad jie jaustųsi visiškai saugūs, projektų prievolės įvykdymas yra užtikrinamas pirmine hipoteka. Vis dėlto neturintiems daug investavimo patirties rekomenduojama diversifikuoti investicijas, todėl 30 proc. žmonių lėšas paskirstė per abu projektus. Taip pat įmonė siūlo naujovę rinkoje – investuotojams suteikiama proga apsilankyti NT objekte.

Finansavimui telkti buvo pateikti du NT objektai. Pirmasis – 12 proc. palūkanas siūlantis Vilniuje vystomas kotedžų ir gyvenamųjų namų kvartalas „Hilltown“.

Projektas pritraukė renkamą 444 tūkst. eurų sumą vos per 19 dienų. Antrasis – Kaune vystomi „Miesto loftai“ – gamybinės paskirties pastato rekonstrukcija į gyvenamuosius 37–41 kv. m būstus. Projektas pritraukė 302 tūkst. eurų, o Investuotojams buvo siūloma 10 proc. metinė grąža.

V.Vanagė pastebi, kad labiau linkę investuoti vyrai – jie sudaro 85 proc. investavusiųjų į abu projektus. Dauguma investuotojų, 47 proc., – 30–39 m. amžiaus Vilniaus gyventojai. Beveik trečdalį, 31 proc., investavusiųjų sudarė 40-49 amžiaus žmonės.

Netrukus „Profitus“ investavimui pateiks naujus NT projektus. Informacija apie galimybę investuoti į juos pirmiausia pasieks įmonės svetainėje užsiregistravusius žmones. Pasak įkūrėjos, NT projektų vertinimo procesas užtrunka, nes kiekvienas projektas turi būti išanalizuotas, atidžiai įvertinta NT projekto rizika ir tik tuomet gali būti pateikiamas mūsų investuotojams.


Apie įmonę:

„Profitus“ – sutelktinio investavimo į nekilnojamąjį turtą (angl. proptech) platforma, tarpininkas tarp investuotojų ir norinčių gauti finansavimą žmonių. „Profitus“ atlieka savininko bei NT projektų rizikos vertinimus, administruoja finansavimo procesą, konsultuoja apie rinką. Įmonės veiklą prižiūri „Lietuvos bankas“.

 

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: