Registrų centro 2017 m. spalio mėnesio NT rinkos aktyvumo duomenys

Augo būsto ir žemės kainos

Antrąjį rudens mėnesį augimas fiksuotas beveik visuose nekilnojamojo turto (NT) rinkos segmentuose – pirkėjų aktyvumu džiaugtis galėjo tiek būsto, tiek žemės sklypų pardavėjai.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, spalį Lietuvoje pardavimo sandoriais perleisti 10 906 pastatai, patalpos ir žemės sklypai.

Tai 3,1 proc. daugiau nei rugsėjo mėnesį, kai gyventojai perleido 10 583 NT objektus, ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai (10 361).

Po pasyvios rudens pradžios, spalį vėl suaktyvėjo būsto pirkėjai. Per mėnesį šalies butų pardavimai augo 6,2 proc. (nuo 2 843 rugsėjį iki 3 019 spalį), individualių namų – 4,2 proc. (nuo 946 iki 986).
Palyginimui, praėjusių metų spalį Lietuvoje butų pardavimo rodikliai buvo panašūs (3 013), o namų buvo perleista 13,2 proc. mažiau (871).

VilniujeRegistrų centro 2017 m. spalio mėnesio NT rinkos aktyvumo duomenys

Spalis buvo dosnus Vilniaus butų pardavėjams. Per pastarąjį mėnesį sostinėje parduotos 934 gyvenamosios patalpos – tai 3,9 proc. daugiau nei rugsėjį, bet 10,9 proc. mažiau nei pernai spalį.

Priešinga situacija buvo matoma Vilniaus individualių namų rinkoje – jų pardavimai 13,5 proc. viršijo praėjusių metų spalio rezultatus, tačiau 23,4 proc. atsiliko nuo rugsėjį fiksuotų rodiklių. Iš viso per mėnesį sostinėje parduoti 59 individualūs namai.

Didmiesčiuose

Tuo metu Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje gyventojai būstą pirko aktyviau lyginant tiek su rugsėju, tiek su praėjusių metų spaliu, o mažėjusiu aktyvumu išsiskyrė tik Šiaulių būsto rinka.

Didžiausias augimas fiksuotas uostamiestyje, kur savininkus spalį pakeitė 18 namų ir 301 butas – šie rodikliai yra atitinkamai 80 proc. ir 37,4 proc. didesni nei rugsėjo mėnesį.

Lietingi spalio orai neišgąsdino ir pastaruoju metu aktyvumu pasižyminčių žemės sklypų rinkos dalyvių. Iš viso per pastarąjį mėnesį Lietuvoje perleistas 5 431 žemės sklypas.

Palyginimui, rugsėjį visoje šalyje buvo parduoti 5 425 sklypai, pernykštį spalį – 5 001 sklypai.

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis.

Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytynėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Šaltinis: Registrų centras

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: