Registrų centro 2018 m. balandžio mėnesio NT rinkos aktyvumo duomenys

Balandžio mėnesio aktyvumo duomenys

Balandį nekilnojamojo turto rinkoje itin ryškių pokyčių nepastebėta, tačiau ji buvo pavasariškai aktyvi.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, balandį pardavimo sandoriais perleista 10 454 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Tai yra 2 proc. daugiau nei kovą ir 4,7 proc. daugiau negu pernai balandį, kai buvo įsigyti atitinkamai 10 237 ir 9 986 nekilnojamieji daiktai.

Balandį Lietuvoje perleista 2 780 gyvenamųjų patalpų (butų). Tai šiek tiek (0,4 proc.) mažiau nei kovą ir 10,2 proc. daugiau nei pernai balandį, kai buvo perleistos atitinkamai 2 791 ir 2 522 gyvenamosios patalpos.

Aktyvi namų rinka

Šalies gyvenamųjų pastatų (namų) rinka buvo šiek tiek aktyvesnė už kovą – pastarąjį mėnesį šalyje įsigytų gyvenamųjų pastatų skaičius siekė 849, t.y. beveik 6 proc. daugiau už kovo mėnesį bei 1,9 proc. daugiau nei pernai balandį, kai pirkėjų sulaukė atitinkamai 801 ir 833 gyvenamieji pastatai.Vilniuje balandį savininkus pakeitė 954 gyvenamosios patalpos. Nuo kovo jų pardavimai išaugo tik 0,6 proc., tačiau palyginus su 2017 m. balandžio pardavimais jie buvo 27,2 proc. didesni.

Praėjusį mėnesį sostinėje taip pat įsigyti 69 gyvenamieji pastatai (namai ir pan.), tai yra 6,2 proc. daugiau negu kovą ir 27,8 proc. daugiau nei pernai balandį.

Kaune

Balandžio mėnesį Kaune buvo perleistos 342 gyvenamosios patalpos ir 68 gyvenamieji pastatai. Gyvenamųjų patalpų perleista 11,6 proc. mažiau negu kovą ir 8,9 proc. daugiau nei pernai balandį.

Palyginimui, kovą Kaune perleistos 387 gyvenamosios patalpos ir 60 gyvenamųjų pastatų.

Klaipėdoje

Klaipėdoje balandį perleistos 266 gyvenamosios patalpos – 6,8 proc. daugiau negu kovo mėnesį. Palyginus su 2017 m. balandžio uostamiesčio gyvenamųjų patalpų pardavimais, kai buvo perleista 261 gyvenamoji patalpa, tokių sandorių skaičius padidėjo vos 1,9 proc.

Balandį šalyje taip pat buvo parduoti 5 398 žemės sklypai, kas yra beveik 5 proc. daugiau negu kovą ir 4,4 proc. daugiau nei pernai balandį, kai buvo perleisti atitinkamai 5 142 ir 5 172 sklypai.

Papildoma informacija:

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą, Registrų centras apibendrina nekilnojamojo turto sandorių duomenis, kuriems priskiriamas pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų, varžytinėse, lizingu ar išsimokėtinai ir kt., nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Vertindamas būsto rinkos duomenis, Registrų centras skiria būsto objektus į gyvenamuosius pastatus (vieno, dviejų, trijų ir daugiau butų pastatus ir pastatus įvairioms socialinėms grupėms) ir gyvenamąsias patalpas (butus, patalpas įvairioms socialinėms grupėms ir gyvenamąsias patalpas).

Šaltinis: Registrucentras.lt


Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: