Rinkos atsikvėpė: JAV ir Kinijos prekybos karo paliaubos sukėlė akcijų šuolį – ar tai nauja augimo era? 19 savaitės apžvalga
Po ilgų įtampų pasaulio finansų rinkos pagaliau galėjo atsikvėpti – JAV ir Kinija susitarė dėl 90 dienų muitų palengvinimo. Šis netikėtas, bet ilgai lauktas žingsnis akimirksniu sujudino Volstritą, pakurstė investuotojų optimizmą ir atgaivino technologijų gigantų akcijas. Bet ar tai ilgalaikis atsigavimas, ar tik trumpalaikė euforija?
Rinkos atsikvėpė po tarifų susitarimo tarp JAV ir Kinijos
Finansų rinkos atsikvėpė po to, kai Vašingtonas ir Pekinas susitarė 90 dienų laikotarpiui sumažinti muitus Kinijos eksportui į JAV – nuo 145% iki 30%. Šis tarifas yra kur kas palankesnis nei 60%, kurį dar rinkimų kampanijos metu žadėjo Donald Trump. Susitarimas turėtų padėti abiem šalims grįžti prie derybų stalo, sumažinti recesijos tikimybę ir sušvelninti infliacinį tarifų poveikį.
Balandžio mėnesio JAV ekonominiai duomenys dar neparodė reikšmingo padidėjusių importo muitų poveikio – nei kainų augimo, nei vartotojų išlaidų mažėjimo. Vartotojų kainų indeksas (CPI) siekė 2.3%, tad tikėtasis pagreitėjimas kol kas nepasireiškė, įskaitant ir prekių segmentą. Paslaugų kainos toliau mažėjo. Tuo tarpu mažėjusios naftos kainos padėjo sulėtinti energijos ir maisto prekių infliaciją. Gamintojų kainų indeksas (PPI) rodė nedidelį importuotų prekių kainų padidėjimą – nuo 2.3% kovą iki 2.5% balandį.
Walmart paskelbė, kad kainų kilimas yra neišvengiamas, net ir po tarifų sumažinimo, tačiau jis įsigalios tik gegužės pabaigoje. Kol kas reikšmingo vartojimo sulėtėjimo nepastebima – balandžio mažmeninės prekybos pardavimai mažėjo po smarkaus šuolio kovą, kurio metu namų ūkiai iš anksto pirko prekes, laukdami kainų augimo.
Vyriausybės obligacijų pajamingumas savaitės pradžioje pakilo, reaguodamas į JAV ir Kinijos susitarimą. Europoje pajamingumo augimą palaikė ECB valdančiosios tarybos narė Isabel Schnabel, pabrėžusi, kad palūkanos turėtų išlikti neutraliame lygyje, kol nebus aišku, kaip prekybos karas paveiks ekonomiką. Vis dėlto JAV ekonominiai rodikliai ir derybos su Iranu sustabdė palūkanų normų augimą.

JAV akcijų rinka.
S&P 500 indeksas per savaitę kilo 5.27% iki 5 958.37 punkto. Nasdaq per šį laikotarpį kilo 7.15%, DJIA kilo 3.41%; The Magnificent 7 akcijų kapitalizacija rinkoje pakilo iki 16.777 trln. USD.

Po palankių JAV ir Kinijos derybų, kurios baigėsi muitų tarifų sumažinimu, Volstrito akcijų indeksai šoktelėjo į viršų. Investuotojai teigiamai sureagavo į deeskalaciją prekybos fronte.
Ypač stiprūs augimai fiksuoti technologijų sektoriuje, kuris buvo pagrindinis JAV ir Kinijos prekybos karo epicentras – ypač puslaidininkių pramonė. Nvidia akcijos per savaitę pašoko net 15.8%, o Broadcom šoktelėjo 12.9% ir pirmą kartą peržengė 1 trilijono JAV dolerių kapitalizacijos ribą. Visos vadinamosios Magnificent 7 technologijų milžinės demonstravo įspūdingą augimą – Amazon pabrango 7.7%, o Apple, nepaisant žinios apie išmaniųjų telefonų gamybos perkėlimą į Indiją, ūgtelėjo 8%. Cisco taip pat kilo 8.5%, paskelbus geresnius nei tikėtasi trečiojo ketvirčio rezultatus ir padidinus visų metų pelno prognozes.
Teigiami pokyčiai palietė ir vartojimo prekių sektorių – ypač tas įmones, kurių gamyba koncentruota Azijoje. Tesla, nepaisydama prastesnių rezultatų ir silpnesnės paklausos Europoje, šoktelėjo net 21.3%. Ford ir General Motors atitinkamai pabrango 6.9% ir 6.7%. Gerą formą demonstravo ir Mattel (+17.4%), Stanley Black & Decker (+15.2%), sporto prekių gigantai Nike (+6.8%) bei Lululemon (+13.8%).
Kiti sektoriai
Tuo tarpu pagrindinių vartojimo prekių sektoriuje (angl. consumer staples) nuotaikos buvo mišrios. Nepaisant 4.5% augusių ketvirčio pardavimų, Walmart akcijos smuktelėjo -0.1%. Bendrovė pranešė apie planus palaipsniui kelti kainas, siekiant kompensuoti augančius importo mokesčius.
Silpniausias sektorius praėjusią savaitę buvo sveikatos apsauga – bendras kritimas siekė 2.7%. Vyriausybės nutarimas mažinti vaistų kainas iki panašaus lygio kaip kitose išsivysčiusiose šalyse smarkiai paveikė rinką. United Health, viena didžiausių sveikatos draudimo bendrovių, prarado net 28,3% savo vertės, po to kai atšaukė vos prieš mėnesį paskelbtas prognozes ir paskelbė apie generalinio direktoriaus pasitraukimą. Įmonei laikinai vadovaus buvęs CEO Stephen Hemsley. Taip pat pranešta, kad JAV Teisingumo departamentas pradėjo tyrimą dėl galimos „Medicare“ sukčiavimo veiklos.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, S&P 500 gali koreguotis iki 5 864.23 artimiausiu metu, o per metus gali nukristi dar iki 5 590.74 punkto. Prognozė per savaitę pagerėjo. Indekso ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.
JAV akcijų rinkos Baimės indeksas. Praeitą savaitę buvo 62. O-joi:

Nvidia akcijų kaina kilo 16.07% iki $135.40. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, MVDA gali svyruoti ties $133.07 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $126.87. Akcijų kaina svyruoja prie mūsų minimalaus targeto šiems metams.
***
Stanley Black & Decker akcijų kaina kilo 14.03% iki $71.46. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, SWK gali svyruoti ties $70.31 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $67.03.
***
Nike akcijų kaina kilo 8.25% iki $63.11. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, NKE gali svyruoti ties $62.13 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $59.23. Pagal mus, kainai dar kilti ir kilti…
***
General Motors akcijų kaina kilo 6.04% iki $50.37. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes GM gali svyruoti ties $49.55 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $47.24. Pagal mus, kompanija rinkoje visiškai neįvertinta
***
Super Micro Computer Inc. akcijų kaina kilo 44.29% iki $46.15. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes SMCI gali svyruoti ties $45.42 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $43.30. Metas pirkti.
FED FOMC tikimybė. Iki FOMC susirinkimo liko 31 diena.
Palūkanų norma | Tikimybė, % |
---|---|
475-500 | 0.00 |
450-475 | 0.00 |
425-450 (dabartinė) | 91.70 |
400 -425 | 8.30 |
Statistinė palūkanų prognozė 2025 m. | ~3.50-3.25 |
Effective Federal Funds Rate | 4.33 |
JAV USD apyvartos greitis
JAV P2 pinigų apyvartos greitis sumažėjo iki 1.38. O tai jau mums visai nepatinka.
*Pinigų apyvartos greitis (arba pinigų apyvartumas) parodo, kaip dažnai pinigai keičia savininką per tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per metus. Jis apskaičiuojamas dalijant visų per tą laikotarpį įvykdytų mokėjimų bendrąją vertę iš apyvartoje esančio pinigų kiekio. Šis rodiklis yra svarbus, nes jis atspindi ekonomikos aktyvumą. Kuo didesnis pinigų apyvartos greitis, tuo intensyviau pinigai juda ekonomikoje, o tai gali reikšti didesnį verslo aktyvumą ir ekonomikos augimą.
CBOE PUT/CALL Ratio
Per pastarąją savaitę CBOE PUT/CALL santykis nukrito iki 0.69. Optimizmas rinkoje.

*Tipinės Put/Call santykio reikšmės gali skirtis priklausomai nuo rinkos sąlygų ir laikotarpio, tačiau yra keletas bendrų gairių:
- Neutralus lygis: Put/Call santykis apie 0,7–1,0 dažnai laikomas neutraliu. Tai reiškia, kad rinkoje yra maždaug vienodas pardavimo ir pirkimo opcionų skaičius.
- Aukštas santykis: Kai Put/Call santykis viršija 1.0, tai gali rodyti, kad investuotojai yra pesimistiški ir tikisi rinkos kritimo. Labai aukštas santykis (pvz., virš 1,5) gali rodyti per didelį pesimizmą, kuris kartais gali būti laikomas kontrarianų pirkimo signalu.
- Žemas santykis: Kai Put/Call santykis yra žemiau 0,7, tai gali rodyti optimizmą rinkoje. Labai žemas santykis (pvz., žemiau 0,5) gali rodyti per didelį optimizmą, kuris kartais gali būti laikomas pardavimo signalu.
The Buffett Indicator: Market Cap to GDP
W. Buffett’o indeksas pakilo iki 198.60%. Šis rodiklis rodo, kad investuotojai yra pasirengę rizikuoti didesnėmis sumomis rinkoje. Tačiau pats Warren Buffett yra įspėjęs, kad santykis virš 200% yra „žaidimas su ugnimi“, nes tokios aukštos vertės gali būti ilgainiui nepalaikomos. Investuotojai turėtų būti atsargūs, nes per didelis optimizmas gali sukelti nenuspėjamų rinkos svyravimų ir galimų nuostolių.

*Anot W.Buffett logikos, šalies BVP pagrinde kuria verslas. Tai logiškai mąstant, pajamos turi būti artimos BVP reikšmei. Pajamų augimas tolygu EPS augimui, EPS augimas tolygu kapitalizacijos augimui. Iš kitos pusės, kompanijų pajamų augimas tolygu BVP augimui. Ir santykio dinamika, iš idėjos, turi būti tolygi ir nedidelė.
Credit Default Swap
Stebim, kaip rinkos vertina šalies kreditingumą (kiek pasitikima šalies ekonomika). Labai greitas požiūris į situaciją pasaulinėje ekonomikoje. Paimkime kelis atvejus. Kol kas pasaulio ekonomikoms niekas negresia, tačiau reikia būti pasirengusiam kurti strategijas, kurios padėtų išvengti galimų ekonominių krizės pasekmių.
CDS rodiklis beveik visoms stebimoms šalims pagerėjo.
Šalis (vieta reitinge, poslinkis per savaitę) | 5Y CDS prieš savaitę | 5Y CDS dabar |
---|---|---|
Šveicarija (1, 0) | 8.53 | 8.53 |
Vokietija (5, 0) | 12.91 | 12.78 |
Jungtinė Karalystė (10, 0) | 21.04 | 20.40 |
JAV (18, 0) | 51.33 | 47.22 |
Žaliavos
Crude oil naftos ateities sandorių kaina per savaitę kilo 1.56% iki 61.97 USD/b. Tai jau antra savaitė iš eilės, kai fiksuojamas teigiamas pokytis, o investuotojų nuotaikas pagerino silpnėjanti prekybos įtampa tarp JAV ir Kinijos. 90 dienų trukmės muito mokesčių paliaubos tarp dviejų didžiausių pasaulio naftos vartotojų švelnino susirūpinimą dėl galimo paklausos silpnėjimo.
Tuo tarpu rinkoje ir toliau tvyrojo neapibrėžtumas dėl galimos JAV ir Irano branduolinės sutarties, kuri galėtų atverti kelią papildomiems 400 tūkst. barelių per dieną patekimui į pasaulinę rinką. Nors toks pasiūlos išaugimas gali paveikti kainas, investuotojų optimizmą palaikė lūkesčiai dėl galimo JAV palūkanų normų mažinimo, kuris galėtų paskatinti ekonominį aktyvumą ir padidinti naftos paklausą.
Visgi, rinkos išliko atsargios – JAV naftos atsargos augo, o Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) prognozavo galimą perteklinę pasiūlą 2025 metais dėl didesnės OPEC+ grupės gavybos. Be to, analitikai sumažino ilgalaikes naftos kainų prognozes, nurodydami prekybos politikos neapibrėžtumą kaip pagrindinį rizikos veiksnį.
Rodiklis | Reikšmė | Pokytis (per savaitę) |
---|---|---|
WTI kaina | 62,50 USD už barelį | +1,4 % |
Savaitinis kainos pokytis | +2,1 % | |
JAV–Kinijos prekybos santykiai | 90 d. muito paliaubos | Teigiamas poveikis |
Galimas JAV–Irano susitarimas | +400 tūkst. bbl/d | Spaudimas pasiūlai |
IEA prognozė (2025 m.) | Perteklinė pasiūla | Dėl didesnio OPEC+ |
JAV naftos atsargos | Augimas | Neigiamas signalas |
JAV palūkanų normų lūkesčiai | Galimi mažinimai | Skatina paklausą |
Ilgalaikės kainų prognozės | Mažinamos | Dėl geopolitikos rizikų |
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, Crude Oil kaina gali išsilaikyti ties 63.28 USD/BBL artimiausiu metu, o per metus pakilti dar iki 65.70 USD/BBL. Prognozės per savaitę pagerėjo. Crude Oil ateities sandorių Foward Curve yra labiau neigiama.
Auksas praranda žavesį: sumažėjusi prekybos įtampa spaudžia kainą žemyn
Aukso ateities sandorių kaina per savaitę krito -4.69% iki 3 187.2 USD/ Tr.oz. Mažėjanti įtampa pasaulinėje prekyboje sumažino šio tauriojo metalo patrauklumą kaip saugaus prieglobsčio turto. Neseniai pasiektas laikinas JAV ir Kinijos susitarimas dėl tarifų mažinimo 90 dienų laikotarpiui padėjo sušvelninti rinkos dalyvių nuogąstavimus dėl užsitęsusio prekybos karo padarinių. Geopolitinė įtampa taip pat šiek tiek atslūgo – Indijos ir Pakistano paliaubos išlieka stabilios. Visgi derybų tarp Rusijos ir Ukrainos pažanga rodė ženklus, kad procesas stringa.
Tuo metu JAV paskelbti infliacijos duomenys, kurie išliko švelnūs, paprastai remia nepelningą turtą, tokį kaip auksas. Tai dar labiau sustiprino rinkos lūkesčius, kad Federalinis rezervų bankas šiais metais bent du kartus sumažins palūkanų normas. Tačiau FED pirmininkas Jerome Powellis įspėjo, jog ateityje infliacija gali tapti nepastovesnė dėl dažnėjančių pasiūlos šokų. Tai gali apsunkinti centrinių bankų pastangas išlaikyti kainų stabilumą.
Šis kontekstas signalizuoja apie galimą aukso kainos korekcijos laikotarpį, tačiau tuo pačiu išlieka nemažai rizikos veiksnių, kurie gali sugrąžinti paklausą saugiems prieglobsčiams.
Rodiklis | Vertė / Pokytis | Pastabos |
---|---|---|
Aukso kaina (penktadienio uždarymas) | 3200 USD/uncija | Savaitinis kritimas daugiau nei 3 % |
JAV–Kinijos prekybos susitarimas | Tarifų mažinimas 90 dienų | Poveikis: sumažinta geopolitinė įtampa |
Infliacijos lygis JAV | Nuosaikus | Skatina FED palūkanų mažinimo lūkesčius |
FED palūkanų normų prognozė | Bent 2 sumažinimai 2025 m. | Rinkos lūkesčiai stiprėja |
Geopolitinės rizikos | Vidutinės | Derybos RUS–UKR stringa, bet kitur stabilu |
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, aukso kaina gali išsilaikyti ties 3 249.60 USD/ Tr.oz artimiausiu metu, o per metus pakilti dar iki 3 390.89 USD/ Tr.oz. Prognozės per savaitę beveik pablogėjo. Aukso ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.
***
Vario ateities sandorių kaina per savaitę krito -1.28% iki 4.59 USD už svarą. Investuotojų optimizmas, kilęs po JAV ir Kinijos susitarimo laikinai sumažinti muitus 90 dienų laikotarpiui, blėsta. Nors šis susitarimas trumpuoju laikotarpiu palaikė rinką, analitikai įspėja, kad ilgalaikės prekybos sutarties nebuvimas ir toliau kelia grėsmę pasaulio ekonomikos perspektyvoms.
Papildomą spaudimą sukėlė ir tai, kad JAV pareigūnai ėmėsi aktyvesnių veiksmų mažinti šalies priklausomybę nuo importo iš Kinijos. Tai kelia susirūpinimą dėl galimų užsitęsusių tiekimo grandinės sutrikimų.
Tuo tarpu Tarptautinė vario tyrimų grupė (ICSG) padvigubino pasaulinio vario pertekliaus prognozę 2025 metams – dabar prognozuojama beveik 300 tūkst. tonų perviršis. Priežastys – didėjanti pasiūla ir silpnėjanti paklausa. Organizacija taip pat pažymėjo, kad dėl prekybos politikos neapibrėžtumo vario vartojimo augimo prognozė buvo sumažinta, palyginti su 2024 m. rugsėjo mėn. pateiktomis projekcijomis.
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, sidabro kaina artimiausiu metu svyruos apie 4.44 USD už svarą. O per metus dar gali pakilti iki 4.13 USD už svarą. Prognozė per savaitę pablogėjo. Vario ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.
Valiutų kotiruočių prognozės
EUR/USD kursas atsitiesia nuo mėnesio žemumų
EURUSD per savaitę krito -0.75% iki 1.1161. Euras pastarosiomis dienomis stiprėjo ir pasiekė apie 1.12 JAV dolerio ribą, atšokdamas nuo gegužės 12 d. pasiektų mėnesio žemumų. Tuomet JAV ir Kinija paskelbė apie 90 dienų prekybos susitarimo paliaubas bei planuojamą muitų mažinimą, kas iš pradžių rinkose sukėlė optimizmo bangą dėl galimo platesnio prekybos karo sušvelninimo. Visgi šios viltys išblėso, o investuotojai dabar laukia tolesnių naujienų dėl derybų eigos.
Tuo pačiu metu, atsinaujinusios baimės dėl galimo JAV ekonomikos augimo sulėtėjimo spaudžia dolerio kursą žemyn. Tokios tendencijos skatina investuotojus pervertinti rizikas ir ieškoti saugesnių turto klasių.
Kalbant apie pinigų politiką, tikimasi, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) birželį tęs skolinimosi kainos mažinimą, o tam tikromis sąlygomis tai gali tęstis ir antrąjį metų pusmetį. ECB valdančiosios tarybos narys Martinas Kazaksas pareiškė, kad palūkanų mažinimo ciklas gali artėti prie pabaigos, jei bazinė infliacijos prognozė – sugrįžimas prie 2% šiemet – išsipildys.
Remiantis balandžio duomenimis, metinė infliacija euro zonoje išliko stabili – 2.2%, o pagrindinė infliacija pakilo iki 2.7%. Tuo tarpu pirmojo ketvirčio BVP augimo rodiklis buvo peržiūrėtas žemyn – nuo 0.4% iki 0.3%.
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, euras dar gali svyruoti apie 1.11 artimiausiu metu. O per metus gali nukristi iki 1.09. Prognozė per savaitę beveik nepasikeitė.
GBPUSD per savaitę krito -0.27% iki 1.3269. Rinkos dalyviai vertino augančią prekybos įtampą ir naujus ekonominius rodiklius. Iš pradžių pozityviai vertintas 90 dienų laikinas JAV ir Kinijos tarifų sumažinimas nepasiteisino – investuotojai vėl ėmė elgtis atsargiau.
Jungtinės Karalystės nedarbo lygis pakilo iki 4.5% – aukščiausio lygio nuo 2021 metų, atitinkančio rinkos lūkesčius. Įmonės mažino darbuotojų skaičių jau trečią mėnesį iš eilės. Nors darbo užmokesčio augimas išliko aukštesnis nei istorinė 3% riba, kuri laikoma suderinama su 2% infliacijos tikslo išlaikymu, tempas akivaizdžiai lėtėjo.
Šie duomenys šiek tiek sustiprino rinkos lūkesčius, kad Anglijos bankas artimiausiu metu gali toliau mažinti palūkanų normas. Praėjusią savaitę centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, sumažino bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais, nors sprendimas nebuvo priimtas vieningai.
Ši situacija rodo, kad investuotojai išlieka atsargūs, o svaro kursui įtaką daro tiek pasauliniai, tiek vidaus veiksniai. Ateinančios savaitės ekonominiai rodikliai ir centrinių bankų komentarai gali lemti tolimesnius svyravimus valiutų rinkose.
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, svaras svyruos ties 1.32 artimiausiu metu. O per metus jis gali nukristi iki 1.30. Prognozės per savaitę nepasikeitė.
Jenos stiprėjimas nepaisant ekonomikos susitraukimo
USDJPY per savaitę kilo 0.18% iki 145.62. Penktadienį Japonijos jena sustiprėjo iki 145 jenų už dolerį ribos, fiksuodama ketvirtą iš eilės kilimo sesiją, nepaisant prastesnių nei tikėtasi šalies ekonomikos rodiklių. Per pirmąjį 2025 metų ketvirtį Japonijos BVP sumažėjo 0.2% (ketvirtis prieš ketvirtį), tai buvo pirmas ekonomikos nuosmukis per pastaruosius metus ir blogesnis nei analitikų prognozuotas 0.1% sumažėjimas.
Nepaisant šių duomenų, Japonijos centrinis bankas šią savaitę patvirtino, kad ekonomikos augimas greičiausiai lėtės dėl JAV prekybos politikos poveikio. Vis dėlto bankas išlaikė poziciją, kad didėjančios algos ir infliacija toliau skatins politikos normalizavimą, o tai ir toliau stiprintų jeną.
Investuotojai taip pat stebi JAV ir Japonijos derybų dėl prekybos eigą – Tokijas siekia susitarimo dar iki birželio. Ministras Pirmininkas Shigeru Ishiba pakartojo Japonijos poziciją, kad bet koks susitarimas privalo apimti automobilių sektoriaus sąlygas ir paragino Vašingtoną atsisakyti 25% muito Japonijos transporto priemonėms.
Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, doleris jenos atžvilgiu dar gali kilti iki 147.01 artimiausiu metu. O per metus pakilti iki 151.06. Per savaitę prognozė pagerėjo.
EURNOK savaitės apžvalga
EURNOK per savaitę krito -0.92% iki 11.55. Pastarąsias kelias savaites EURNOK valiutų pora žymėjo nuoseklų nuosmukį, o tai atspindi stiprėjančią Norvegijos kroną rinkose. Kronos stiprumą palaiko kylančios naftos kainos bei agresyvesnė Norvegijos centrinio banko laikysena, palyginti su atsargiu ECB tonu.
Naftos kainos išlieka aukštos – tai tiesiogiai stiprina NOK, nes Norvegija yra viena didžiausių Europoje naftą eksportuojančių šalių. Norvegijos centrinis bankas išlaiko palūkanų normą 4.5% ir signalizuoja galimą griežtinimo tęstinumą, o ECB kalba apie galimą palūkanų mažinimą birželį. Silpnėjantis euro zonos ekonominis aktyvumas ir paslankus ECB tonas prisideda prie euro spaudimo.
Prognozė:
- Jei dabartinės tendencijos išsilaikys, EURNOK gali artimiausiu metu testuoti 11.30 ar net 11.20 palaikymo lygius.
- Investuotojai stebi Brent naftos kainų elgseną ir kitą savaitę vyksiančius Norvegijos infliacijos rodiklius.
Bitcoin rinkos tendencijos
Bitcoin per savaitę kregavosi -0.29% iki $103 790 (rašymo metu). Bitcoin dominavimas kriptorinkoje praėjusią savaitę krito iki 63.44%, kapitalizacija kilo iki 2.06 trilijono USD. Bitcoin kaina svyruoja aukščiau Fibonacci 0.236 palaikymo lygio. Bulių rinka. Praėjusią savaitę Bitcoin (BTC) kursas JAV dolerio atžvilgiu išliko gana stabilus, svyruodamas tarp 102 600 USD ir 105 800 USD ribų. Savaitės pabaigoje, gegužės 18 d., BTC kaina siekė apie 103 858 USD.
Nepaisant nedidelių svyravimų, Bitcoin išlaiko stabilų kursą virš 100 000 USD ribos. Techninė analizė rodo galimą trumpalaikę korekciją, tačiau ilgalaikė tendencija išlieka auganti. Prognozuojama, kad BTC gali svyruoti tarp 102 375 USD ir 121 992 USD, priklausomai nuo rinkos sąlygų
Techniniai indikatoriai
MACD 1D time frame galima korekcija; 1W time frame – Bulių rinkos pradžia.
Santykinis Stiprumo Indeksas (RSI): 1D TF – Perpirkimas, korekcija, pardavimo signalas; 1W TF – Bulių rinka, galima konsolidacija.
AO osciliatorius 1D TF – Bulių rinka, galima kainos trumpalaikė korekcija. 1W TF – bulių rinkos pradžia.
Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai 1D TF
Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai pakilo:
Palaikymo lygiai | Pasipriešinimo lygiai | |
---|---|---|
I lygis | 100 810 | 105 660 |
II lygis | 93 663 | 106 520 |
Makroekonominiai modeliai ir analitikai prognozuoja, kad BTCUSD gali kainuoti $99 661 artimiausiu metu, o per metus gali nukristi dar iki $89 839. Prognozė per savaitę pagerėjo. Bitcoin Ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.
Bitcoin-Gold Ratio per savaitę pakilo. Bitcoin ir toliau stiprėja aukso atžvilgiu:

Išvados
Prekybos karo paliaubos tarp JAV ir Kinijos suteikė rinkoms naują impulsą – ypač technologijų sektoriui. Tačiau investuotojai turėtų išlikti budrūs: neapibrėžtumai dėl geopolitikos, palūkanų normų ir infliacijos vis dar slepia rizikas. Šiuo metu rinkos kvėpuoja laisviau, bet ar tai ilgai truks?
Kavos puodelis iš jūsų už šią apžvalgą.
arba
Palaikyk apžvalgas.
Make a monthly donation
Make a yearly donation
Choose an amount
Or enter a custom amount
Your contribution is appreciated.
Your contribution is appreciated.
Your contribution is appreciated.
DonateDonate monthlyDonate yearlyŠaltiniai: Tradingview.com, Nasdaq.com, Tradingeconomics.com