Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre

Aišku, Tesla dėmesio situacijos nėra reikalo komentuoti, nes visi viską žinom. Tik gal reiktų priminti, kad kompanijos situacija gerokai suprastėja. Maža to, kad ji turi didelius įsipareigojimus ir neigiamus pinigų srautus, tai dar turės samdyti naujus nepriklausomus direktorius ir įsteigti tarybos komitetą, prižiūrėsiantį Musko komunikacijas. O tai kainuoja.

O ir reputacijai šioks toks smūgis. Bet su E.Musk charizma, investuotojai greitai tai pamirš. Ar kels akcijų klausimą? Abejotina. Tesla šiandien patraukli tik už daug žemesnę kainą. Labai daug. Jei iš vis patraukli…

Nuo savo kainos aukštumų, Tesla akcijų kaina jau spėjo patirti 8 gap’us į apačią ir 4 gap’us į apačią. Aišku, pasitaiko daug kompanijų, kurių akcijų kainos juda šuoliais dėl įvairių priežasčių. Tesla atveju neretai gap’us kėlė CEO vieši pranešimai.Per savaitę Tesla akcijų kaina krito -11.61%. per mėnesį – -22.91%, per 3 mėnesius – -15.16%, per metus – -22.52%. Per 5 metus kaina pakilo +36.68%. 2017 m. duomenimis, kompanijos EPS lygus -11.83 USD, ROE lygus -37.47%. Rinkos kapitalizacija – 45 mlrd. USD.

TSLA pozicijoje sell short signalas @260.55.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
Tesla

JAV akcijų rinka gyveno irgi ne visai optimistinėmis nuotaikomis, nors naujienos nebuvo blogos. Dow Jones indeksas per savaitę krito -1.07%.

Tačiau per metus indeksas pasistiebė +18.09%. Tačiau jau ne kartą minėjome, kad S&P 500 dividendinis pajamingumas dabar siekia 1.8%, o prieš metus buvo 1.98%.

Tuo tarpu pinigų kaina, t.y. USD 6 mėn. LIBOR jau siekia 2.6%. Iš principo, tokia situacija, kai pinigai brangesni už dividendinį pajamingumą, laikoma normalia. Nes nepamirškime, kad pigūs pinigai buvo ekstraordinarios priemonės, pavadintos „Kiekybiniu palengvinimu“, rezultatas.

Brangstantys pinigai dar nereiškia akcijų rinkos griūties. Tačiau mažėjanti investicijų grąža nulemia pinigų traukimąsi į pelningesnes rinkas. Taip pat žinome, kad FED palūkanų kėlimas visada lydimas su akcijų rinkų griūtimis.

Tik šį kartą FED FOMC renkasi labai atsargų ir nuosaikų, kaip patys sako, palūkanų kėlimo kelią.

Savaitiniame Dow Jones grafike matome Double Top. „Technikai“ visada džiaugiasi pamatę kainų kilimą prognozuojačią Double Bottom formaciją. Ar šį kartą top’ą lydės džiaugsmo šūksniai?

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
Dow Jones indeksas

Kanapės, kanapės, kanapės

Jei apie medicinines kanapes akcijų rinkoje rašoma plačioje žiniasklaidoje visomis kalbomis, tai, greičiausiai, traukinys jau seniai išvažiavęs. Patikrinam.

Kanada bene pirmoji legalizavo kanapių produktus medicininiams tikslams Skandinavai irgi stengiasi neatsilikti. Atrodo, kad šios rinkos akcijos tapo nauju investuotojų arkliuku ir nauja mada rinkoje.

Be abejo, vien žodžių junginys „marihuanos legalizavimas“ pritraukia didžiulį dėmesį. Ką kalbėti apie galimybę investuoti į tai visiems norintiems…

Kaip galime pastebėti, Kanados kanapių kompanijų akcijų kainos nuo pernai vasaros jau spėjo pakilti kelis kartus. Vadinasi, visa grietinėlė jau seniai nulaižyta.

Tačiau tai visiškai nauja rinka ir investuotojų nuotykiai joje dar priešakyje.

Štai kompanija Coca-Cola susidomėjo bendrove Aurora Cannabis. Kompanija praneša, kad jos nedomina marihuana, ji nori gaminti sveikus gėrimus ir produktų, kurių turi kanapių augalai.

Aurora Cannabis akcijos listinguojamos tiek Toronte, tiek Niujorke, OTC. Toronto akcijų pirkimo signalas @13.49.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
Aurora Canabis

Jei jums reikia pagalbos Kanados kanapių kompanijų analizei atlikti ar pirkimo/pardavimo signalų, visada galite kreiptis į mus, užpildydami formą apačioje.

General motors short pozicijoje stopą leidžiam iki @34.69.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
GM

FOREX

AUDJPY pirkimo signalas @82.509

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
AUDJPY

EURCHF pozcijoje stopą keliam iki @1.12812.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
EURCHF

EURUSD pozicijoje stopus laikome dar tose pačiose vietose.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
EURUSD

Kriptovaliutos

ETHUSD pozicijoje sell short signalą keliam iki @202.31.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
ETHUSD

BTGUSD pozicijoje stopą keliam iki @25.240.

Rinkų apžvalga 2018-10-01. Tesla dėmesio centre
BTGUSD

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: