Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis

2018-10-02

Rinkos jau spėjo pamiršti taip vadinamas Europos periferijos bėdas, kilusias po pasaulinės finansų krizės. Dar tai buvo vadinama PIIGS – tų šalių abreviatūra. 

Bet PIIGS aidas pasiekia dar ir šiuos laikus. Graikija dar šiais metais gavo, reikia tikėtis paskutinį Troikos piniginį tranšą. O juk jau 10 metų praėjo…

Italijos politikai kirto per eurą, pareikšdami, kad šalies fiskalines problemas jiems lengviau spręsti su nuosava valiuta, jei dar pamenat, lira. Akcijų rinka krito iki metų žemumų, o 10 metų trukmės VVP pajamingumas staigiai pašoko į 4 metų aukštumas. Taip investuotojai parodo rizikos padidėjimą.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
Italijos 10 metų trukmės VVP pajamingumas

Italija stipriai kirto per euro poziciją. Long pozicijos „užgesintos“ su stop loss’ais. Taip sakant, pagavome juodąją gulbę.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
EURUSD

Ir šita Italijos problema gali užtrukti labai ilgai. Reikia tikėtis, kad neišaugs į kokią euro zonos katastrofą. Bet ir be jos euras trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu gali būti pasmerktas korekcijai.

Nafta

WTI naftos kaina pasipriešinimą pramušė greičiai nei buvo galima tikėtis. Kaina pasiekė trejų metų aukštumas. Investuotojams ir spekuliantams toks kilimas visai patinka. Tačiau vartotojai ir kiti investuotojai turėtų sunerimti.

Naftos kainų kilimas tiesiogiai susijęs su augančia infliacija. Jei naftos kainos kils tokiais pačiais arba panašiais tempais, Europoje, JAV, na ir kitur ženkliai pakils infliacijos tempai.

Kaip žinome, centriniai bankai pradeda jaudintis, kai infliacija viršija jų tikslinę 2% ribą. Ir kad suvaldyti kainų augimą, bankai griežtina pinigų politiką: didina palūkanas, mažina pinigų pasiūlą rinkoje.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
WTI nafta

Ir naftos kainų kilimo tikrai reikia bijoti, nes sumažėjus vartotojų perkamajai galiai, išaugus kreditų kainai, įmonių pelnai pradės mažėti. O tada sulauksime korekcijos ar gal net ir griūties akcijų rinkoje.

Akcijos

Tuo tarpu JAV akcijų rinka nesiruošia mažinti kilimo tempų. Ir kyla kol kas „akademiškai“: JAV akcijų indeksai kyla ta pačia kryptimi. Kiek dar augs, nežinia.

Indeksuose susiformavo stiprūs pasipriešinimai, o Russell 2000 indeksas jau drąsiai žengia į korekciją. Ką pilnai galima paaiškinti investuotojų lūkesčiais.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
Russell 2000 indeksas

General Electric akcijų kainai – atšokimo šansas. Pakeistas CEO ir teigiama, kad kaina pasiekė dugną. Visai gali būti, nes pramuštas proveržio fraktalas ir formuojasi naujas aukštesniame lygyje. Dabar laukiam kitų signalų.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
General Electric

General motors short pozicijoje stopą leidžiam iki @34.55.

Rinkų apžvalga 2018-10-02. PIIGS šešėlis
General Motors
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: