Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo

Tiksliau, ne mes laukiam. Čia visokio plauko FUD’eriai, tame tarpe ir bitcoin fanatikai, laukia nesulaukia, kol ta Amerika sužlugs ir tada iš muš jų valanda. Va čia įdomiausia dalis: niekas nežino, niekas nesako, kas bus po to…

O po to nieko nebus. Amerika kaip gyvavo, taip ir gyvuos. Šiandien klausimas apie tai, ar jau JAV ekonomika įžengė į recesiją ar dar tik ruošiasi tą daryti?

Žymusis Wall Steet obligacijų fondų valdytojas Pacific Investment Management (PIMCO) suskaičiavo, kad dabar JAV recesijos tikimybė yra 30% per artimiausius 12 mėn. (U.S. recession over the next 12 months has risen to about 30% recently and is thus higher than at any point in this nine-year-old expansion).

 

Remiantis PIMCO logika, kad pasaulinės ekonomikos ciklo viršūnė jau praeita, o recesijos tikimybė vienoje konkrečioje šalyje jau išaugo, tai išvada viena: ekonomikos ritasi į apačią ir recesijos tikimybė tiesiog lygi 100%. Ji bus.

Klausimas tik laikotarpyje. Bet kai kalba apie tikimybes, tai tas 100% gali būti ir 12 mėnesių laikotarpyje, ir laikotarpyje iki 48 mėn., ir niekada. Žodžiu, recesija mūsų jau nepagąsdinsi, nes mes ir taip žinome, kad ji bus, o akcijų rinkos tą “recesiją” pradėjo rodyti jau prieš 11 savaičių.

Jei jau apie tikimybes prakalbome, tai tikimybė, kad FED FOMC rytoj paliks galiojančias palūkanų normas pakilo iki 27.7%, jau 31.1%. Rinkos dalyviai jau atsargiau vertina palūkanų kėlimą. Tiksliau, mato tame recesijos tikimybės augimo galimybę.

Centrinių bankų vedama politika įtakoja šalių VVP pajamingumų kreivę. Ir jau beveik metus kas netingi baksnoja į JAV VVP pajamingumų kreivės plokštėjimą.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
JAV VVP pajam. kreivė

Na taip, per paskutinį JAV pajamingumų suplokštėjimą sulaukėme pasaulinės finansinės krizės. Tai iš čia dabar

kitos krizės ar bent recesijos laukimas.

Taigi, šitoje kreivėje jau 2 m. trukmės VVP pajamingumas didesnis už 3 m., o pastarosios lygios ir/ar didesnės nei 5 m. trukmės obligacijos. Ši tendencija jau kuris laikas stebima ir yra recesijos naudai.

S&P 500 akcijų indeksas juda pagal mano nupieštą ghost scenarijų ir daro tai daug greičiau, nei ghostas. 10-ties mėnesių žemumas ir psichologinius palaikymus indeksas pasiekė beveik vienu prisėdimu: bangos siauros ir stačios. 

Kaip ir galima tikėtis korekcijos meškų rinkoje, bet tik vienas Dievas žino, kaip čia bus toliau. O kas valdo riziką, tam ir Dievas padeda, kaip liaudis sako.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
S&P 500 indeksas

Tradiciškai pasižiūrime į mūsų tinklapio “benčmarkinį” indeksą – Dow Jones Transportation Average indeksą. Jis per mėnesį nukrito labiausiai iš populiariausių indeksų, beveik -14%. Nežiūrint to, kad geležinkelio kompanijos vis skelbia auginančios krovinių pervežimus.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
DJTA

Pirmas stipriai kristi pradėjo Russell 2000 indeksas. Tai irgi geras JAV ekonomikos indikatorius, nes jis rodo nedidelių kompanijų akcijų kainų indeksą. O būtent nedidelis verslas labiausiai pajunta palūkanų normų keitimus politikų kišimąsi į rinką, pvz. muitų karai.

Todėl nieko nuostabaus, kad rinkos lūkesčiai pesimistiniai ir tokioje perspektyvoje mažos kapitalizacijos įmonių akcijų kiekis portfelyje mažinamas.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
Russell 2000

Žaliavos

JAV dolerio indeksui, nors ir esant Up trende, kilimas jau gerokai pristabdytas. Tas leido atsigauti aukso ateities sandorių kainai. Žinoma, prie aukso kainos kilimo prisideda ir recesijos lūkesčiai. Pirkimo signalas @1256.7.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
Auksas

Sidabro pozicijoje stopą keliam iki @14.41.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
Sidabras

Krentančios naftos kainos galvos skausmą sukels nebent tik centriniams bankams, pažadėjusiems kelti palūkanų normas. Todėl ryt FED FOMC tikrai turės ką veikti. Nors pamatysim dar sprendimą.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
WTI

Pramoninis arba ekonominis metalas varis gerai parodo ekonomikos augimo lūkesčius. Vario kainos svyravimai metų senumo žemumose su žemėjimo tendencija irgi liudija apie galimą recesiją ir jau ne tik JAV. 

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
Varis

Pinigai

Na ir į visą šitą kontekstą puikiai įsipaišo augančios JAV obligacijų kainos. Klasikinis variantas, kai akcijų rinkas paliekantys pinigai, užuovėją randa obligacijose. Tad, kas nori, tai turi paskubėti, nes pajamingumas krenta. Ką gali žinoti, gal vėl iki neigiamo pajamingumo nukris, kas bus geras momentas obligacijos parduoti, jas pirkusiems dabar.

Rinkų apžvalga 2018-12-18. Laukiam Amerikos žlugimo
JAV 10 m. VVP

Klausimams ir pasiteiravimams

 

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: