Rinkų apžvalga 2018-12-19. Tokio spaudimo FED dar nebuvo patyręs

Ne pirmas kartas kada aukščiausi valdžios vyrai bando pamokinti privatų sektorių, kaip šis turi elgtis ir gyventi. Net demokratiškose vadinamose JAV tai ne išimtis.

Taip, FED yra privatus bankas, spausdinantis rezervinę valiutą, bei nustatantis jos kainą ir visą šalies monetarinę politiką. JAV prezidentas taip pat atėjęs iš privataus sektoriaus ir yra stambaus kapitalo atstovas.

 

Visi gerai žinome, kad Donald Trump labai dažnai kreipiasi į FED, ragindamas juos nekelti palūkanų. O dabar, vykstant FOMC susirinkimui, “čiulbėjimų” dažnis išaugo.

Kokie yra prezidento motyvai, mes galime tik spėlioti. Tačiau jo pareiškimuose racijos yra daug. Prasmės pakelti bazines palūkanas JAV nematome ir mes.

FED, nežiūrint to, kad jo vadovą skiria prezidentas, yra savarankiška struktūrą ir sprendimus priima nepriklausomai nuo kažkieno postų Twitter’yje.

Rinka per palūkanų normų ateities sandorius turi lūkesčių, kad kad palūkanos šiandien nebus pakeistos, tačiau dauguma vis tiek linkusi manyti, kad palūkanos kils.

Ir jei FED FOMC nuspręstų nekeisti monetarinės politikos, tai būtų stiprus netikėtumas rinkoms. Nors žaliavų rinkose stebimi dolerio susilpnėjimo, t.y. palūkanų nedidėjimo lūkesčiai. Aukso ir sidabro fjūčerių kainos kyla.

Sidabro fjūčerių pozicijoje stopą keliam iki @14.555.

Rinkų apžvalga 2018-12-19. Tokio spaudimo FED dar nebuvo patyręs
Sidabro kaina

EURUSD irgi šiuo metu kyla. Nors jau atsidarė short pozicija. Tačiau jos stopo vietoje yra ir buy long orderis. Tad mes pasiruošę bet kokiam scenarijui. 

Rinkų apžvalga 2018-12-19. Tokio spaudimo FED dar nebuvo patyręs
EURUSD

Palūkanų nekėlimas naudingas akcijų rinkai. Bendrovėms nepadidėtų skolinimosi kaštai ir atsiranda didesnio veiklos pelningumo lūkesčiai. Ką ir matome darbar S&P 500 ateities sandoriuose. Jų kaina šiuo metu kyla.

Indekso akcijų dividendinis pajamingumas pasiekė metų senumo aukštumas…

Rinkų apžvalga 2018-12-19. Tokio spaudimo FED dar nebuvo patyręs
S&P 500 indekso fjčeriai
Facebook Komentarai
%d bloggers like this: