Rinkų apžvalga 2018-12-20. D.Trump tyliai verkia kamputyje

Arba rengia keršto planą, kas labiau tikėtina. FED FOMC eilinį kartą neatsižvelgė į prezidento norus ir priėmė sprendimą, kokį priėmė.

Žodžiu, nieko rinkoje nenustebino ir bazines skolinimosi palūkanas pakėlė iki 2.25-2.5%. Tačiau kitais metais planuoja palūkanas kelti du kartus, vietoj anksčiau žadėtų trijų.

O jei konjunktūra pasikeistų, tai planai gali dar labiau pasikeisti. FOMC vietoje aš niekada neplanuočiau palūkanų kėlimo, nes priežastys, lemiančios sprendimus kelti-nuleisti palūkanas nepriklauso nuo FOMC.

Žodžiu, FED mato, kad su ekonomika viskas tvarkoj, jos nereikia skatinti, o bendrame FUD fone apie lėtėjančią pasaulinę ekonomiką geriau arklius dabar šiek tiek pristabdyti nei paskui kalbėti apie „kietus nusileidimus“.

Geriau pasižiūrime, kaip rinkos sureagavo.

Rinkų reakcija

Visų pirma, tai JAV VVP pajamingumų kreivė vakar gavo šoką ir stojosi piestu. Jei taip toliau, tai kitais metais FED FOMC ne 2 kartus kels palūkanas, o 4 kartus mažins.

JAV VVP 1 mėn. pajamingumas jau didesnis už 3 mėn. pajamingumą; 1 m. lygus 2 m., 2 m. didesnis už 3 m.; o 3 m. didesnis už 5 m. trukmės pajamingumą.

Žirklės tarp 10 m. ir 2 m. pajamingumų pasiekė žemiausią mūsų užfiksuotą lygį – 0.1 procentinio punkto. Taip ir norisi pasakyti, kad JAV laukia sunkūs laikai…

Rinkų apžvalga 2018-12-20. D.Trump tyliai verkia kamputyje

Taip atrodo JAV 2 m. trukmės obligacijų kaina:

O taip atrodo JAV 10 m. trukmės obligacijų kainos grafikas:

Euras prieš dolerį vakar prieš sprendimą bandė kilti, bet po FOMC skelbimo, kilimo atsisakė. Signalų linijos nebuvo pasiektos. Bet va šiandien, EURUSD kaina kyla, shortai užsidarė ir atsidarė longai. OK, žiūrėsime, kas čia vyksta ir kokie rinkos lūkesčiai kelia eurą.

EURUSD

Kitos euro pozicijos irgi įdomiai atrodo. EURCHF pirkimo signalas @1.13571.

EURCHF

USDCHF sell short signalas @0.98631.

USDCHF

USDJPY pozicijoje stopą nuleidžiam iki @112.605/

USDJPY

Akcijų indeksai nusirito į metų senumo žemumas, pramušę psichologinius palaikymus. Korekcija jau darosi rimtesnė nei rimta ir pereina į kritimo tendenciją

S&P 500 indeksas
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: