Rinkų apžvalgos kitaip. 4-čio ketvirčio pradžia. 40 savaitė
4-čio ketvirčio pradžia pasižymėjo atsinaujinusia geopolitinė rizika. Įtampa Artimuosiuose Rytuose ir Saudo Arabijos grasinimais padidinti gamybą, kad apsaugotų savo rinkos dalį; nesibaigiantis karas Ukrainoje ir besitęsiantys neramumai Afrikos regionuose. Tuo tarpu JAV rinkos dalyviai ‘lažinasi’ dėl bazinių palūkanų pakėlimo ar nepakėlimo.
JAV FED prezidentas Jerome Powell patvirtino, kad planuojamas palūkanų normų mažinimas 25 baziniais punktais du kartus iki metų pabaigos. Todėl darbo rinkos duomenys yra atidžiai stebimi investuotojų, ir šią savaitę jie parodė prieštaringus signalus. Naujos darbo vietos (JOLTS) rugpjūtį atsistatė, o savaitiniai bedarbystės paraiškų skaičiai rugsėjo pabaigoje išliko stabilūs, ilgamečių bedarbių skaičius šiek tiek sumažėjo.
Kalbant apie ECB palūkanų normų mažinimo lūkesčius, investuotojai dabar tikisi žingsnio spalį bei gruodį. Jie mato infliacijos augimo lėtėjimą: infliacija per 12 mėnesių iki rugsėjo nukrito žemiau 2% iki 1.58%. Tačiau pagrindinė infliacija išliko virš 2.7%.
Tik Kinijos akcijos kilo per savaitę, nes nuotaika išliko teigiama dėl skatinimo programos, kuri tikimasi pradės veikti po Aukso savaitės pabaigos.
JAV akcijų rinka
S&P 500 savaitinis indekso grafikas toliau rodo galimą JAV akcijų rinkos perkaitimą: indeksas diverguoja su AO oscilaitoriumi. Statistinė prognozė iki metų pabaigos pakilo iki 5 639 punktų.
Verizon akcijos buvo tarp labiausiai kritusių per savaitę (-1.58%). Gali būti, kad tai korekcijos pranašas. Statistinė prognozė kol kas palanki – 44.13 USD per ateinančią savaitę.
Nike akcijų kaina trendo taip ir nenulaužė. Bet rinkos analitikai išlieka optimistai ir tikisi kainos kilimo iki 86.57 USD.
Wells Fargo akcijų kaina per savaitę pakilo 1.90% – vienas geriausių kilimų finansų sektoriaus akcijose. Tačiau kainos dinamika yra down trende. Statistinė prognozė yra pesimistinė – iki 55.15 USD per mėnesį.
Microsoft investavo 750 mln. USD į naujausią OpenAI lėšų pritraukimą. Grupė surinko iš viso 6.6 mlrd. USD ir dabar jos vertė siekia 157 mlrd. USD. Akcijų kaina nukrito -2.79% per savaitę. Tačiau statistinė prognozė mėnesiui yra 420.91 USD.
Nvidia akcijos pakilo po to, kai jos generalinis direktorius Jensenas Huangas pareiškė, kad yra didelė Blackwell lustų paklausa. Kaina per savaitę pakilo 2.90%. Statistinė prognozė numato kainos korekciją iki 118.79 USD per mėnesį,
FED FOMC tikimybė. Iki FOMC susirinkimo liko 31 dienos.
Palūkanų norma | Tikimybė, % |
---|---|
475-500 (dabartinė) | 2.60 |
450-475 | 97.40 |
425-450 | 0.00 |
Statistinė palūkanų prognozė (iki 2024 m. galo) | 4.5 |
JAV USD apyvartos greitis
JAV P2 pinigų apyvartos greitis per savaitę dar padidėjo iki 1.39. Bet augimo greitis krenta.
*Pinigų apyvartos greitis (arba pinigų apyvartumas) parodo, kaip dažnai pinigai keičia savininką per tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per metus. Jis apskaičiuojamas dalijant visų per tą laikotarpį įvykdytų mokėjimų bendrąją vertę iš apyvartoje esančio pinigų kiekio. Šis rodiklis yra svarbus, nes jis atspindi ekonomikos aktyvumą. Kuo didesnis pinigų apyvartos greitis, tuo intensyviau pinigai juda ekonomikoje, o tai gali reikšti didesnį verslo aktyvumą ir ekonomikos augimą.
CBOE PUT/CALL Ratio
Per praėjusią savaitę CBOE PUT/CALL Ratio pakilo net iki 1.02, O tai jau pesimizmo apraiškos. Nieko nuostabaus, korekcijos tikimasi…
*Tipinės Put/Call santykio reikšmės gali skirtis priklausomai nuo rinkos sąlygų ir laikotarpio, tačiau yra keletas bendrų gairių:
- Neutralus lygis: Put/Call santykis apie 0,7–1,0 dažnai laikomas neutraliu. Tai reiškia, kad rinkoje yra maždaug vienodas pardavimo ir pirkimo opcionų skaičius.
- Aukštas santykis: Kai Put/Call santykis viršija 1,0, tai gali rodyti, kad investuotojai yra pesimistiški ir tikisi rinkos kritimo. Labai aukštas santykis (pvz., virš 1,5) gali rodyti per didelį pesimizmą, kuris kartais gali būti laikomas kontrarianų pirkimo signalu.
- Žemas santykis: Kai Put/Call santykis yra žemiau 0,7, tai gali rodyti optimizmą rinkoje. Labai žemas santykis (pvz., žemiau 0,5) gali rodyti per didelį optimizmą, kuris kartais gali būti laikomas pardavimo signalu.
The Buffett Indicator: Market Cap to GDP
W.Buffett’o indeksas per savaitė sumažėjo iki 197.70%.
*Anot W.Buffett logikos, šalies BVP pagrinde kuria verslas. Tai logiškai mąstant, pajamos turi būti artimos BVP reikšmei. Pajamų augimas tolygu EPS augimui, EPS augimas tolygu kapitalizacijos augimui. Iš kitos pusės, kompanijų pajamų augimas tolygu BVP augimui. Ir santykio dinamika, iš idėjos, turi būti tolygi ir nedidelė.
Credit Default Swap
Stebim, kaip rinkos vertina šalies kreditingumą (kiek pasitikima šalies ekonomika). Labai greitas požiūris į situaciją pasaulinėje ekonomikoje. Paimkime kelis atvejus:
Šalis (vieta reitinge, poslinkis per savaitę) | 5Y CDS prieš savaitę | 5Y CDS dabar |
---|---|---|
Šveicarija (1, 0) | 5.99 | 5.99 |
Vokietija (2, +2) | 10.41 | 9.96 |
Jungtinė Karalystė (12, 0) | 21.71 | 21.72 |
JAV (17, -1) | 35.08 | 35.98 |
Žaliavos
Naftos kainų šuolis per savaitę buvo didžiausias per visus daugiau nei metus ir siekė 9.09%. Baiminamasi, kad Izraelis gali nuspręsti smogti Irano naftos infrastruktūrai, kaip atsaką į raketų ataką savo teritorijoje. Brent naftos kaina penktadienį tęsė kilimą po to, kai dieną prieš tai pakilo 5%, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad JAV svarsto, ar remti galimus išpuolius prieš Irano energijos infrastruktūrą. JAV pareigūnas vėliau sakė, kad administracija vis dar derasi su Izraeliu ir mano, kad sprendimas dar nebuvo priimtas. Konflikto eskalavimas didina galimo Vidurio Rytų naftos tiekimo sutrikimo tikimybę. Statistinė tikimybė ‘mano’, kad per savaitę naftos kaina gali pasikoreguoti iki apie 70 USD/b
Aukso ateities sandorių kaina penktadienį išliko netoli 2 660 USD už Tr. unciją. Jis taip pat reaguoja į geopolitinę riziką, todėl labiau koreguotis neskubėjo. Rinkos atidžiai stebi įvykius Artimuosiuose Rytuose. Tuo tarpu stiprūs darbo rinkos duomenys, paskelbti praėjusią savaitę, sulėtino aukso kainų kilimą, nes sumažino poreikį Federalinei rezervų sistemai taikyti švelnesnę pinigų politiką. Statistinė prognozė kitai savaitei pagerėjo iki 2 674 USD/oz.
Sidabro ateities sandorių kainos pakilo virš 32.1 USD už unciją, pasiekdamos aukščiausią lygį per 12 metų. Be jau anksčiau minėtų priežasčių sidabro kainą kėlė ir optimistiniai lūkesčiai dėl sidabro naudojimo pramonėje, kuriuos sustiprino Kinijos ekonomikos skatinimo priemonės. Statistinė prognozė palanki sidabrui, bet kitą savaitę stiprių judesių dar nesitikima.
Vario ateities sandorių kaina pasikoregavo, nes Kinijos biržos nedirbo, o spekuliantai nusprendė pasiimti pelnus. Kaina kaip tiks koregavosi pasipriešinimo ties 4.70 USD/LB. aplinkoje. Statistinė prognozė kitai savaitei yra neutrali – 4.57 USD/LB.
Valiutų kotiruočių prognozės
EURUSD pozicijoje savaitė dviejų mėnesių žemumomis, kaip ir buvo tikėtasi, Statistinė prognozė sako, kad kitą savaitę euras koreguosis neženkliai, iki 1.0913.
GBPUSD pozicijoje taip pat korekcija dėl stiprėjančio dolerio. Prognozė kitai savaitei optimistinė – iki 1.3161. Tačiau analitikai vėliau laukia svaro kritimo.
USDJPY pozicijoje kilimas dėl dviejų priežasčių: a) stiprėjo doleris; b) Japonijos vyriausybėje pareiškė, kad bazinių palūkanų artimiausiu metu neketinama kelti. O jos ir tau keliais procentiniais punktais didesnės už dolerio palūkanas. Analitikai kitai savaitei tikisi korekcijos iki 146.77 dėl pelnų fiksavimo.
Bitcoin kaina
Analitikų prognozės nepasiteisino, tačiau vis tiek bitcoin koregavosi. AO vėl nusidažė raudonai ir turime meškų rinką. Bet kaina vis dar laikosi prie Fibonacci 0.236 palaikymo lygio. Korekcijos prognozė pagerėjo iki 59 512 USD.
Kavos puodelis iš jūsų už šią apžvalgą.
Šaltiniai: Tradingview.com, Nasdaq.com, Tradingeconomics.com