Rinkų apžvalgos kitaip. Auksas ir nafta susvyravo. 39 savaitė
Auksas ir nafta susvyravo, Penktadienį JAV akcijų rinka baigėsi mišriais rezultatais, investuotojams analizuojant naujus infliacijos duomenis, kurie gali paveikti artėjančius FED FOMC sprendimus dėl palūkanų normų. S&P 500 indeksas prarado 0.1%, Nasdaq nukrito 0.4%, o Dow Jones pasiekė naują rekordą su 0.3% augimu.
Rugpjūčio PCE indeksas, Fed mėgstamiausias infliacijos matas, parodė nedidelį 0.1% padidėjimą, signalizuojantį silpnėjantį infliacinį spaudimą. Tai paskatino lūkesčius dėl galimo palūkanų normos sumažinimo, spekuliantams svarstant apie 25 arba 50 bazinių punktų sumažinimą per kitą Fed susitikimą. JAV vartotojų nuotaikos pasiekė penkių mėnesių aukštumas, mažėjant skolinimosi kaštams. Per savaitę S&P 500 padidėjo 0.5%, Dow Jones pakilo 0.7%, o Nasdaq ūgtelėjo 0.8%.
JAV akcijų rinka
S&P 500 savaitinis indekso grafikas toliau rodo galimą JAV akcijų rinkos perkaitimą: indeksas diverguoja su AO oscilaitoriumi. Statistinė prognozė iki metų pabaigos sumažėjo iki 5 477 punktų.
Verizon akcijų kaina pakilo iki 25 mėnesių aukštumų– 45.05 USD. Per pastarąsias 4 savaites Verizon pakilo 8.53%, o per pastaruosius 12 mėnesių padidėjo 38.37%. Tačiau jau galime sulaukti korekcijos. Statistinė prognozė yra 41.52 USD per ateinančią savaitę.
Deere & Company akcijų kaina pakilo iki 12 mėnesių aukščiausio lygio – 417.62 USD. Per pastarąsias 4 savaites Deere & Company vertė padidėjo 10.3%, o per pastaruosius 12 mėnesių išaugo 8.49%. Per savaitę kaina patikrino lokalų pasipriešinimą. Jis stiprus. Jam įveikti reikia didesnių apyvartų. O statistinė prognozė numato kainos kritimą net iki 380 USD per savaitę.
Nike akcijų kaina trendo dar neverčia, nors ir yra atšokimas nuo lokalaus dugno. Statistinė prognozė sako, kad per savaitę galim turėti galimybę akcijų nusipirkti dar pigiau, po 83 USD.
FED FOMC tikimybė. Iki FOMC susirinkimo liko 38 dienos.
Palūkanų norma | Tikimybė, % |
---|---|
475-500 (dabartinė) | 0.00 |
450-475 | 46.7 |
425-450 | 53.3 |
Statistinė palūkanų prognozė (iki 2024 m. galo) | 4.5 |
JAV USD apyvartos greitis
JAV P2 pinigų apyvartos greitis per savaitę vos vos padidėjo. Tai gerai.
*Pinigų apyvartos greitis (arba pinigų apyvartumas) parodo, kaip dažnai pinigai keičia savininką per tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per metus. Jis apskaičiuojamas dalijant visų per tą laikotarpį įvykdytų mokėjimų bendrąją vertę iš apyvartoje esančio pinigų kiekio. Šis rodiklis yra svarbus, nes jis atspindi ekonomikos aktyvumą. Kuo didesnis pinigų apyvartos greitis, tuo intensyviau pinigai juda ekonomikoje, o tai gali reikšti didesnį verslo aktyvumą ir ekonomikos augimą.
CBOE PUT/CALL Ratio
Per praėjusią savaitę CBOE PUT/CALL Ratio sumažėjo iki 0.76, Rinkos dalyvių nuotaikos neutralios, bet optimizmo vis daugiau pasitaiko.
*Tipinės Put/Call santykio reikšmės gali skirtis priklausomai nuo rinkos sąlygų ir laikotarpio, tačiau yra keletas bendrų gairių:
- Neutralus lygis: Put/Call santykis apie 0,7–1,0 dažnai laikomas neutraliu. Tai reiškia, kad rinkoje yra maždaug vienodas pardavimo ir pirkimo opcionų skaičius.
- Aukštas santykis: Kai Put/Call santykis viršija 1,0, tai gali rodyti, kad investuotojai yra pesimistiški ir tikisi rinkos kritimo. Labai aukštas santykis (pvz., virš 1,5) gali rodyti per didelį pesimizmą, kuris kartais gali būti laikomas kontrarianų pirkimo signalu.
- Žemas santykis: Kai Put/Call santykis yra žemiau 0,7, tai gali rodyti optimizmą rinkoje. Labai žemas santykis (pvz., žemiau 0,5) gali rodyti per didelį optimizmą, kuris kartais gali būti laikomas pardavimo signalu.
The Buffett Indicator: Market Cap to GDP
W.Buffett’o indeksas per savaitė sumažėjo iki 197.88%.
*Anot W.Buffett logikos, šalies BVP pagrinde kuria verslas. Tai logiškai mąstant, pajamos turi būti artimos BVP reikšmei. Pajamų augimas tolygu EPS augimui, EPS augimas tolygu kapitalizacijos augimui. Iš kitos pusės, kompanijų pajamų augimas tolygu BVP augimui. Ir santykio dinamika, iš idėjos, turi būti tolygi ir nedidelė.
Credit Default Swap
Stebim, kaip rinkos vertina šalies kreditingumą (kiek pasitikima šalies ekonomika). Labai greitas požiūris į situaciją pasaulinėje ekonomikoje. Paimkime kelis atvejus:
Šalis (vieta reitinge, poslinkis per savaitę) | 5Y CDS prieš savaitę | 5Y CDS dabar |
---|---|---|
Šveicarija (1, 0) | 5.76 | 5.99 |
Vokietija (4, -1) | 10.60 | 10.41 |
Jungtinė Karalystė (12, -2) | 20.21 | 21.71 |
JAV (16, -1) | 32.38 | 35.08 |
Auksas ir nafta
WTI naftos ateities sandoriai penktadienį pakilo iki 68,18 USD už barelį, atsigavę po ankstesnių sesijų kritimų, kai uraganas Helene privertė Meksikos įlankos gamintojus sumažinti gamybą – apie 25% naftos gavybos JAV Meksikos įlankoje buvo sustabdyta dėl audros.
Taip pat naftos fjūčerių rinka sureagavo į Kinijos naujienas. Pekino veiksmai padidino pasitikėjimą dėl savo masto: palūkanų normų mažinimas, finansinė parama Kinijos akcijų rinkai, priemonės padėti nekilnojamojo turto sektoriui ir fiskalinė pagalba namų ūkiams bei įmonėms. Mums šios naujos skatinimo priemonės atspindi Pekino pasiryžimą pasiekti numatytą 5% augimo lygį. Tačiau, atsižvelgiant į šalies struktūrines problemas, sunku įsivaizduoti, kaip Kinija galėtų augti daugiau nei 5%.
Ketvirtadienį naftos kainos smuko po pranešimų, kad Saudo Arabija planuoja padidinti gamybą vėliau šiais metais, o OPEC+ planuoja padidinti gamybą 180 000 barelių per dieną gruodį. Bet Kinijos impulso neužteko, fjūčerių kaina per savaitę krito -3.97%. Prognozė iki mėnesio galo nepakito – 74.25 USD/b.
Aukso ateities sandorių kainos penktadienį sumažėjo -0.99% iki maždaug 2 668 USD už Tr. unciją, investuotojams fiksuojant pelnus po rekordinio 2 700 USD lygio ankstesnėje sesijoje. Per savaitę aukso kaina pasiekė istorines aukštumas, nes rinka reagavo į bazinių palūkanų sumažinimą ir Kinijos ekonomikos stimuliavimą. Tačiau jose neišsilaikė. Penktadienį spekuliantai pradėjo fiksuoti pelnus beveik visų tauriųjų metalų pozicijose. Statistinė prognozė iki mėnesio galo pagerėjo iki 2 557 USD/oz.
Fizinio aukso rinka
Fizinio aukso paklausai toliau mažėja. Fūčerių rinkoje OI toliau didėjo.
2024 m. kovo mėn. duomenimis, aukso gavybos visi kaštai (All-in Sustaining Cost) sudarė net 99.82% vidutinės aukso kainos. Matome, kad kasėjams situacija dabar šiek tiek pagerėjusi ir nenustebčiau, jei 3Q fizinio aukso pasiūla išaugtų. 2Q pasiūla jau buvo didesnė nei ketvirtį prieš tai.
Užpraeitą savaitę Europos ir Azijos fizinio aukso ETF’ų valdytojai pardavinėjo auksą. Amerikiečiams nervai dar laiko:
Vario ateities sandorių kaina vis labiau atsigauna po korekcijos. mėnesio galo prognozuojama kaina pakilo iki 4.30 USD/LB. Susiformavo kainos pasipriešinimas ties 4.70 USD/LB.
Sojų pupelių ateities sandorių. kaina pakilo iki 8 savaičių aukštumų – 1 064.00 USD už bušelį. Per pastarąsias 4 savaites sojų pupelių kaina pakilo 11.43%, o per pastaruosius 12 mėnesių ji sumažėjo 18.32%. Statistinė prognozė dar numato kainos mažėjimą iki 950 USD spalio pradžioje.
Valiutų kotiruočių prognozės
EURUSD pozicijoje savaitė pasibaigė Doji žvake, taip ir nepasiekus pasipriešinimo ties 1.1256. Statistinė prognozė sako, kad iki spalio pradžios lieka ta pati – 1.1013.
GBPUSD pasiekė lokalias aukštumas. Prognozė mėnesio galui laukia korekcijos iki 1.3077.
USDJPY per savaitę bandė kilti, bet rinkoje dominavo pardavėjai. Prognozė kitai savaitei yra 147.47.
GBPUSD pozicija Bulių rinkoje. Stebime kotiruotės ir AO osciliatoriaus divergenciją. Techniškai galime sulaukti korekcijos. Statistinė prognozė kitai savaitei – 1.30.
Bitcoin kaina
Statistinė prognozė kitai savaitei atkakliai nenori keistis ir liko 56 972 USD. Tai dar šią savaitę visko gali būti. Bet savaitinis AO nuteikia jau optimistiškiau.
Šaltiniai: Tradingview.com, Nasdaq.com, Tradingeconomics.com