Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Rinkų scenarijai vidutiniam ir ilgam laikotarpiui

Daugiau ar mažiau, bet kapitalo rinkų tendencijas buvo galima vienaip ar kitaip prognozuoti pakankamai tiksliai. Yra sukurti ir modeliai. Ir nesvarbu, kokie tai modeliai ir kaip jie veikia, visuose juose veikia Kapitalo tvermės dėsnis. Bet po pasaulinės finansų krizės 2007-9 metais situacija gerokai pasikeitė. Į rinkas plūstelėjo beprotiški kiekiai pinigų, plūsta dabar ir, atrodo, plūs dar ilgai. Ir čia gali pasirodyti, kad kapitalas gali būti gaunamas nemokamai arba labai labai pigiai.

Tik esmė ta, kad kapitalas auga tik kuriant vertę. O patys pinigai nėra resursas, o yra finansinis kapitalas, naudojamas vertei sukurti per investavimą į vertės kūrimo priemones, t.y. kito kapitalo įsigijimą. Tačiau jų yra labai daug. Ir rinkoms seniai tai kelia nerimą.

Investavimas į akcijas ir obligacijas didina kapitalą, nes akcijos yra vertę kuriantis verslas, o obligacijos iš palūkanų generuojami pinigų srautai. Bet toks investavimas visiškai nekuria pridėtinės vertės.

Šiandien dolerio kaina (USD 6 mėn. LIBOR) yra žemiausia per visą savo istoriją. ir siekia apie 0.24%.  Taip pat matome, kad staigus LIBOR sumažėjimas sutampa su griūtimis akcijų rinkose…

Pilną straipsnio versiją skaitykite čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.