Ripple – svetimas tarp savų ir savas tarp svetimų
Ripple – tai pinigų perlaidos
Ripple yra kompanija teikianti globalaus pinigų pervedimo paslaugas, naudojantis blockchain teikiamomis galimybėmis. Prisijungus prie pasaulinio Ripple tinklo, finansinės institucijos gali iš karto, patikimai ir efektyviai įvykdyti savo klientų piniginius mokėjimus bet kur pasaulyje.
Bankai ir mokėjimo paslaugų teikėjai tam naudoja kriptovaliutą (digital asset) XRP, sumažina paslaugų kainą ir gali pasiekti naujas rinkas.
Kompanija savo biurus turi San Franciske, Niujorke, Londone, Sidnėjuje, Singapūre ir Liuxemburge. Klientų skaičius perkopė jau per 100.
Tinklo plėtra
Kompanija blockchain technologijų licencijas jau išdavė daugiau nei 100-ui bankų visame pasaulyje. O XRP rinkos kapitalizacija straipsnio rašymo metu artėja prie $10 mlrd. Ripple kūrėsi ne kaip valiuta, o kaip mokėjimo paslauga su savo originaliu blockchain.
Tai yra žetonas (token). Tačiau tapo populiarus tarp spekuliantų ir biržoje juo spekuliuojama kaip ir kita kriptovaliuta. Ir tokia paslauga, kaip sako CEO Brad Garlinghouse, niekuo nepanaši į, sakysim, bitcoin savo ‘maištingumu’.
Kriptomoneta nėra „antivyriausybinė”, nėra „antifiat”. Taip save kompanija ir pozicionuoja. Kompanija pasiūlė savo paslaugas bankams. Ir sulaukė užsakovų. Kodėl tai populiaru tarp bankų? Ogi bankų likvidumo problema. Ypač po krizės išaugo bankų likvidumo, t.y. pakankamo kapitalo reikalavimai. JAV bankams tokie reikalavimai siekia iki dešimties trilijonų dolerių.
Tai neefektyvu, o Ripple padeda problemą išspręsti. Per jo tinklą pervedamos lėšos greičiau nei per bitcoin tinklą, per 3.6 s. Kompanija bankams suteikia programėlę Ripple Net Accelerator ir sumoka apie $300 mln. ekvivalentą XRP valiuta, kad bankai pradėtų naudotis paslauga.
Jei bankas nenori XRP, yra variantas naudoti tik JAV dolerius.
Ripple kaina
Va čia įdomus dalykas, nes kalba eina apie kainos sudedamąsias dalis. Tai dar nėra vertės atspindys, tačiau galima kalbėti kodėl XRP kaina yra tokia, o ne kitokia. Tokeno kainą sudaro programinės įrangos licencijos, profesionalus servisas ir komisas už transakcijas. Taip pat priklauso nuo banko dydžio ir kiek transakcijų jis atlieka.
Taip pat reikia nepamiršti, kad kompanija atviroje rinkoje (per biržą) pardavinėja XRP ir gautas pajamas investuoja į veiklą. O tas irgi įtakoja kainą, nes kompanija yra didžiausias XRP laikytojas.
Bet visada galima sužinoti, kiek kompanija ko parduoda. Ataskaitose skelbiama, kiek bitcoinų pardavė rinkai, kiek bankams, kad naudotųsi paslauga.
Rizikos
Visada egzistuoja rizika, kad šalys/centriniai bankai sukurs savo kriptovaliutą ir nereikės naudotis trečios šalies paslaugomis. Ne viskas taip paprasta. Jau dabar fiat valiutos yra skaitmenine forma, Vadinasi, ir apsaugotos ta pačia kriptologija. Na, technologijų niuansai esmės nekeičia.’
Tai jiems vieną valiutą suvaldyti reikia. O kur dar kriptovaliuta su savo beribėmis galimybėmis. Yra tik viena alternatyva centriniams bankams:
Arba su fiat nieko nedaryti, o kripto priimti kaip įvykusį faktą.
Arba fiat keisti į kripto. Bet tada keičiasi ekonomikos paradigmos. O blockchain technologija korupciją sunaikina iš karto, o mokesčiai surenkami 100%.
Taigi niekas su tuo nesutiks! Ripple konkurentas gali būti tik kitas ripple. Be to, net nei pačios Ripple kompanijos nebeliktų, teigiama, kad XRP biržose liktų ir juo prekiauti toliau būtų galima.
Ripple žetonas
Kompanijos tinklapyje galima susipažinti su žetonu iš arčiau. Čia matome kapitalizaciją, kainą, apyvartą, transakcijos greitį, mokesčius. Taip pat galima nusipirkti XRP per pateiktų biržų sąrašą.
Kainos grafikas ir naujienos
Daugiau su kriptorinka susipažinkite čia.
Pingback: Altcoin Market Trends Amid Regulatory Scrutiny | Cryptocurrency