ROBO Global Robotics and Automation Index ETF – ateities fondas

ROBO – ateities investicijos

ROBO ETF kaip tik gali būti gera ir pirma šių metų investicija po to, kai rašiau 2017 metų įžvalgose apie sparčiai kylančią robotų ir dirbtinio intelekto rinką.

Žinia, kad technologijos gali apversti rinkas. O šis sektorius nuo XX a. vidurio tiesiog daro stebuklus. Jau nekalbant apie šio amžiaus pasiekimus.

Savaeigiai automobiliai, 3D printeriai, dronai, kosminiai zondai, net savaeigės naftos gavybos platformos – visko neišvardinsi. Vien mūsų kišenių turinys gali daug pasakyti.

Mašinų sukilimas

James Cameron Terminatorius šiandien visai ne fantastika. Tai šių dienų realybė, daranti didelį poveikį pramonei ir visai ekonomikai. Robotus gaminančios kompanijos auga kaip ant mielių.

Išmaniosios technologijos, robotai skverbiasi į kiekvieną mūsų gyvenimo sferą – nuo medicinos iki taksi paslaugų.

CB Insights paskaičiavo, kad 2015 m. įvyko rekordinis sandorių skaičius ir investicijų kiekis robotikos sektoriuje. Pernai šie skaičiai augo dar labiau.

Investuokime ir mes

Robo-Stox Global Robotics & Automation ETF kaip tik tinkamas instrumentas tokiai investicijai. Reikia būtinai pabrėžti, kad tai labiau pritaikyta ilgalaikiams investuotojams.

Fondas atkartoja ROBO Global Index‘ą ir fokusuojasi į kompanijas, kurios dalį savo pelno gauna iš robotikos ir automatizavimo prekių bei paslaugų.

40% indekso sudaro kompanijos, kurių pagrindinis verslas yra robotai ir automatai (bellwether), 60% indekso sudaro kompanijos, kurioms tai nėra pagrindinė veikla (non-bellwether), tačiau sektorius turi potencialo išaugti iki bellwether.

Du fondai

ROBO ETF įkurtas 2013 m. Šiuo metu grynojo turto vertė (NAV) siekia $171,732,965.86. Fondas skelbiasi, kad vidutinė metinė grąža siekia net 28%. Fondo metiniai mokesčiai yra 0.95%.

Yra du fondai, skirti JAV ir Europos regionams:

ROBO Global Robotics and Automation Index ETF (USA);

ROBO Global Robotics and Automation Index ETF (Europe).

Fondas moka dividendus. 2016 metais išmokėjo $1.24.

Standartinis nuokrypis yra 14.60%, beta – 0.95.

Fondą sudaro 85-ių kompanijų akcijos.

Yra susijusių ETF’ų. Pavyzdžiui, ETFS ISE Cyber Security GO UCITS ETF’as.


ROBO Global Robotics and Automation IndexETF Euronext biržoje


Techninė analizė


Facebook Komentarai
%d bloggers like this: