Ronald Brierley

Legendiniai investuotojai Ronald Brierley

Ronald Brierley – pilnas vardas Ronald Alfred Brierley. Buvo vienas iš geriausių Naujosios Zelandijos investuotojų.

Būdamas 19 metų, pradėjo rašyti laikraščiui reklamas apie savo sudaromą investavimo naujienlaiškį, kuriame iki tol jau rašė arklių lenktynėms skirtus patarimus.

Jeigu niekas nebūtų skaitęs šios reklamos, jis turbūt būtų metęs šį reikalą, kadangi už šį praktiškai nieko nesumokėjo, tačiau po pirmojo skelbimo, jis sulaukė atsakymų ir keletas žmonių nusprendė šį užsiprenumeruoti.

Patikslinus, jis sulaukė $400 dolerių sumos, kurią jam sumokėjo naujienlaiškio prenumeruotajai. Šių pinigų užteko išleisti pirmajam tiražui, kuris sulaukė skaitytojų susidomėjimo.

Ronaldas pats prisidėjo prie kiekvieno puslapio, aprašydamas įvairias investicines galimybes, idėjas ir patarimus.

Tačiau visa esmė slypėjo 33-jų įmonių apžvalgoje, kurią pateikė Ronaldas. Apžvelgdamas kiekvieną įmonę savo naujienlaiškyje, jis išsiuntė po nemokamus egzempliorius įmonėms, kurios buvo apžvelgtos jame.

Dalis tų įmonių, jam gražino pinigus po šešerių mėnesių, kai naujienlaiškis išpopuliarėjo, kitos – prie jo prenumeratorių prisijungė vėliau.

Kuomet jo naujienlaiškis išpopuliarėjo 1960 m. ir tapo vienu iš didžiausių Zelandijos rinkoje, Brierley paskelbė savo investicinę veiklą po nauja įmone – Brierley Investments Limited, kuriai paleisti jis pasinaudojo savo naujienlaiškio žinomumu.

Jo akcininkais tapo skaitytojai. Įmonė, startavusi su 1 mln. Naujosios Zelandijos dolerių kapitalizacijos išaugo iki 4.3 mlrd.

Nors Brierley sėkmė užsibaigė ne taip nuostabiai kaip prasidėjo (jį patį išstūmė iš jo valdomos kompanijos) ,jis vis dėl to yra vienas iš sėkmingiausių investuotojų kartų,  siektinas pavyzdys aktyvizmu besidomintiems investuotojams.

Investavimo stilius

Ronaldas buvo vienas iš Charles Clore pasekėju, kurio investavimo stilius buvo prastai valdomų kompanijų supirkimas.

Dauguma įmonių turėjo daug turto, kurio negalėjo panaudoti tinkamai investiciniai grąžai generuoti, todėl Robertas aktyviai supirkdavo tokių įmonių akcijas, siekdamas jas perimti

Vėliau šį turtą išparduoti, įmonę reorganizuoti ir pinigus reinvestuoti kitur.

Ronaldo investavimo stilius iš savo praktinės pusės buvo paremtas B.Grahamo likvidavimo vertės koncepcija.

 

Vienas iš esminių tokio investavimo principų yra įžvelgti įmonėje esantį paslėptą turtą ir jo tikrąją vertę.

Toks investavimo pobūdis pagrinde koncentruojamas į balanso ataskaitos atotrūkį nuo realybės bei prastas įmonės pajamas, kurios stumia akcijų kainą žemiau įmones vertės.

Kriterijai

Nors ponas Ronaldas buvo korporacijų užpuolikas , jo stilius pasižymėjo panašiu į aktyvųjį Grahamo  vertės investavimą.

Tokį investavimo stilių galimai apibūdina šie požymiai ir kriterijai:

Akcijų kaina žemesnė negu likvidavimo vertė, nuvertinta balanso ataskaita, didelė dalis likvidžioje pinigų formoje, pinigai ir jų ekvivalentai siekia aukštą % dalį akcijos kainos. NCAV, NNWC kriterijai.

Rekonstrukcinė vertė didesnė už akcijų kainą.


Straipsnis pirmą kartą patalpintas puslapyje http://www.vertes-investavimas.lt
Straipsnio autorius:
Lukas Savickas
Esu atsidavęs vertės investavimo filosofijai ir vertybėms jau ganėtinai ilgą laiką, laikausi požiūrio, jog nėra dienos, kuomet negali išmokti kažko naujo. Būtent todėl siekiu naujų žinių kiekvieną dieną. Mano misija yra duoti tai , ką jau žinau aš, ir išmokti tai, ką jau žinote jūs.
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: