Savaitinė kapitalo rinkų apžvalga 2018-03-23. Pirmieji griūties ženklai
Kapitalo rinkų apžvalga 2018-03-23. Dow Jones Industrial Average per savaitę krito -5.67%. Bet per metus kilo 13.93%. S&P 500 per savaitę krito -5.95%, per metus kilo 10.33%. NASDAQ per savaitę krito -5.54%, per metus kilo 20.20%.
Bene svarbiausi praėjusios savaitės įvykiai buvo FED FOMC sprendimas ir pirmoji FED vadovo Jerome Powell spaudos konferencija bei „muitų karo” pradžia, jei taip galima pavadinti.
Penktadienį akcijose pradžioje dar buvo galima pamatyti kažkiek optimizmo. Tačiau viskas baigėsi beveik nekontroliuojamu kritimu.
Nors D.Trumpo sprendimai jau buvo įvertinti anksčiau, bet rinka galėjo išsigąsti galimo Pekino atsako. Žodžiu, geopolitinė situacija pasaulyje tinkama tik shortinimui.
Todėl dabartinis JAV akcijų indeksų kritimas ir plokštėjanti pajamingumų kreivė mums sako, kad korekcija gali būti ilga ir gili. Griūtis? Na, gal nekarksėkime…
Žinoma, ne be Facebook kompanijos skandalų pagalbos…
Dow Jones indeksas artėja prie palaikymo ties 23 360, o iki Fibonacci 0.236 ribos, kas atitinka 22 000 punktų, dar toli.
FED FOMC sprendimas
Aišku, jis nieko nenustebino. Visi to ir laukė. Tai dabar JAV bazinės palūkanos yra 1.50-1.75%. Šiais metais tikimasi dar 3 pakėlimų. O iki 2020 metų tikimasi pakėlimo net iki 3.6%.
Pirmoje spaudos spaudos konferencijoje J.Powell kalbėjo apie JAV ūkio perspektyvos pagerėjo. Pagrinde dėl pigių pinigų.
Tik doleris atpigo, o JAV VVP brango.
JAV 10 metų trukmės vyriausybės obligacijos vėl brangsta. Nes dėl padidėjusio pajamingumo pritraukė daugiau investuotojų. Tačiau spartaus tolimesnio kilimo kol kas nesitikime.
Tačiau žiūrint į JAV vyriausybės obligacijų pajamingumų kreivę, matome, kad ji dar labiau horizontalesnė nei kažkada apie tai perspėjo J.Yellen.
Todėl dabartinis JAV akcijų indeksų kritimas ir plokštėjanti pajamingumų kreivė mums sako, kad korekcija gali būti ilga ir gili. Griūtis? Na, gal nekarksėkime…
Kitas FED FOMC surinkimas bus gegužės 2 d. tačiau rinka tikisi, kad palūkanos bus pakeltos tik per birželio 13 d. susirinkimą.
Akcijos
Savaitiniame Facebook akcijų kainos grafike matosi, į kokią bėdą pakliuvo kompanija. Net naujienų skaityti nereikia – žiauriai blogai.
Dabar jau kiek vėlu „daryti auditą” ir aiškintis per kurią vietą 50 milijonų anketų duomenų galėjo ištekėti trečioms-šeštoms šalims. Bet vis geriau vėliau nei niekada.
O ir kainos bei AO osciliatoriaus divergencija retai kada rinkoje lieka „nenubausta”…
Analitikai TESLA akcijoms uždėjo SELL reitingą. Dabar tai vienos labiausiai shortinamos akcijos Niujorke. Pozicijoje dar nesuveikė savaitinis sell short signalas. Laukiam.
Apple pozicijoje stopą leidžiam iki @172.69.
Boeing pozicijoje suveikė sell short signalas. Stopas @341.92.
Discovery Communications pozicijoje stopą leidžiam iki @22.36.
Ford pozicijoje buy long signalas nė nesuruošia suveikti. OK, išstatome sell short signalą @10.13.
Harley Davidson pozicijoje stopą leidžiam @43.92.
Overstock.com pozicijoje suveikė buy long signalas. Tačiau tokioje rinkoje jau sunku tikėtis kilimo. Stop signalas @40.29. Jei jis suveikia, čia atidarome ir sell short poziciją.
Nafta
Naftos kaina šovė į 6 savaičių aukštumas, nežiūrint augančių JAV atsargų. Kainos sureagavo į OPEC prognozes. Jose paankstintas laikas, kada naftos paklausas susilygins su išgautu kiekiu.
Kartelis mano, kad tai bus jau šių metų rugsėjį. Tai, žinoma, OPEC narių disciplinos padarinys, kai laikomasi susitarimo nedidinti gavybos.
Taip pat naftos kainą kelia kalbos, kad JAV uždės sankcijas Irano naftos eksportui ir Baltųjų rūmų ‘žaidimai’ apie Irano branduolinę programą.
Tačiau išaugusios naftos kainos daro itin pelningą JAV skalūnų naftos gavybą. Jau dabar valstijos yra tarp stambiausių naftos eksportuotojų. Tai pristabdys kainų augimą.
Brent naftos fjūčeriuose stopą keliam iki @68.86.
Auksas ir sidabras
Aukso kainos 1.7% šuolis penktadienį išmušė stopus. Na ką bent jau matome, kad investuotojai sunerimę stipriai ir auksas vėl parodys, kad jis yra visų laikų Safe Heaven, o ne, pavyzdžiui, bitcoin.
Bet mes žinome, kad augant bazinėms palūkanoms, aukso kaina nelinkusi kilti. Todėl dar nepasiduosime vienadienei euforijai ir palauksime. Tuo labiau, kad AO dar po nuline linija.
Kaip matome, sidabro fjūčerių kaina dar neskuba labai kilti į viršų. Suveikė sell short signalas. Stopas @16.90.
Varis
Varis dar vienas ‘indikatorius’ ateinančiai krizei. Gal kiek per drąsus žodis, bet, panašu, kad vario ‘augančiai’ pasaulinei ekonomikai visai nereikia. T.y. ekonomika visiškai neauga.
Arba prie naujų technologijų vario jau nebereikia. Bet tai abejotina.
Sell short pozicijos stopą leidžiam iki @3.10.
FOREX
EURUSD pozicijoje stopą dar galima palikti toje pačioje vietoje.
Anglijos bankas (BoE) nepakeitė nei bazinių palūkanų (0.50%), nei kiekybinio palengvinimo programos (435 mlrd. svarų). Kas belieka, BREXIT šmėklai klaidžiojant po Ūkanotą Albioną.
Rinkas nustebino nebent tai, kad du Pinigų politikos komiteto nariai balsavo už palūkanų pakėlimą. O JK infliacija jau gerokai viršija banko targetą 2%. Dabar CPI yra 2.7%.
EURGBP pozicijoje stopą leidžiam iki @0.8800.
EURCHF pozicijoje stopą keliam iki @1.1650.
USDAUD pozicijoje stopą keliam iki @1.2850.