Savaitinė kapitalo rinkų apžvalga faktais ir skaičiais

1 Savaitinė kapitalo rinkų apžvalga. Patys geriausi faktai rinkose yra kainos. Visa kita tik nuomonės ir interpretacijos. Šį kartą pabandysime nuomones nustumti į šoną ir jas visai ignoruoti. Tiesa, interpretacijų visiškai išvengti nepavyks.

JAV

FED FOMC praėjusią savaitę bazinių palūkanų normų nepakeitė. Jos taip ir liko 0.5–0.75%. Niekas kitokio rezultato ir nesitikėjo. Sprendimas priimtas vienbalsiai. Spaudos konferencijoje J.Yellen paminėjo, kad šiais metais palūkanos gali būti pakeltos iki 1.5% per tris kartus. Visa kita „komunikacija“ nepasikeitusi.

CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. kovo 15 d. nukrito iki 13.3%. Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės 3 d. nukrito iki 32.1%. Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta birželio 14 d. pakilo iki 48.5%. 10 m. trukmės JAV VVP pajamingumas per savaitę nukrito iki 2.467%. Scenarijus nesikeičia.

Savaitinė kapitalo rinkų apžvalga faktais ir skaičiais
10 m. trukmės JAV VVP pajamingumas

Dow Jones Industrial Average indeksas per savaitę krito -0.1%, nors penktadienį kilo 0.9%. Korekcinis scenarijus lieka.

JAV dolerio indeksas per savaitę nukrito dar -0.8%. Pagal scenarijų, kuris ir toliau lieka korekciniu. Bet tik trumpuoju laikotarpiu.

Jungtinė Karalystė

BoE taip pat nepakeitė palūkanų normos. Ji liko 0.25%. Supirkimo programa irgi nepakeista.

10 m. trukmės JK obligacijų pajamingumas per savaitę sumažėjo. Tolimesnis mažėjimas neprognozuojamas. Galima tikėtis obligacijų pajamingumo augimo.

Svaro sterlingų ateities sandoriai rado dugną ties 1.20. Nors per savaitę fjūčerių kaina krito 0.5%, prognozuojamas kilimas artimiausiu metu.

FTSE 100 indekso fjūčerių kaina per savaitę pakilo 2.3% ir suveikė pirkimo signalas. Londono akcijų kainoms prognozuojamas kilimas.

Nafta

Irano nacionalinės naftos gavybos kompanijos vadovas paskelbė, kad iki kovo 20 dienos kompanija padidins naftos gavybą iki 4 mln. barelių per dieną.

Tuo tarpu OPEC susitarimas numato 3.79 mln. barelių per dieną kvotą Iranui. Nežiūrint, kad ir taip Iranas gavo nuolaidą dėl neseniai nutrauktų sankcijų.

Brent naftos kaina turi stiprų pasipriešinimą ties $58.35 už barelį. Ir jau keturias savaites nafta jo neįveikia. Bet praėjusią savaitę naftos kaina pakilo 2.3%. Tikėtina, kad kaina svyruos panašiame lygmenyje artimiausiu metu.

Metalai

Aukso fjūčerių kaina per savaitę pakilo +2.7%. Aukso kaina iš lėto kyla, todėl galima jau drąsiai kalbėti apie trendo laužimą.

Vario fjūčerių kaina sulaukė stipraus pasipriešinimo ir stabilizavosi. Tikimės tolimesnio kainos judėjimo susidariusiame kanale.

Platinos fjūčerių kainos augimas atrodo stabiliau. Todėl ir tolimesnio kilimo tikimybė didesnė.

Valiutos

EURUSD per savaitę pakilo 0.8%. Pagrinde dėl dolerio kritimo. Rinkoje didelę įtaką darys politiniai faktoriai. JAV susirūpinusios dėl stipraus dolerio, o eurui stiprėti dar nėra priežasčių. Tai trumpuoju laikotarpiu scenarijai gali būti labai įvairūs.

USDJPY korekcija tęsis ir dar šią savaitę.

USDNZD juda pagal scenarijų. Didesnių pokyčių pozicijoje nesitikime.

Akcijos kapitalo rinkų

Šiandien prieš sesiją rezultatus skelbs kompanija Tyson Foods Inc. Rinka tikisi $1.26 EPS.

Prieš sesiją rezultatus skelbs kompanija Loews Corp. Rinka tikisi $0.63 EPS. Optimizmo pozicijoje nedaug. Bet jei rezulatatai viršys prognozes, kaina gali ir kilti.

Prieš sesiją rezultatus skelbs kompanija Hasbro Inc. Rinka tikisi $1.27 EPS. Išlieka didelė kainos korekcijos tikimybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: