Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild Private Wealth?

Kompanija Rothschild Private Wealth atkreipė pagaliau dėmesį į kriptovaliutas, tarsi nelabai noromis, tarsi klientų pageidavimu. Bet vis tiek, tokios įžvalgos yra vertingesnės už 100-tą kripto guru. Tai aišku, kad Rothschild įdomu tai. Juk bitcoin kaina per šiuos metus pakilo apie 640%, o tinklo kapitalizacija siekia $117 mlrd. – per maža, kad realiai sudomintu magnatą.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild Private Wealth?
Asociatyvus pav. iš interneto

Nors ir skelbiama, kad bitcoin bus tik 20 milijonas kažkada, tai visiškai nieko nereiškia, nes pačių kriptovaliutų kiekis neribojamas.

Be tos informacijos, pateiktos klientams bendrai apie kriptorinką, Rothschild Private Wealth analitikai į bitcoin ar kitą valiutą visų pirma žiūri iš investicinių pozicijų.

Bitcoin (kita kriptovaliuta) nemoka palūkanų kaip fiat pinigų depozitai. Tačiau kaip analogas su tikru auksu, naudojamas kaip elektroninis safe haven.

BTC neturi taip vadinamos ‘tikrosios vertės’ (fair value), o ribotos pasiūlos privalumas aktualus tik tol, kol egzistuoja paklausa. Ir nors bitcoin sukurtas kaip alternatyva centralizuotos valiutos būtent per pasaulinę finansinę krizę, tai visiškai nereiškia, kad bitcoin nebus jautrus socialinėms kolizijoms ar ekonominiams kolapsams.

Taigi ar yra burbulas? Pagal vieną klasikinių požymių, kad kaina kyla dėl to, kad perka vis nauji investuotojai ir spekuliantai, taip keldami kainą, bitcoin yra burbulas. Tačiau pagal apibrėžimą, kad burbulas yra kainos ir vertės neatitikimas, bitcoin nėra joks burbulas.

Kaip investicija čia įdomi yra tik pati technologija. Tai pakeis finansinį pasaulį. Ir kaip supratau, Rothschild nesiruošia praleisti tokios galimybės.

Bitcoin kainos amerikietiški kalneliai

Kodėl praėjusią savaitę po ‘segwitinės’ korekcijos bitcoin kaina vėl pradėjo kilti? Priežasčių ne viena ir net ne dvi. Visų pirma, pati svarbiausia priežastis yra valiutos populiarumas ir ‘istorinis pasmerkimas’ šia valiutai kilti. Tiesiog. Just.

Be kitų priežasčių būtina paminėti geopolitinę situaciją. Tai antra, Venesuela. Šioje ekonominės krizės krečiamoje šalyje bitcoin paklausa yra didžiulė.

O praėjusią savaitę reitingų agentūra S&P paskelbė Venesuelą nemokia. Aišku, kad bitcoin (ar kitos kripto) paklausa tik augs čia, nors nė iš tolo neprilygs bent Pietų Korėjai.

Trečia, Zimbabvėje įvyko karinis perversmas. Nuosavos valiutos nebeliko visai. Valstybė pradėjo naudoti JAV dolerius, o ir šių trūksta. Esant tokiai situacijai, bitcoin tapo išsigelbėjimu. Jo paklausa vietinėje biržoje Golix išaugo nerealiai – BTC kaina pasiekė $14 500. Kaina realiu laiku čia.

Bitfinex biržoje bitcoin kaina pasiekė naują rekordą, $8 040. Panašu, kad Goldman Sachs specai su prognozėmis nė kiek nesuklydo… Tiesa, SegWit2x, nors ir sustabdytas, bet tylomis buvo daromas Coinbase biržoje. Jie parašė, kad lapkričio 17 d. paleidžia HF žiūri, kas gausis.

Numatyti du scenarijai: pirmas – nieko nesigauna ir viską nunulinam; antras – viskas pavyksta, tinklas veikia ir klientai galės išsiimti Bitcoin2x, bet dar negalės vykdyti transakcijų. Sako, kad tai irgi kėlė BTC kainą.

Kuo viskas baigėsi neaišku. Yra tik toks Twitter pranešimas:

All Bitcoin services have been re-enabled after scheduled downtime

— Coinbase (@coinbase) November 17, 2017

Per savaitgalį kaina kol kas niekur nepajudėjo. Bitfinex biržoje buvo pasiektas $8 040 rekordas ir nuo to aukščio kaina šiek tiek pasikoregavo. Stopą paliekame ties $7 425.15. Rekomendacija, iki pusės pozicijos.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga.

Bitcoin cash

Honkongo kriptobirža BitMEX paskelbė, kad parduos visus klientų Bitcoin Cash ir už gautas lėšas nupirks jiems bitcoin. Po savo vojažų užpraeitą savaitgalį Cach kaina koregavosi ir dabar svyruoja, grubiai sakant, apie $1 000 kainą. Tokiose vietose gerai ieškoti pirkimo ir/ar pardavimo signalų.

3H periodo grafike buy long signalas @1348.01. Stop arba sell short signalas @1117.39. Norintys gali taikyti dvigubo stopo strategiją.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga.

Rinka

Straipsnio rašymo metu kriptorinkos kapitalizacija siekia $234 935 748 326 ir per savaitę pasidėjo 21.95%. 24h apyvartos kiek sumažėjo iki $7 629 945 014, o bitcoin rinkos dalis susitraukė iki 55.5%.

Grėsmės

Rusijos Telegram apps’as naudojamas kritopaliutų scammerių pump-and-dump schemoms.

***

Check Point Software praneša, kad stipriai išaugo kenksmingų kriptomining’o programų.

***

Paga Global Threat Impact Index’ą, CoinHive tapo šešta labiausiai paplitusia kenksminga programėle. Ji slepiasi tinklapiuose ir naudoja lankytojų kompiuterių galią monero kasimui.

Indekso viršūnėje yra programėlės RoughTed (reklaminė), Locky (plėšikiška), Seamless (proxy trafikui). Tinklapis Cloudflare buvo sustabdytas, nes jame buvo rasta tokių programų. Jų rasta ir ProxyBunker.

Įdomybės

LendEdu atliko JAV piliečių, turinčių bitcoin, apklausą. Klausimo, kada jie parduotų bitcoin, vidutinė atsakymo kaina yra $196 166.

***

Lightning Labs testnet’e atliko bitcoin keitimą į litecoin. Transakciją įvyko, bet nebuvo įrašyta nė į vieno tinklo blockchain. Tokia operacija vadinama atominiu svopu (atomic swap). Ji vyksta daug greičiau nei operacijos tiesiogiai blockchain’e.

Lightning Network yra ilgai laukta antro lygio mokėjimo sistema virš bitcoin tinklo. Sistema gali naudotis ir kitos kriptovaliutos, kurios atsirado kaip bazinio bitcoin forck’ai, pavyzdžiui litecone.

***

Baltijos šalių finansų ministrai, vadinasi ir Lietuvos finminas V.Šapoka, bendrame pranešime pareiškė, kad palaiko Blockchain ir/ar paskirstyto registro  (distributed ledger) technologijų vystymą. Ir niekam čia neįdomu, kad ECB kritikuoja Estijos Estcoin iniciatyvą.

***

OKCoin kriptobirža atrado bug’ą, dėl kurio BTC kaina pasiekė $15 151, kai kitur jis kainavo $7 000.

View image on Twitter
Twitter

Viskas būtų kaip ir OK. Kam nepasitaiko ir būna dar blogiau, Bet biržoje pasirodė naujienos „iš ateities”, kurioje bitcoin kainuoja $1 mlrd. ir spekuliantai įsigudrino keliauti „į praeitį” ir prisipirkti BTC viso labo po $10 mln.

Nežinau, kiek čia teisybės, bet tokia informacija bent pralinksmina.

****

Mike Novogratz, buvęs Fortress Investment Group hedge fondų valdytojas ir dabartinis bitcoin apologetas, teigia, kad po kokių 6-8 mėnesių pagrindiniai instituciniai investuotojai klientams pasiūlys prekybą kriptovaliutomis.

O prekiauti ir investuoti bus taip paprasta, kad BTC ir ETH kainos pakils labai sparčiai, net sparčiau nei žmonės galvoja. Anot jo, BTC kaina lengvai pasieks $10 000.

***

Kriptorinka išprovokavo kripto-hedge fondų augimą. Naujausi didžiausi:

NextBlock Global – 2017 m. vasarą prasidėjo su $20 mln;

AlphaBit Fund – 2017 m. sausio mėn. pradžia su $12 mln. nors labai norėjo surinkti $300 mln. Deja…;

Brian Kelly Capital Management – 2017 m. kovą paleista iš nuosavų $50 mln. lėšų;

Crypto Assets Fund – 2017 m. vasarą prasidėjo su $10 mln;

Polychain Capital – 2016 m. rugsėjį prasidėjo su  $200 mln;

MetaStable Capital – 2014 m. Dabar padalintas į MetaStable Edge ir MetaStable Balanced. Minimali investicija į šiuos fondus yra $1 mln.

***

Ari Paul, BlockTower Capital CIO ir buvęs Goldman Sachs vicepresidentas, mano, kad 2018 m. bitcoin bus plačiai pripažintas ir prasidės mainstream’as.

***

Kai CME paleis Bitcoin fjūčerius padidės galimybė parduoti bitcoinus dideliais kiekiais. Dabar manoma, kad norintys parduoti daug bitcoinų to nedaro, kad nenumušti kainos.

Fjūčeriai meškoms yra šiokia tokia išeitis. Taip pat spekuliantams, siekiantiems užsidirbti iš BTC kritimų. Shortinti bitcoinus dabar leidžia vos kelio biržos, tokios kaip Bitfinex.

Rinkos senbuviai nemano, kad short strategija būtų sėkminga, nes esant dideliems svyravimams ir staigiems bulių protrūkiams meškos niekada neužsiaugins dantų, o tik paklius į spąstus (bear trap).

Net bitcoin priešininkas Jamie Dimon sako, kad jis niekada neshortintų bitcoin.

Grafikai

ETHUSD pozicijoje stopą keliam iki @338.42.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga.

XRPBTC pozicijoje ketvirtadienio svyravimai išmetė iš pozicijos su nuostoliais.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild?

BCHBTC pozicijoje suveikė pelningas stopas.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild?

BTGBTC pozicijoje suveikė pelningas stopas.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild?

Atgimimas NEOUSD pozicijoje: kilimai, korekcijos, išaugę volatiličiai. Pasižymim stebėjimui, Gali būti įdomu…

Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild?
Savaitinė kriptorinkos apžvalga. Ką pasakė Rothschild?

LTCBTC 3H periodo grafike buy long signalas @0.00933496. Stop arba sell short signalas @0.00841274.