Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Savaitinė rinkų apžvalga. Ir George Soros pasakė…

George Soros pasakė. George Soros nuomonę visada vertinu, nežiūrint to, kad jose jau nemažai senatvinio marazmo, bet originalumo ir kitos įžvalgos iš jo neatimsi.

Investuotojas, kalbėdamas Davose bitcoin pavadino burbulu ir grynu nesusipratimu. Bitcoin pavadinimas „kriptovaliuta” yra klaidinantis. Nes jis neatitinka nei valiutos, kaip vertės laikytojos, nei kaip atsiskaitymo funkcijos.

Pernelyg dideli svyravimai bitcoin rinkoje nedaro jo „valiuta”. O burbulo sprogimo jis neprognozuoja, kol bitcoin savo tikslams aktyviai naudoja diktatoriai.

Bet pačioje blockchain technologijoje G.Soros mato gerą perspektyvą. Ji tikrai gali padėti spręsti daugybę problemų.

Daugiau nuomonių

mBank CFO Bartosz Pawłowski teigia, kad bitcoin nėra burbulas, o instituciniai investuotojai, nors ir negali investuoti į kriptovalutas, vis tiek siekia užsidirbti iš jų popoliarumo.

O kodėl nėra burbulo, jis paaiškina labai paprastai. Burbului susidaryti ir jam sprogti reikalingas kreditas. Dabar tik vienetai perka bitcoin už skolintus pinigus ir užstatydami namus.

Burbulas sprogsta tada, kai kreditoriai pareikalauja grąžinti paskolas. Ir vienu akimirksniu iš rinkos išeina didžiuliai pinigai. Iš bitcoin pinigai dėl kreditų nedings. Bet kitos priežastys neatmetamos.

Lenkijos centrinio banko vadovas Adam Glapiński pareiškė, kad kritovaliutos įneša neramumų ir spekuliacijų. O Lenkija negalvoja įvesti nuosavos kriptovaliutos, o jei ES jas uždraus, tai tą patį padarys ir Lenkija.

Tai aišku, kad nieko nuostabaus, kad bankininkams neramu. O dėl spekuliacijų jis neteisus – spekuliuojama viskuo, net ir tuo pačiu zlotu.

O bankai tikrai nerimauja. Decentralizuotas blockchain principas didžiausius Wall Street ir pasaulio bankus išmeta iš kliringo rinkos. Ir jiems belieka arba patiems pritaikyti naują technologiją (o, Viešpatie, bet juk tai decentralizacija!!!), arba likti be klientų.

Todėl fiat rinkų banginiai sprendžia vieną klausimą: kaip pasinaudoti blockchain technologija, bet nepakeisti rinkos modelio? Štai koks klausimas, Karlai!

Bankai visai pasiutę. Didžiuliai pinigai praeina pro šalį. Bankai šaukte šaukiasi priežiūros institucijų ir valdžios kuo skubiau reglamentuoti kriptorinkos reguliavimą. Aha, tuoj…

Bankams irgi kliuvo

Buvęs Šveicarijos bankų Credit Suisse ir Julius Baer darbuotojas Marc Bettinger Davose ‘užvažiavo’ ir ant komercinių bankų.

Anot jo, bankų rinkoje pasitikėjimo deficitas yra labai didelis. Niekas nežino, kokie blogi (ar geri) yra bankų balansai.

Anot jo, bankai nustojo prekiauti tarpusavyje, o likvidumas atsidūrė aklavietėje. Tačiau problemą galima išspręsti bankų balansus užrašant į blokų grandinę. Skaidrumas ir pasitikėjimas iš karto atsigautų. Naivu?..

Ne. Bet naivu tikėtis, kad bankai viską mes ir demonstruos skaidrumą, tuo pačiu imsis realių žingsnių dar vienai finansų krizei užtverti kelią. Ne jau žinome, kad krizės vyksta, kai yra suteikta daug kreditų. Ypač blogų kreditų.

Ar bankai pasiryš parodyti savo blogus kreditus – štai kur klausimas?

Makroekonomika

JAV IV ketvirčio metinis BVP augo 2.6%, o visų metų BVP augimas nesiekia nė 3%. Ekonomistai tikėjosi didesnio nei 3% JAV BVP augimo. Tiesa, BVP augimo tempas dar sulauks dviejų tikslinančių įverčių.


source: tradingeconomics.com

Japonijos centrinis bankas Nepakeitė bazinių palūkanų normų, jos vis dar neigiamos.

source: tradingeconomics.com

Nežiūrint to, jena dolerio atžvilgiu atsidūrė keturių mėnesių aukštumose.

USDJPY

Akcijos

JAV akcijų indeksai ir toliau šturmuoja naujas istorines aukštumas. Korekcija? Nea, nežinome, kas tai yra…

NASDAQ 100 indeksas

S&P 500 indekso fjūčerių pozicijoje stopą keliam iki @2826.4.

S&P 500 indekso fjūčerių kaina

TESLA pozicijoje stopą dar laikome toje pačioje vietoje.

TESLA

JPMorgan Chase pozicijoje stopą laikom toje pačioje vietoje.

JPMorgan Chase

Starbucks ketvirčio EPS viršijo analitikų lūkesčius net 14%, tačiau tinklo pardavimai nepasiekė analitikų prognozės. Pardavimų neatitikimas lūkesčiams akcijos kainą numušė beveik 5%. Susiformavo pirkimo signalas @58.18. Stopas @56.54.

Starbucks

Tupperware pozicijoje suveikė pirkimo signalas.

Tupperware

Šią savaitę lauksime Apple rezultatų, kokį poveikį jiems padarė iPhone X. Lauksime Alphabet, Facebook, Amazon ataskaitų.

Bus įdomus FED FOMC susirinkimas sausio 31 d. Palūkanų normų kėlimo nesitikima. Bus aktuali komunikacija.

Dar rezultatus skelbs Seagate Technology, Lockheed Martin, Rambus, Advanced Micro Devices, McDonald’s, Electronic Arts, Pfizer, Juniper Networks, Sprint, Illumina, Microsoft, eBay, Qualcomm, PayPal, ConocoPhillips, Boeing, AT&T, Visa, GoPro, Alibaba, UPS, MasterCard, Exxon Mobile, Chevron, Merck, Phillips 66, ore and after the Apple print.

Pinigai

Dolerio indeksas 4 metų žemumose. Tai jaudina tik JAV prezidentą. Kritimas dar nusimato…

Dolerio indeksas

JAV obligacijų burbulas iš lėto bliūkšta…

JAV 10 m. trukmės obligacijų kaina.

EURUSD pozicijoje sell short signalas dar nesuveikė.

EURUSD

GBPUSD pozicijoje sell short signalas @1.4082.

GBPUSD

EURNOK pozicijoje stopą nuleidžiam iki @9.5860.

EURNOK

Žaliavos

Aukso fjūčerių pozicijoje stopą keliam iki @1330.6.

Auksas

JAV su savo skalūnų naftos revoliucija gali Saudo Arabiją išmesti iš didžiausios pasaulyje naftos tiekėjos pozicijos. IAE paskaičiavo, kad JAV skalūnų naftos 2019 metais išgaus apie 10.9 mln. barelių per dieną.

Tai daugiau nei Saudo Arabijos didžiausias kada nors buvęs išgavimo lygis.

Brent naftos fjūčerių pozicijoje stopą keliam iki @68.27.

Brent nafta

Kriptovaliutos

Peter Boockvar iš Bleakley Advisory Group mano, kad bitcoin kritimas gruodžio-sausio mėnesiais yra tik dar didesnio jo kritimo preliudija.

Jis teigia, kad bitcoin kaina dar gali kristi iki $1000. Tokią kaina bitcoin gali pasiekti kitais metais. Tiesa, tai nebūtų valiutos žlugimas. Bitcoin net or prie tokios mažos kainos liks rinkos lyderis.

Jo teigimu, nerimas dėl bitcoin ilgainiui persiduos į Wall Street ir tada pamatysi akcijų rinkų griūtį.

Tai šiek tiek prieštarauja nuomonei, kad gali būti atvirkščiai: griūtis akcijose vėl pakels bitcoin kainą į naujas aukštumas. Bet kaip bus iš tikrųjų, mums lemta pamatyti netokioje jau ir tolimoje ateityje.

Daug kalbama apie sėkmingai išbandytą Lightning Network. Ar šis tinklas išgelbės bitcoin’ą? Žinoma, kad gali nes atsiskaitymas per LN yra žiauriai paprastas, kad net keista, kodėl Satoshi Nakamoto pats to nesugalvojo, juk žinojo, kad 1 MB dydžio blokas sulauks problemų.

Yra kitas klausimas. Kaip formuosis šis tinklas? Taip jis veikia, taip, jis puikus, bet jo įgyvendinimas gali būti ne toks paprastas. Įsivaizduokite, kad kripto birža su milijonais savo klientų padaro LN kanalą. Kiek reikia resursų?

Tuo pačiu tampi prijungtas ir priklausomas nuo kanalo. Sugretinkime su mokėjimo kortelėmis. Jomis dabar galima atsiskaityti beveik visur. Kiek reikia žmogui turėti LN kanalų, kad galėtų visur atsiskaityti bitcoin’ais?

Kas tuos kanalus kurs? Koks turi būti pradinis LN paleidimo scenarijus? Kūrėjai ir patys negali atsakyti į visus šiuos klausimus.

***

Šiandien manoma, kad Lightning Network gali būti paleistas trimis etapais:

  1. Per kripto biržas. Biržos atidaro LN kanalus su savo klientais. Klientais gali būti ir neprekiaujantys juridiniai asmenys, sakysim, kepyklėlė ar kavinukė, baldų parduotuvė ir pan.
  2. Tose biržose kitos kompanijos ir jų klientai gali atlikti tarpusavio atsiskaitymus.
  3. Biržos tarpusavyje susijungia per Lightning Network.

Ir viskas. Tai toks vienas optimistinis scenarijus. Bet realus…

BTCUSD dieniniame grafike dar vis Meškų rinka. Stopą laikome ten pat, kol nesusiformavo naujas signalas.

BTCUSD

Ripple prieš 7 metus įsiveržė į $76 mlrd. per dieną turinčia bankinių pervedimų rinką su blockchain technologija ir kol kas sėkmingai gyvuoja. Jų klientų per 100 bankų neskaitant kitų organizacijų ir privačių asmenų.

Tačiau ne visas bankinės rinkos problemas Ripple padeda išspręsti. Ne vienas pasaulinis bankas, jau išbandęs Ripple paslaugas teigia, kad jie dar nepasiruošę savo korparatyvinių klientų pervedimus patikėti naujai technologijai.

Pati sistema, anot bankų, neatitinka ypatingų piniginių pervedimo anonimiškumo.

Rinkų dalyviai mano, kad XRP žetonas yra visiškai beprasmis reikalas. Jo reikia tik pačiai kompanijai savo veiklai finansuoti.

Kai žinome, Ripple iš 100 mlrd. XRP’ų laiko apie 61%. Ir juos pardavinėja nedidelėmis porcijomis, kad nenumušti kainos rinkoje.

Antra vertus, bankinė sistema yra lėta, inertiška ir net ne visada skaidri. Ir pinigams pervesti reikia kitokių sprendimų. Štai ir atsirado pagrindinis Ripple produktas RippleNet, kuris tiesiogiai konkuruoja su SWIFT.

Bet RippleNet ne tas pat, kas XRP. O kaip teigia patys žetono kūrėjai, XRP vertė priklauso nuo to kiek verta visa Ripple veikla.

XRP, pagal idėją turėjo suvaidinti pervedimų „tilto’ funkciją. Europoje eurai verčiami XRP, daromas pavedimas į Ameriką ir jie ten „išeina” jau kaip doleriai.

Tačiau bankai atsisakė naudoti XRP. Jie iš principo negali naudoti instrumento, kurio nepatvirtino rinkos reguliatorius. Ripple klaida – neužsitikrino tinkamo teisinio statuso.

***

Ir dar toks labai svarbus dalykas. Bankai tarptautinius piniginius pervedimus atlieka tik pagal klientų užsakymus. Realiai tai reiškia, kad pervedimų rinką kontroliuoja ne bankai, o jų klientai.

Pasirodo, kad bankų klientai visai nenori Ripple ar kitos inovacijos. Jie ir toliau naudojasi savo bankų patikrintais sprendimais. Smūgis Ripple’ui žemiau juostos.

Ir RippleNet kažkuo kopijuoja SWIFT, kuri praneša bankams, kur daryti pavedimą ir padeda apdirbinėti transakcijas.

Žodžiu, kompanijai dar ne vieną pūdą druskos reikės suvalgyti, kad būtų pripažinta visuotinai. Kitaip ji bankrutuos, nes konkurentai, tiek SWIFT, tiek nauji stratup’ai nesnaudžia.

XRPUSD pozicijoje suveikė stop signalas long pozicijai. Ir atsidarė short pozicija. Stopas jai yra @1.4174.

XRPUSD

LTCUSD pozicijoje suveikė stop signalas long pozicijai. Ir atsidarė short pozicija. Stopas jai yra @197.29.

LTCUSD

ETHUSD long pozicijoje suveikė stopas. Bet rinka vertėsi ir nuvažiavo į viršų. Kol kas kilimas sustojo. Stebim rinką naujų signalų paieškai.

ETHUSD

IOTAUSD pozicijoje nieko dar nekeičiam, o pildymosi signalo orderį nuimam.

IOTAUSD

EOSUSD short pozicijoje suveikė stopas.

EOSUSD

NEOUSD short pozicijoje suveikė stopas.

NEOUSD

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.