Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Saxo Bank II ketvirčio prognozės: neteisingai įkainota Europa

Saxo Bank prognozės. Auganti atskirtis tarp investicinio turto kainų ir likvidumo tikrovės bei suvokimo lems investuotojų galimybes. Saxo Bank, kurio specializacija – kelių tipų aktyvų internetinės prekybos bei investicijų sritis, paskelbė savo ketvirtines pasaulinių rinkų prognozes ir pagrindines 2017 m. II ketvirčio investavimo idėjas.

EUROPA NURUNGS JUNGTINES AMERIKOS VALSTIJAS

Europietiškas investicinis turtas, neskaičiuojant vertybinių Vokietijos fiksuoto pajamingumo popierių, 2017 metų II ketvirtį pasitinka, patirdamas didesnius ar mažesnius nukainojimus.

Saxo Bank II ketvirčio prognozės: neteisingai įkainota Europa

Jie susidarė dėl nerimą rinkose keliančių Prancūzijos bei Vokietijos žmonių lūkesčių, siejamų su Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES pasekmėmis.

Turėdami omenyje savo bazinį scenarijų, kad Europos ūkis ateinančius ketverius metus augs žymiai sparčiau nei JAV, matome, jog susiformavo didelė atskirtis tarp Europos investicinio turto tikrovės ir suvokimo. Ši tikrovė 2017 metų II ketvirtį suteiks investuotojams gerų progų apsipirkti.

Saxo Bank vyriausiasis ekonomistas ir investicijų vadovas Steenas Jakobsenas taip komentavo prognozes. „2017 metų II ketvirčio pradžioje vis aiškiau matome, kad teiginiai apie tai, jog Europa nestabili, yra pernelyg išpūsti. Negalima užmiršti, kad Senasis žemynas rengiasi aplenkti JAV ūkio augimą, kuris paremtas tik lūkesčiais, kad prezidentas Trumpas imsis skatinamosios politikos.

Neeuropiečiai dažniausiai nesugeba įvertinti, kokia milžiniška gausybė politinio kapitalo buvo investuota į Europą ir jos valiutą eurą. Prancūzija praktiškai neturi galimybių pasitraukti iš euro zonos. neatsižvelgiant į tai, ar Marine Le Pen laimės prezidento rinkimus. Todėl prognozuojame, kad 2017 metų III ketvirtį, pasibaigus rinkimams, euro vertė reikšmingai pakis.

Europa turi didelį teigiamą einamosios sąskaitos balansą, Europos Centrinis Bankas laikosi pozicijos, kad politika turėtų būti griežtesnė. O Centrinės ir Rytų Europos regionas toliau demonstruoja išskirtinius rezultatus – jo ūkis paauga vidutiniškai po 3 proc. per metus. Nepaisydami visų šių veiksnių, leidžiančių manyti, kad Europos ūkiui 2017 metų II ketvirtį seksis geriau nei JAV, mes laikomės nuomonės, jog per 12–18 mėnesių galime sulaukti nuosmukio. Nes skolinimosi apimtys žengia koja kojon su pasauline infliacija.“

PRANCŪZIJA GALI TAPTI NEVALDOMA

Tikėtina, kad Prancūzijos prezidento rinkimai bus vienas daugiausia dėmesio sulaukiančių 2017 metų II ketvirčio įvykių. Tačiau Saxo Bank investuotojams rekomenduoja sekti birželio mėnesį vyksiančius parlamento rinkimus, nes jie tiksliau nusakys, kuria kryptimi ateityje judės Prancūzija.

„Yra du galimi variantai: arba Le Pen yra išrenkama prezidente, tačiau ji neįgyja jokios realios galios, nes pralaimi parlamento rinkimus, arba Macronas išrenkamas prezidentu, bet jam sunkiai sekasi bendradarbiauti su pernelyg susiskaldžiusia parlamentine dauguma.

Pirmąkart nuo 1958 metų parlamento nariai gali užimti dominuojančią poziciją. Tačiau, atsižvelgiant į Trečiosios ir Ketvirtosios Respublikų patirtis, tai neatrodo kaip geras ženklas. Galiausiai Prancūzija gali tapti nevaldoma“,teigė Saxo Bank makroekonominės analizės vadovas Christopheris Dembikas.

EUROPOS AKCIJOS DEMONSTRUOS GERESNIUS REZULTATUS NEI JAV IR JAPONIJOS AKCIJOS

Investuotojai, remdamiesi lūkesčiais, kad rinka augs ir infliacija atsigaus, ėmėsi veiksmų dar prieš Donaldui Trumpui pasiekiant pergalę per JAV prezidento rinkimus.

2017 metų I ketvirtį šie veiksmai suaktyvėjo, skatinami netikėtai gerų pasaulinių ekonomikos rodiklių. Saxo Bank pastebi, kad 2017 metų II ketvirtį ši tendencija gali baigtis, sveikai pakoregavus pasaulio akcijų kainas.

„Panašu, kad investuotojai, dėl planuojamų rengti rinkimų Prancūzijoje ir Vokietijoje visą dėmesį nukreipė į Europos politinį peizažą. Todėl nepastebėjo, kad Europos BVP paaugo iki 3 proc. per metus, vertinant pagal Italijos banko sudaromą € monetos rodiklį.

Sustiprinus ekonominius pagrindus, gerėja finansinės sąlygos, patiriamas spaudimas kelti kainas, be to, didėja pasitikėjimas verslu. Ši pagerėjusi ūkio būklė bei augimo prognozės neatitinka Europos akcijų kainų nuolaidos, palyginti su JAV.

Viena pagrindinių mūsų rekomendacijų – į investicinius portfelius įtraukti santykinai daugiau Europos akcijų ir mažiau JAV akcijų priežasčių. Manome, kad, jei Prancūzijos prezidento rinkimus laimės Macronas, šios šalies akcijos pranoks likusių Europos akcijų rezultatus.

NEPASTOVESNĖ VALIUTŲ RINKA

2017 metų II ketvirtį greičiausiai daug kur išsisklaidys Europos Sąjungos politinį frontą gaubiantis neapibrėžtumo rūkas ir paaiškės, ar Trumpas yra pajėgus sutelkti nedidelę saviškių daugumą JAV Senate bei Atstovų rūmuose ir priimti nutarimus, užtikrinančius JAV dolerio kurso augimą. Šiaip ar taip, kol laukiama atsakymų į šiuos pagrindinius klausimus, rinka greičiausiai bus nepastovesnė jau vien dėl neįtikėtinos ramybės. Kuri įsigalėjo 2017 metų I ketvirtį, patyrus neregėtą investuotojų abejingumą.

„2017 metų II ketvirtį JAV dolerio vertė gali pajudėti abiem kryptimis. Tai daugiausia priklausys nuo Trumpo veiksmų, tačiau tikimybė, kad kursas kils, padidėjo, nes auga rinkos skeptiškumas. Mes tikimės, jog euro vertę ir toliau palaikys iš visų Europos regionų gaunami geri ekonominiai rodikliai, o Europos Centrinis Bankas vis mažiau pabrėš rizikas.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šios prognozės priklauso nuo to, kaip silpniausios periferinės euro zonos narės, ypač Italija, susidoros su mažėjančiu Europos Centrinio Banko rinkų palaikymu. Svaro sterlingų nuolaida gali būti pateisinama, atsižvelgiant į tai, kad Jungtinės Karalystės einamosios ir finansinės sąskaitų deficitai vis dar dideli ir tvyro neapibrėžtumas dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Kita vertus, nuolaidos dalis dėl šio neapibrėžtumo ilgainiui gali išnykti, nes išstojimo procesas gali užsitęsti keletą metų. Galiausiai, iš Kinijos atkeliaujančių investicijų apribojimas 2017 metų II ketvirtį gali neigiamai paveikti besiplėtojančių rinkų valiutų perspektyvą, kartu apmalšindamas entuziazmą, kad augimo ir infliacijos lūkesčiai paskatins prekybą“,teigė prekybos valiutomis strategijos vadovas Johnas J. Hardy.

OBLIGACIJŲ RINKOJE – SANTYKINĖ RAMYBĖ

Po Prancūzijos rinkimų, kai bus išvengta didžiosios dalies politinės rizikos, tikimės rizikingesnių aktyvų kainų atokvėpio. Taip pat turėtų išnykti tokių kertinių obligacijų rinkų, kaip Vokietijos, Olandijos ar Danijos, saugaus prieglobsčio premija ir pakilti kertinių palūkanų normos.

Rugsėjo mėnesį vyksiantys rinkimai Vokietijoje gali paskatinti rinkos dalyvius vėl imtis vidutinio masto rizikos ribojimo veiksmų. Tačiau šiandien nepastebime, kad rinka reikšmingai nuogąstautų dėl šių rinkimų.

„Šį ketvirtį, kylant infliacijai ir pajamingumui, pasaulinė obligacijų rinka galbūt bus gana rami. Tačiau staigus naftos kainų kritimas ar geopolitinė rizika gali tapti tuo akmeniu, kuris nugramzdins ramiai plaukiantį laivą“, – tvirtino Saxo Bank prekybos fiksuoto pajamingumo instrumentais strategijos vadovas Simonas Fasdalis.

STAIGAUS GRĮŽIMO Į TIKROVĘ POVEIKIS NAFTAI BEI AUKSUI

Optimistai, tikintys žaliavų rinka, 2017 metų I ketvirtį pradėjo, puoselėdami entuziazmą, kurį paskatino augimo ir infliacijos lūkesčiai, tačiau jiems teko staigiai grįžti į tikrovę. Tai gali tapti postūmiu auksui ir kliudyti naftai. „Kalbant apie naftą, pirmąjį metų ketvirtį tapo vis labiau akivaizdu, kad stokojama naftos kainos inercijos, kuri galėtų pateisinti spekuliatyvias vis stambesnių investuotojų, nusiteikusių optimistiškai, pozicijas.

Manome, kad 2017 metų II ketvirtį geriausiu atveju galima tikėtis, kad „Brent“ tipo naftos kainos nusistovės, pasiekusios apie 50 JAV dolerių už barelį lygį, tačiau taip pat neturėtume atmesti rizikos, kad jos gali laikinai nukristi iki 45 JAV dolerių už barelį.

Saxo Bank II ketvirčio prognozės: neteisingai įkainota Europa

Metų pabaigos kainos prognozę sumažiname iki 58 JAV dolerių už barelį, tikėdamiesi, jog auganti paklausa ir ribojama pasiūla ilgainiui teigiamai paveiks kainą.

Auksui investuotojai išliko gana abejingi, sparčiai telkdami spekuliacines savo pozicijas, greitai išpučiamas prieš Federalinio atvirosios rinkos komiteto posėdžius. Siekiant išjudinti susidomėjimą šiuo brangiuoju metalu, reikia labiau stiprinti JAV dolerį ir puoselėti didesnius lūkesčius dėl obligacijų pajamingumo nei iki šiol.

Laikomės savo metų pabaigos prognozės dėl 1 325 JAV dolerių už unciją aukso kainos, tikėdamiesi, kad pramoninė paklausa ūgtelės. Manome, jog sidabro kaina metų pabaigoje pasieks 19 JAV dolerių už unciją ribą“, – teigė Saxo Bank prekybos žaliavomis strategijos vadovas Ole‘as Hansenas.

Jei norite susipažinti su išsamiais mūsų analitikų ir strategų straipsniais bei Saxo Bank 2017 metų II ketvirčio prognozėmis, prašome eiti į tinklalapį

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.