Penktadienis, 13 gruodžio, 2024
Europa

Schweizerische Nationalbank – Šveicarijos Nacionalinis bankas

Schweizerische Nationalbank veikla

Šveicarijos Nacionalinis bankas-Schweizerische Nationalbank yra šalies centrinis bankas, atsakingas už monetarinę politiką bei pinigų – frankų emisiją – leidimą šalyje. Kadangi šalyje kalbama keliomis kalbomis, tai ir bankas turi kelis pavadinimus: Schweizerische Nationalbank (vokiškai); Banque nationale suisse (prancūziškai); Banca nazionale svizzera (itališkai); Banca naziunala svizra (romanų).

Schweizerische Nationalbank yra nepriklausoma privati akcinė bendrovė su specialiu reguliavimu. Pagrindiniai biurai yra Berne ir Ciuriche.

Poreikis įkurti nacionalinį banką Šveicarijoje atsirado dar XIX a. pabaigoje. Tada pinigus šalyje galėjo spausdinti visi kas nori. Pavyzdžiui, 1826 m. net 53 bankai spausdino frankus.

Tačiau Nacionalinio banko įstatymas priimtas buvo tik 1906 m. sausio 16 d. O pats bankas veiklą pradėjo 1907 m. birželio 20 d.

1994 m. bankas tampa akcine bendrove. Monetarinės politikos sprendimus priima trijų žmonių valdyba (governing board).

Visiška nepriklausomybė bankui suteikta tik 2004 m. gegužę.

Pagrindiniai akcininkai yra Šveicarijos kantonai (45%) ir kantonų bankai (15%). Individualūs investuotojai turi apie 40%.

Pagrindinė banko užduotis yra siekti patikimos pinigų politikos Šveicarijos ekonomikos ir Šveicarijos žmonių naudai.

Taip pat skaitykite:

Aukso atsargos

Viena iš daugelio banko funkcijų yra šalies aukso atsargų laikymas ir saugojimas. Šiuo metu bankas laiko 1039.99 tonos aukso.

Aukso laikymo vieta yra griežtai saugoma. Yra legenda, kad auksas saugomas didžiulėje saugykloje po Bundesplatz aikšte, į šiaurę nuo parlamento rūmų Berne.

Pats Nacionalinis bankas teigia, kad auksas laikomas skirtingose saugiose vietose Šveicarijoje (70%) ir užsienyje (30%), tiksliau, Anglijos ir Kanados centriniuose bankuose.

Kaip matome, šiame šimtmetyje ŠNB reikšmingai sumažino aukso atsargas , teigdamas, jog realiai jos nėra reikalingos.

“Let me issue and control a nation’s money and I care not who writes the laws.”
Mayer Amschel Rothschild

Didžiausias saugomo aukso kiekis buvo kaip tik 2000 metais ir siekė 2590.18 tonos.


source: tradingeconomics.com
Switzerland’s gold reserves

Schweizerische Nationalbank akcijos

Banko akcijomis prekiaujama Šveicarijos vertybinių popierių biržoje. Tickeris SNB.

Pagal dividendų mokėjimo politiką, bankas iš Grynojo pelno akcininkams išmoka dividendus, kurie neturi viršyti 6% viso akcinio kapitalo. Sprendimą mokėti priima akcininkų susirinkimas.

5 metų vidutinis dividendų mokėjimo koeficientas yra apie 1%. Dėl nuo 2017 m. liepos netikėtai pakilusios akcijų kainos, momentinis dividendinis pajamingumas sumažėjo iki 0.5%. Dividendų dydis – 15 CHF.

Kodėl tai investicinė idėja?

Bene turtingiausios pasaulyje šeimos narys, bankininkas Mayer Amschel Rothschild kartą, kaip manoma, yra pasakęs, kad leiskite man valdyti ir spausdinti šalies pinigus ir man nerūpės, kas rašo įstatymus.

Šiandien jūs taip pat galite legaliai prisijungti prie pinigų spausdinimo, tapdami vieno įtakingiausių pasaulyje centrinių bankų akcininku.

Per 6 mėn. akcijos kaina pakilo 139%, per tris metus – 258%. Toks neįtikėtinas kainos kilimas sudomino ne vieną investuotoją. Iki šių metų liepos mėn. akcijos kainos svyravimai buvo kur kas mažesni. Akcijų neperka instituciniai investuotojai.

Schweizerische Nationalbank - Šveicarijos Nacionalinis bankas

Staigus susidomėjimas Šveicarijos Nacionalinio banko akcijomis aiškinamas ir ‘saugaus uosto’ (Safe Haven) paieškomis.

Anksčiau tokiu buvo laikomos Šveicarijos VVP ir Šveicarijos frankas. Dabar matome, kad susidomėjimas Šveicarijos ilgalaikėmis obligacijomis jau metus kaip sumažėjęs ir investuotojų jau nebetenkina neigiamas pajamingumas.

Schweizerische Nationalbank - Šveicarijos Nacionalinis bankas

Taip pat frankas užleidžia pozicijas prieš kitas valiutas. Ypač ryškiai tai matosi EURCHF pozicijoje.

Schweizerische Nationalbank - Šveicarijos Nacionalinis bankas

Tokiu atveju banko akcijos, kurios turi fiksuotą dividendų dydį, yra kone amžinos obligacijos. Tad šveicariškų aktyvų mylėtojams toks pasirinkimas yra kone idealus.

Mes rekomenduotume šiuo metu palaukti korekcijos, kad pirkti pigiau, tuo pačiu pasižiūrėti, ar rinkoje tikrai yra kainos palaikymas, o ne atsitiktinis kainos šuolis.

O kai nuspręsite pirkti, tai investiciją planuokite ilgam laikotarpiui ir su galimybe periodiškai pasipildyti poziciją.



Apie banką video.

Šaltinis: https://www.snb.ch/en


Klausimams ir pasiūlymams

Taip pat susipažinkite su šiomis investicinėmis idėjomis

Schweizerische Nationalbank - Šveicarijos Nacionalinis bankas
Schweizerische Nationalbank - Šveicarijos Nacionalinis bankas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.