Antradienis, 21 gegužės, 2024
Investicijų Idėjos

Švedijos įmonių SASO „SEB Švedijos įmonės“

SEB bankas nuo šių metų kovo 25 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas litais ir eurais. Visų trijų emisijų „SEB Švedijos įmonės“ pelningumas priklausys nuo dešimties Švedijos įmonių akcijų krepšelio vertės pokyčio.

Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos iki šių metų gegužės 5 dienos.  „Švedija pasaulyje žinoma kaip konkurencinga, produktyvi, nuolat taikanti naujoves šalis.

Į krepšelį įtrauktos akcijos ilgai veiklą vykdančių, tarptautiniu mastu įvairią produkciją gaminančių ir teikiančių paslaugas bendrovių, kurios patenka į didžiausiųjų darbdavių sąrašus ne tik Švedijoje, bet ir visoje Šiaurės Europoje.

Pamažu gerėjančios pagrindinės Švedijos prekių ir paslaugų eksporto rinkos — euro zonos — perspektyvos ir nuosekliai augantis vidaus vartojimas turėtų daryti teigiamą įtaką Švedijos bendrovių rezultatams“, — sako SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.(www.seb.lt.)

Aprašymas

Tipas

Su finansine priemone susietos obligacijos (ne nuosavybės vertybiniai popieriai).

Emisijos trukmė1 098 dienų (3 metai ir 2 dienos).
ValiutaEurai ir litai.
Nominalo vertėSEB Švedijos įmonės1- 100 LTL.SEB Švedijos įmonės2 – 100 EUR.SEB Švedijos įmonės3- 100 EUR.
Atkarpa (kuponas)Nemokama.
Rizikos premijaSEB Švedijos įmonės1- 0 LTL.SEB Švedijos įmonės2 – 0 EUR.SEB Švedijos įmonės3- 7 EUR.
Platinimo laikotarpis2014 m. kovo 25 — gegužės 5 d.
Obligacijų galiojimo pradžia2014 m. gegužės 6 d.
Išpirkimo data2017 m. gegužės 8 d.
Įsigijimo kaina

Platinamų obligacijų kainai taikoma nuolaida (diskontas) priklausomai nuo įsigijimo dienos.

SEB Švedijos įmonės-1-  nuo 99,9942 iki 100 LTL.

SEB Švedijos įmonės-2 – nuo 99,9942 iki 100 EUR.

SEB Švedijos įmonės-3- nuo 106,9938 EUR iki 107 EUR.

Tikroji investavimo koeficiento reikšmėSEB Švedijos įmonės1- 20%,SEB Švedijos įmonės2 – 20%,SEB Švedijos įmonės3- 100%.
Įsigijimo mokestis1% įsigyjamų obligacijų nominaliosios vertės.
PrieinamumasVisiems.
Kredito reitingasNesuteikiamas.
Obligacijos susietos su:

ABB Ltd, Autoliv Inc, Telefonaktiebolaget LM Ericsson, Hennes & Mauritz AB, Investor AB, Nordea Bank AB, Sandvik AB, Swedbank AB, TeliaSonera AB ir Volvo AB akcijų krepšeliu. Visos šios akcijos lygiomis dalimis įeina į krepšelį.

Finansinės priemonės galutinių kainų nustatymo data

Kiekvienos akcijos, įeinančios į akcijų krepšelį, galutinė vertė lygi akcijos uždarymo kainų, nustatytų kiekvieno mėnesio aštuonioliktą dieną, pradedant nuo 2016 m. balandžio 18 d. iki 2017 m. balandžio 18 d. imtinai, aritmetiniam vidurkiui

Obligacijų išpirkimo kaina

Nominalioji obligacijų vertė + priemoka už padidėjusią akcijų krepšelio vertę. Jei padidėjimas neigiamas arba nulinis, išmokama tik nominali obligacijos kaina.

Įtraukimas į reguliuojamos rinkos prekybos sąrašusNenumatoma

Apie akcijas

ABB Ltd – įmonė tiekia produktus ir teikia paslaugas energetikos ir automatikos technologijų srityse. Įmonės veikla susijus su energetikos produktais, energetikos ir automatikos sistemomis, procesų automatizavimu ir robotais. Daugiau informacijos apie įmonę – www.abb.com

Autoliv Inc – įmonė kuria ir gamina automobilių saugos sistemas automobilių gamybos pramonei. Įmonės produkcija yra automobilių sėdynių diržai, oro pagalvės, sėdynių galvos atramos, automobilinės kėdutės vaikams ir kojų apsaugos įranga. Daugiau informacijos apie įmonę – www.autoliv.com.

Telefonaktiebolaget LM Ericsson – įmonė kuria ir gamina tinklų įrenginius bei programinę įrangą, taip pat teikia tinklo priežiūros ir verslo operacijų paslaugas. Daugiau informacijos apie įmonę – www.ericsson.com.

Hennes & Mauritz AB  – įmonė kuria ir parduoda drabužius moterims, vyrams, paaugliams ir vaikams. H&M yra parduotuvių, veikiančių daugelyje Europos šalių ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, savininkė ir valdytoja. Daugiau informacijos apie įmonę – www.hm.com.

Investor AB – pramoninių bendrovių akcijų paketus kontroliuojanti bendrovė. Įmonė valdo įvairių didelių tarptautinių bendrovių akcijų paketus ir dalyvauja valdant privatų kapitalą Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Azijoje. Daugiau informacijos apie įmonę – www.investorab.com.

Nordea Bank AB – bankas teikia bankų paslaugas, siūlo finansinius sprendimus ir teikia konsultavimo paslaugas. Nordea finansinių paslaugų grupė teikia paslaugas Skandinavijos šalyse ir Baltijos jūros regione. Daugiau informacijos apie įmonę ir grupę – www.nordea.com.

Sandvik AB – aukštųjų technologijų inžinerijos įmonių grupei priklausanti įmonė. Įmonė kuria, gamina ir parduoda metalo apdirbimo pramonės įrankius, uolienų kasybos mašinas ir įrenginius, nerūdijančio plieno gaminius, specialius plieno gaminius, temperatūrai atsparias medžiagas ir kuria metalo apdirbimo technologinius procesus. Daugiau informacijos apie įmonę ir grupę – www.sandvik.com.

Swedbank AB – bankas teikia mažmeninės bankininkystės, turto valdymo, finansines ir kitas paslaugas. Daugiau informacijos apie įmonę – www.swedbank.com.

TeliaSonera AB – bendrovė teikia mobiliojo ryšio paslaugas ir yra fiksuotojo ryšio operatorė Eurazijoje. Daugiau informacijos apie įmonę – www.teliasonera.com.

Volvo AB – įmonė gamina sunkvežimius, autobusus, statybos įrengimus, variklius laivams ir pramonei bei lėktuvų variklių detales. Daugiau informacijos apie įmonę – www.volvogroup.com.

Šaltinis: SEB bankas.

Kam tinka?

Norintiems investuoti į skirtingų Švedijos kompanijų akcijas. Ir norintiems sumažinti investavimo kaštus, susijusius su komisiniais ir kitais mokesčiais perkant kiekvieną akciją atskirai.

Pagrindinės rizikos.

Visos su investavimu susijusio rizikos.

Emisijos anuliavimo rizika.

Regiono rizika.

Kaip įsigyti?

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu.

Alternatyvos

Akcijos yra listinguojamos NASDAQ OMX NORDIC biržoje, investavimas į kiekvieną atskirai susijęs su dideliais kaštais, kurių investavime reikia vengti. Tačiau tiems, kurie jau investuoja skandinavų rinkoje, susipažinę su regiono ir valiutų pokyčių rizika, geriau patiems investuoti į akcijas, gauti dividendą, jį perinvestuoti ir pasiekti aukštą grąžą, tenkančia tik jums. Pageidaujantiems atliekame akcijų analizę ir vertinimą (info (at) aipt.lt).

OMX indeksas.