SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

SegWit2x klausimas

Konsensuso nesulaukęs SegWit2x HF ‘nulūžo’ pačiame įkarštyje. Tai tikriausiai, vienas geresnių sprendimų kritporinkoje nuo bitcoin sukūrimo.

Įvairūs hard fork precendentai jau parodė, kad šakinė blockchain grandis nebūna geresnė už kamieninę – ją taip pat tenka taisyti vos ne dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių sugalvotas atskyrimas. Labiausiai kenčia saugumas.

Nors viena problema atkrito, liko kita. Tiksliau, ta, sena, dėl kurios visas šitas šišaras ir prasidėjo. Bitcoin blockchain greičio problemą vis tiek reikės išspręsti.

Bet reikia pripažinti, kad 2x sustabdymas dėl tinklo konsensuso nebuvo yra labai reikšmingas ir svarbus dalykas kriptovaliutų rinkoje.

Todėl SegWit2x HF sustabdymą galima laikyti didžiuliu pasiekimu.

Visų pirma dėl to, kad sustabdymas neleido susiskaidyti bitcoin bendruomenei ir nesukėlė tinklui papildomų grėsmių, net ir išlikimo.

Antras svarbus momentas yra tas, kad asmeniniai-ekonominiai interesai nebuvo iškelti aukščiau bendruomenės, t.y. visuomeninių, kas pasitaikydavo ankstesniuose fork’uose.

Todėl SegWit2x HF sustabdymą galima laikyti didžiuliu pasiekimu. Ir tai sudarė galimybes rasti geresnį sprendimą mažesnėmis tinklo sąnaudomis.

Technologija SegWit išlieka populiaria. Todėl galima tikėtis tolimesnio jos tobulinimo ir konsensuso pasiekimo. Tačiau rinka yra labai dinamiška ir nenuostabu, jei sulaksime greitai kito hard fork pasiūlymo bitcoin pralaidumui padidinti.

Iš kitos pusės žiūrint, HF išspręsti padės populiarėjantys sidechains. Rootstock yra vienas pirmųjų tokių sidechain, kuris savo viduje turi smart contract technologiją.

Tokia technologija leidžia eksperimentuoti su blokais ir technologijomis, tuo pačiu gali palengvinti pasiekti konsensusą.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

Žodžiu, mūsų laukia dar įdomūs dalykai ir istorija čia tikrai nesibaigia, o gal tik prasideda…,Augantis Bitcoin Cash populiarumas

SegWit pristabdymas pakeitė pinigų kryptį. Staiga išpopuliarėjo Bitcoin Cash, kaip stipriausia alternatyva bitcoi’nui, sukurta šį rugpjūtį su 8 MB talpos blokais.

O tai Cash’ui suteikia didesnes vystymosi galimybes nei Core. Aišku, kad pinigai staigiai persigrupavo. Čia veikia principas kas pirmesnis, tas gudresnis.

Arba kaip sako kinų miner’is Li Ang: Bitcoin cash ia bitcoin now…

BCHUSD pozicijoje stopą keliam iki @1153.99.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

O tai kaip Bitcoin?

Bitcoin šiandien yra vis dar didžiausią kapitalizaciją turinti ir pati populiariausia kriptovaliuta. Ir?.. Teigiama, kad per keletą metų jo technologija jau spėjo pasenti, nes atsiradau pažangesnių. Paimkim kad ir Ethereum tinklą…

Ar bitcoin populiarumo ir tinklo dydžio užteks, kad lyderio pozicijos būtų išlaikytos?

Dark Net tinkle bitcoin stumia Monero, kuri jau ten dominuoja. Todėl kyla labai logiškas klausimas: Ar bitcoin populiarumo ir tinklo dydžio užteks, kad lyderio pozicijos būtų išlaikytos? Konkurencija sparčiai auga.

Gal būt kurį laiką BTC palaikys konservatyvūs Japonijos ir Pietų Korėjos spekuliantai. Bet paragavę gero, su laiku, jie atras ir kitas galimybes.

Be to, spartus augimas per trumpą laiką pats už save kalba, kad reikalinga korekcija. O SegWit2x stabdymas yra tas lūžio taškas, kuris jau padarė korekciją arba ją tik pradėjo.

O Forbes jau parašė apie tai, apie ką aš visai neseniai nedrąsiai užsiminiau. Tik čia išsamiau ir plačiau. Esmė ta, kad bazinių palūkanų normų fiat rinkoje numuš bitcoin kainą.

Esmė ta, kad didelė ir sparčiai auganti kapitalizacija susidarė ne be skolintų lėšų pagalbos. Skolos kainą visų pirma nusako centrinių bankų nusakomos palūkanos.

Tai reiškia, kad marža spekuliantams pabrangs. Ir nedidelė korekcija gali iššaukti margin call’ų laviną. Ir dabartiniai milijonieriai savo milijonus praras greičiau nei juo uždirbo.

Ir iš karto po SegWit2x sustabdymo pradėjo kauptis nepatvirtintų blokų. Dabar jau jų priskaičiuojama šimtais tūkstančių, o transakcijų mokesčiai išaugo gana ženkliai.

BTCUSD kaina pralaužė Fibonacci 0.618 palaikymą ir dabar testuoja Fibonacci 0.786 lygio palaikymo stiprumą. Žaliuojantis AO osciliatorius gali priduoti optimizmo.

Susiformavo palaikymas ties $5555.55. Jei kaina prakirs šitą lygį nebeliks nieko kito, tik pildytis short poziciją…

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

Įdomybės

Malaizijos Vertybinių popierių komisija pranešė, kad rengia teisės aktus kriptovaliutų rinkos reguliavimui.

VanEck’s MVIS® yra pirmoji kompanija pateikusi Skaitmeninio turto indeksus. Drauge su CryptoCompare sukūrė kriptovaliutų indeksus. Indeksai paruošti būsimiems atitinkamiems ETF’ams.

Goldman Sachs analitikai prognozavo, kad bitcoin pasieks $8 000. Taip jie rašė savo klientams, kai BTC praėjusią savaitę pasiekė $7 600.

Tam yra net kelios prielaidos ir bent viena iš jų suveiks. Kažkada.

Dainininkė Bjork savo naują albumą Utopia pardavinės tik už kriptovaliutas: Bitcoin, Litecoin, DASH ir AudioCoin.

Keitykla ZB.com pradėjo priiminėti Kinijos juanius.

NASDAQ CEO teigia, kad IPO yra vis dar geriausias būdas kompanijoms pritraukti investuotojų lėšų.

Pagal pranešimą, lapkričio 12 d. pasileido kitas bitcoin HF – Bitcoin Gold. Nuo kitų jis skiriasi tuo, kad iš protokolo išimta mining’o funkcija ir vartotojus pasieki „airdrop“ metodu.

Blockchain Capital atliktas tyrimas parodė, kad 30% jaunų žmonių nuo 18 iki 34 metų amžiaus greičiau turi $1000 vertės kriptovaliutų, o ne vertybinių popierių investicinį portfelį.

Vienas Ethereum kūrėjų Joseph Lubin sako, kad bitcoin burbulas yra gerai:

“Totally a bubble. This is the good kind of bubble that occurs when a profound technology emerges and can’t build out its infrastructure fast enough for all the people that see the value and the vision.”

Nuomonės

Deutsche Bank vyr, strategas Jim Reid pareiškė, kad dabartinė fiat sistema yra nestabili ir artėja prie savo galo. Vartotojai visame pasaulyje jau nepasitiki oficialiomis valiutomis, kurios praranda savo vertę.

JAV SEC vadovas Jay Clayton ICO prilygino  penny stock’ams, kurie dažnai naudojami apgaulingam pinigų išviliojimui.

Taip pat jis pabrėžė, kad ICO problema yra tame, kad naujų žetonų emitentai turi jų didelius kiekius ir gali manipuliuoti rinka.

Tim Draper kategoriškas fiat ir kriptovaliutų atžvilgiu. „Jei po 5 metų jūs vis dar naudosite fiat valiutas, tai jus paprasčiausiai išjuoks,“ – teigia jis.

Bobby Lee iš kinietiškos keityklos BBTC sako, kad kol BTC nekainuoja $10 000, tol metas įeiti į poziciją.

Citigroup specialistai paskaičiavo, kad iki 2022 m. kriptovaliutų ‘kasimas’ kompiuteriais (skaičiavimo mašinomis) bus nepelningas.

Taip yra dėl to, kad ‘kasimo’ sąnaudos kaskart auga ir jau po 4 metų ‘kasti’ bitcoin apsimokės, jei šis kainuos ne mažiau $300 000.

Rinka

Straipsnio rašymo metu kriptorinkos kapitalizacija siekia $192 642 000 440 ir per savaitę sumažėjo -4.71%. 24h apyvartos per savaite išaugo virš 5 kartų, o bitcoin rinkos dalis susitraukė iki 51.1%.

Grafikai*

ETHUSD pozicijoje suveikė buy long signalas. Stopą keliam iki @291.29. Dvigubo stopo strategija dar aktuali.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

XRPBTC pozicijoje išstatome buy long signalą @0.00003551 ir sell short signalą @0.00002947. Stopai – priešingi signalai. Galima ir dvigubus.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

BCHBTC pozicijoje stopą keliam iki @0.18219.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti

BTGBTC suveikė signalas Stopą keliam iki @0.03865.

SegWit2x problemos pabaiga atėjo greičiau nei galėjome pagalvoti


*  Straipsnio rašymo metu
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: