Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Mokomieji Straipsniai

Senolės investiciniai patarimai

Investiciniai patarimai. Sumaniu investuotoju gali tapti kiekvienas. Reikia truputį noro, užsispyrimo, kantrybės ir patirties. Tačiau ne kiekvienas turi tos patirties. Todėl geriausia, kai patirtimi pasidalina jau patyrę investuotojai. Šiandien supažindinsime su vienos senjorės (!) patirtimi.

Pradėjo ji investuoti būdama jau 65-kerių. Neturėdama patirties, jis pasikliovė savo gyvenimiška (patikėkite,  turtinga) patirtimi. Ir šiandien šia gyvenimiška ir investicine patirtimi ji dalijasi su mumis visais.

Pirma

Prieš pradėdami investuoti atlikite išankstinę analizę. Toks patarimas nėra nieko naujo bet kuriam sumaniam investuotojui. Retas investuoja be analizės.

O mūsų senjorė tai suprato iš savo kasdieninės praktikos.

Apsipirkimus supremarketuose ji pradėdavo dar namuose. Per savaitę ponia surinkdavo informaciją apie prekybines akcijas, susirinkdavo visus gautus kuponus, nuolaidas, sekdavo kainas skirtinguose prekybos centruose ir tik tada susidarydavo pirkinių sąrašą.

Prieš eidamas į parduotuvę, lygiai taip pat ir investuodamas privalai žinoti ką perki ir kad perki už geriausią kainą.

Antra

Savo kapitalą paskirstykite tolygiai. Kartą senjorė pasigyrė giminėms, kad investicija į vienos kompanijos akcijas jai buvo ir yra labai sėkminga.

Senolės investiciniai patarimai

Giminės paklausė, kodėl ji nesuinvestavo visų pinigų į tą kompaniją. Į ką sumanioji močiutė, pasiremdama ne tik savo, bet ir visos žmonijos sukaupta patirtimi, atsakė: „Manai, kad naudinga kiekvieną dieną valgyti keptą mėsą?

Taip kaip tavo organizmui sveika gauti įvairiapusišką maistą, taip ir ir tavo portfeliui sveika turėti platų pasiskirstymą“. Ji rekomenduoja portfelyje turėti investicijas nuo investicinių fondų iki aukso ir obligacijų.

Trečia

Būkite kantrūs. Prisiminkite, kai lietingą dieną sėdėjote namie ir jums buvo liūdna. Bet štai lietus pasibaigė ir saulė išlindo iš už debesų. Vėl viskas nušvito. Anksčiau ar vėliau saulė visada pradeda šviesti po lietaus.

Taip ir finansų rinkose. Po kritimo visada būna kilimas.

Mūsų senjorė investavo į solidžias dividendines kompanijas. Ji matydavo didelius savo akcijų svyravimus metų bėgyje, bet niekada akcijų neparduodavo, nes tikėdavo jomis.

Kad ir kokie dideli svyravimai būdavo, akcijų indeksai per jos investavimo laikotarpį kasmet augdavo vidutiniškai po 8%.

Ketvirta

Pradėkite nuo mažai. Šita močiutė augina kambarines gėles. Jai patinka jomis rūpintis, laistyti prižiūrėti, auginti ir džiaugtis žiedais.

Investavime ji vadovaujasi ta pačia filosofija. Iš pradžių „pasėja“ sėklytę ir kantriai stebi jos augimą. Ji ir investuoti pradėjo nuo 50-100 prieš daugelį metų ir atidžiai bei kantriai sekė investicijų augimą.

Šiandien ji džiaugiasi investicijų vaisiais.

Daugelis mano, kad norint sukaupti senatvei, reikia kas mėnesį atidėti tūkstančius litų, o 50-100 yra per maža suma ir todėl nieko nedaro.

Senolės investiciniai patarimai

Bet „augindami gėles“ iš mažų sėklų galime pasiekti didelių rezultatų. Nieko nedarydami, nieko nepasieksime. Tai ir Jūs pradėkite nuo mažai.

Penkta

Niekada nevėlu pradėti. Šita investuojanti senolė niekada nemanė, kad jos amžius yra kliūtis pradėti investuoti. Ir nesuklydo.

Prie nedidelės pensijos ji norėjo papildomų pajamų. Dabar jai netrūksta pinigų ir ji neturi skolų. Ji visada tikėjo, kad investicijos jai gali padėti sunkiu momentu.

Nekada nevėlu susitvarkyti savo finansus, pradėti investuoti ir padaryti save turtingesniu.

Išvada

Kaip jau supratote, tai išgalvota senolė. Tačiau Jūs galite rasti informaciją apie ne vieną realią močiutę sėkmingai suinvestavusią savo santaupas į akcijas.

Visos jos vienodos savo kruopštumu ir kantrybe. Retas jaunuolis gali pasigirti tokiais charakterio bruožais, o dar retesnis tokias puikiais investavimo rezultatais.

Tačiau jei Jums nepatinka „netikros“ senolės patarimai, gal patikėsite realaus literatūros klasiko Nikolajaus Gogolio žodžiais: „Norėdami praturtėti greitai, nepraturtėsite niekada.

Jei norite praturtėti, neklausdami apie laiką, praturtėsite greitai.“

Tai ką senolė sudėjo į penkis patarimus, klasikas apibūdino vienu lakonišku sakiniu.

„Pradėk nuo kapeikos“, taip pat N.Gogolio žodžiai. O atrodo, su investavimu jie nieko bendra neturi.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.